Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2019, 10:30   #11
blacha_świecie
 
blacha_świecie's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 382
Motocykl: RD03
Galeria: Zdjęcia
blacha_świecie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 6 godz 31 min 36 s
Domyślnie

Pod egidą PZMotu organizowane są Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Cross Country. Jest tam również kategoria amator. Ogólnie tory na tych mistrzostwach nie są mocno wymagające. No chyba, że popada lub ktoś nie lubi głębokiego piachu (kilka rund odbywa się na mocno piaszczystych torach: Czaplinek, Piła, Mielno). Jedyny minus to bardzo zła organizacja (opóźnienia w harmonogramie zawodów, zmiana zasad w trakcie zawodów i ogromny bałagan w podliczaniu wyników poszczególnych zawodników - liczenie okrążeń odbywa się ręcznie). Poza tym zawody bardzo fajne. Mój syn w zeszłym roku startował w nich na Pitbajku. W całym cyklu zdobył Mistrza w kategorii PitBike Junior. W tym roku mój 16 letni syn wystartował pierwszy raz na dużym motocyklu. Pojechaliśmy na ostatnią rundę. Z racji tego, że jego motocykl jest w remoncie (YZ125), wystartował na mojej WR450F. Syn chciał wystartować w najmocniejszej kategori Open gdzie zajął 6 miejsce. Gdyby wystartował w kategorii Amator oraz Senior 1 byłby na podium. Jednak on jak ma możliwość to zawsze wybiera najmocniejszą kategorię .

Tu krótki filmik z moim synem. Były tylko dwa zjazdy, które widać na filmiku, z czego jeden dość trudny. Na filmiku tego nie widać ale zjazd był bardzo stromy, duże koleiny i glina. Poza tym trasa była bardzo łatwa.



P.S.

Fajne CC organizują też w Ostrudzie, jest też kategoria Amator (bez licencji).
blacha_świecie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 11:11   #12
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,233
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 10 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
A tam od razu liściem. Ja na IPhone series startowałem LC4 640 Adventure i byłem 20 na 30 w swojej klasie Jakby było sucho to myślę, że połowa stawki byłaby osiągalna
Do dzisiaj nie zapomnę miny gości na liściach jak ustawiłem się z nimi na linii startowej

Nawet mnie widać w 8:21


Winów to akurat łatwy teren. Wystartuj lc4 np w Jeleniej Górze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 11:20   #13
managa
 
managa's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Księstwo siewierskie
Posty: 584
Motocykl: NX650 + EC250F
managa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 35 min 28 s
Domyślnie

W Winowie to nawet na lc8 można przejechać
Moto to jedno, ale na cc kondycja to nr jeden, wyścigi trwają zazwyczaj 1.5h. Na Ipone zazwyczaj są dodatkowo przeszkody, z którymi też trzeba się liczyć w przypadku większego moto.

Ja również polecę Wojkowicką Motocyklową Inicjatywą Błotną (ps błota tam nie ma xD), fajnie było by stworzyć grupkę cięższych maszyn. Na yt są filmy. Hansel przejeżdża te trasę starą Afryką, ale pewno pod ciężkie wytyczyloby się inną trasę. Wyścig trwa pół godziny, więc tak w miarę ok na początek.
managa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 12:05   #14
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 477
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 18 godz 8 min 54 s
Domyślnie

W poniedziałek u mnie w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Enduro Sprint, czas jest liczony z 3 najlepszych okrążeń. Trasa CC jest dość łatwa, dużo piachu, boję się tylko że dołożą jakieś opony od traktora

Tutaj plakat:
https://www.facebook.com/37263697956...type=3&theater
I właśnie wrzucili regulamin:
https://www.facebook.com/permalink.p...646&__tn__=K-R
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 12:12   #15
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 21 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał managa Zobacz post
W Winowie to nawet na lc8 można przejechać
Moto to jedno, ale na cc kondycja to nr jeden, wyścigi trwają zazwyczaj 1.5h. Na Ipone zazwyczaj są dodatkowo przeszkody, z którymi też trzeba się liczyć w przypadku większego moto.
Nie kuś z tym LC8 bo jeszcze na wiosnę wystartuję

Jak startowałem LC4 to niestety kondycja przegrała... mimo, że zmieściłem się w czasie po 3 okrążeniach aby rozpocząć 4 okrążenie to musiałem się poddać bo sił brakło. Ale tak to jest jak się nie jeździło 2 lata, na 2 tygodnie przed zawodami kupiłem LC4 i jedyne co zrobiłem dla siebie to rozgrzewka 5min przed startem. Przez tydzień po zawodach ledwo chodziłem z powodu zakwasów.

Fakt przeszkody dla dużego enduro to problem. Na Winowie na grząskim i śliskim podjeździe w lesie zrobili betonową przeszkodę. 2 razy objechałem bokiem a raz odważyłem się i ją pokonałem. Ale siły konkretnie ze mnie wyciągnęła...
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 12:31   #16
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 601
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 8 godz 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Nie kuś z tym LC8 bo jeszcze na wiosnę wystartuję

Jak startowałem LC4 to niestety kondycja przegrała... mimo, że zmieściłem się w czasie po 3 okrążeniach aby rozpocząć 4 okrążenie to musiałem się poddać bo sił brakło. Ale tak to jest jak się nie jeździło 2 lata, na 2 tygodnie przed zawodami kupiłem LC4 i jedyne co zrobiłem dla siebie to rozgrzewka 5min przed startem. Przez tydzień po zawodach ledwo chodziłem z powodu zakwasów.

Fakt przeszkody dla dużego enduro to problem. Na Winowie na grząskim i śliskim podjeździe w lesie zrobili betonową przeszkodę. 2 razy objechałem bokiem a raz odważyłem się i ją pokonałem. Ale siły konkretnie ze mnie wyciągnęła...
Znam śmiałka, który przy nalocie 30mtg na liściu pojechał na KCH Dynamit
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 12:37   #17
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
W poniedziałek u mnie w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Enduro Sprint, czas jest liczony z 3 najlepszych okrążeń. Trasa CC jest dość łatwa, dużo piachu, boję się tylko że dołożą jakieś opony od traktora

Tutaj plakat:
https://www.facebook.com/37263697956...type=3&theater
I właśnie wrzucili regulamin:
https://www.facebook.com/permalink.p...646&__tn__=K-R
startujesz ?
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 12:46   #18
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 477
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 18 godz 8 min 54 s
Domyślnie

Jeśli KTM odpali to tak muszę tylko baniak zmienić bo teraz mam duży założony. 50zł wpisowe, więc jak padnę po jednym okrążeniu to warto!

Jakby ktoś chciał wpaść na trening to zapraszam, tor jest super, w sumie z 7-15 km cross country, w tym MX na dobrym poziomie. Tak normalnie wjazd 30 zł jakby ktoś z zewnątrz chciał pojeździć.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 14:42   #19
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 769
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 1 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
W poniedziałek u mnie w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Enduro Sprint, czas jest liczony z 3 najlepszych okrążeń. Trasa CC jest dość łatwa, dużo piachu, boję się tylko że dołożą jakieś opony od traktora

Tutaj plakat:
https://www.facebook.com/37263697956...type=3&theater
I właśnie wrzucili regulamin:
https://www.facebook.com/permalink.p...646&__tn__=K-R

W sumie do Ostrowca nie tak daleko - kusisz.... hmmm

można by było skoczyć ale na razie odstrasza mnie trochę 4C i możliwy deszcz... no i jeszcze co na to rodzina?


PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2019, 15:00   #20
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 477
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 18 godz 8 min 54 s
Domyślnie

Zapraszam mi google pokazuje 8 st. bez deszczu.
Tylko daj znać wcześniej, to przedzwonię do organizatorów i potwierdzę wszystko.

Tak na przyszłość: jakoś w styczniu/lutym będę robił spontaniczne zimowe latanie, objeździmy trasy z zawodów i poślizgamy się motocyklami po lodzie.
Tutaj filmik z tamtego roku: https://www.youtube.com/watch?v=KRwuMnI-QL8
Szykujcie przyczepki i busy
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cross Country w Kurdwanowie xwa_jacek Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 22.08.2013 12:13
Cross Country 10 maj dla dzików !!!! JOJNA Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 06.05.2009 01:26
V Cross Country Ziemi Sochaczewskiej Babel Imprezy forum AT i zloty ogólne 2 18.08.2008 13:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.