Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2019, 13:16   #11
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 36 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
może oem olej 10W30 ma tak zbawienny wpływ na żywotność silnika, skoro większość to DCT... zresztą tryb D tej skrzyni to nic innego jak katowanie silnika .... ostatnio się zastanawiałem czy konstrukcja skrzyni mechanicznie wyklucza możliwość jednoczesnego załączenia dwóch różnych biegów, bo co innego może ją rozwalić.

widać dość spore ślady na panewkach więc coś nie halo jest,
O takiej skrzyni, czyli w której podczas zapiętego biegu np. trzeciego, jest zapięty drugi i czwarty - słyszałem dużo wcześniej, zanim wyszła NAT - w Nissanie 300 GT, o ile dobrze pamiętam model. Także nie jest to jakieś novum.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 13:43   #12
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Taka jest idea dwusprzeglowki, na jednej skrzyni, zasprzeglonej zapiety jest konkretny bieg, a na drugiej, wysprzeglonej, inny, dobrany przez automatyke w zależności od aktualnych warunków:albo wyższy albo niższy.
Czyli jedziesz na dwójce i przyspieszasz, na drugiej zapieta jest trójka. Zwalniasz - jedynka.


Sent from my G8441 using Tapatalk
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 13:46   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,692
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 45 min 19 s
Domyślnie

Nie wiem po wuja takie testy. Varahannes pynkął 200 tysi i jedzie dalej. Bez rozbierania .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 13:53   #14
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,891
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 11 godz 52 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Ciekawie piszesz...
Na angielskim forum NC jest kurier motocyklowy którego eNCek ma przebieg ok. 250 tys mil (czyli ok 400 tys. km). Nie pamietam czy ma DCT czy manual ale tak pisal w pazdzierniku 2017:
Kurier pracuje a motocykl jest jego narzędziem pracy, każdy swoje narzędzie szanuje. Nie można porównywać go do debili co jeżdżą bez oliwy albo w ogóle jej nie wymieniają. Lub tych, którzy myślą że ich motocykl zniesie durne pałowanie bo ma wzniosłą nazwę Africa Twin.
Piszę o tym co widzę na serwisie i co opowiadają mi mechanicy. Jest w Romie AT z przebiegiem ponad 200 tys. i nic sie przy niej poważnego nie działo, jak widać da się normalnie jeździć i na czas serwisować
Ps. Jeśli zamieszczasz jakaś informację na forum to pisz w języku jakim się tu posługujemy.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 14:02   #15
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

z googla na szybko wpis Radarmana poniżej.
a po co się robi takie testy? no po co... żeby nawinąć makaron na uszy potencjalnym kupcom i tyle. każdy kto ma coś między tymi uszami /a takich jest tu wielu/ wie, że to o kant dupy rozbić. co to jest 50tys km dla współczesnej maszyny...

tekst kuriera UK:

zastąpił BMW z NC i jedną z największych różnic, które znalazłem były koszty bieżące - paliwo było o 30% niższe, obsługa o 25% mniej.

Opony zostały wymienione w podobnych odstępach 10K z tyłu 20K z przodu.

W dłuższej perspektywie na autostradzie od 3500 do 4000 rpm (75ish) otrzymuję 70mpg łatwe

Zainstalowałem większy ekran i osłony (i założę mufki w zimie)

Zarówno BMW, walczył po sprzęgu ~ 70 km mil, napęd końcowy i elektryka. Największy przebieg, jaki miałem BMW, wynosił ~ 120 kilometrów, a następnie został utrzymany.

Szkoda, bo były bardzo wygodne.

Napęd lub łańcuch wału? - Posiadam olejarkę łańcuchową na NC i TBH, łańcuch rzadko dotyka się inaczej niż wtedy, gdy kończy się jego żywotność ~ 25K.

Najlepsze w kwestii Hondy i 3 lat i 175 km / min, jakie miałem, jest jej niezawodność.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.