Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.01.2019, 13:18   #11
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 13 godz 42 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post

Na filmiku TDR, ale Afryczkę też podniosło Jak coś to zawsze można dać grubsze deski na prowadnice
A se obejrzałem. Dobre!
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2019, 14:23   #12
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,277
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 52 min 40 s
Domyślnie

Pewnie że dobre bo zrobione samemu z tego co masz pod ręką.
Planuję podobny tylko metalowy , do tego blokada po podniesieniu by można było podnośnik wyjąć.
Nie sztuka kupić , sztuka wymyślić i zrobić , niektórym prace manualne to dają większą przyjemność niż sklep
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2019, 14:38   #13
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,788
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 14 godz 57 min 7 s
Domyślnie

Ze spawarką byłoby łatwiej, ja jestem jeszcze w epoce wkręta, drewna i brzeszczota
Ostatnio myślę nad zakupem spawarki - chciałbym jakiegoś tiga dc/ac, aby też nauczyć się spawać szpej z alu. Ale dalej biję się z myślą o wydaniu tych 2,5k monet.

I prawda, satysfakcja z budowy tego była spora
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2019, 13:50   #14
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

ACDC za 2.5k niektórzy podobno widzieli Yeti.

Jak już tak bardzo chcesz się pobrudzić /wnioskując z wątku o zarobkach mechanika/ to przyjedź do mnie, mam spawanie jakie chcesz na miejscu i sobie pokleisz to coś. Przy okazji możemy browara wypić.

POZA TYM - jeśli nigdy nic sensownego nie pospawałeś to TIG nie jest metodą, od której bym Ci polecał rozpoczęcie zabawy w takie konstrukcje, zwłaszcza wymagające alu.
Tani migomat na drut 0.6 MAX! o.8, nawet samoosłonowy będzie dalece bardziej rozsądnym wyborem zwłaszcza jeśli pracujesz sam i nie masz profi stołu do spawania, uchwytów itd...

Jak się sposoba to jakiś tani migomat z wykopalisk też Ci wydobędę za parę stów.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2019, 20:57   #15
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,788
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 14 godz 57 min 7 s
Domyślnie

Yeti to "Spawarka TIG AC/DC Magnum Puls HF 200A zestaw alu" z alledrogo.

Z zaproszenia bym chętnie skorzystał. Nie mam osłony w XR i chciałem zrobić jakiś prototyp z kartonu, przenieść to na komputer, zlecić wycięcie w alu 3-5mm i na końcu pospawać w kupę. Tylko nie ma sensu na czymś takim się uczyć spawać

Na początku myślałem pospawać trochę złomu MMA, potem zacząć bawić się TIG i na końcu przejść na alu. Ale jak już kupować spawarkę do nauki to taką, co nie będzie mnie ograniczać po kilku weekendach. Jest też opcja kupić tanie MMA do zabawy. Ale wydaje mi się, że to nie ma sensu i lepiej już zacząć od TIG. Na necie widziałem wiele filmików instruktażowych, więc wydaje mi się temat do ogarnięcia w kilka weekendów. Do tej pory tylko miałem w ręce lutownicę

Z tego co czytałem to MIG stosuje się głównie przemysłowo, TIG jest polecany do bardziej precyzyjnego spawania, ma się tam większą kontrolę nad spoiną (i ładniej wygląda?).
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2019, 21:27   #16
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Czarny, jak się nauczysz prowadzić łuk i spawać ( nie rzygać, lepić Tigiem z neta będziesz dla mnie mistrz. Spawam trochę czasu MIG/MAG i powiem Ci szczerze, że spoiny wychodzą , ale ile przy tym godzin spędziłem, wiem tylko Ja. Zdarza mi się spawać z Tigowcami i powiem tak, zanim pospawasz dobrze materiał z grup 1 czyt stal i zrobisz to w spoinach czołowych i pachwinowych upłynie dużo czasu.Aluminium to już wyższa szkoła jazdy.Więc jak chcesz grosza w kieszeni zostawić i przeznaczyć na wyjazdbo cóż może byc piękniejszego , skorzystaj z propozycji Matijasa, a jak przycięte materiały przyślesz mi z rysunkiem do domu, pospawam Ci to osobiście., Migiem z pulsem, za darmo.
Jak chcesz zacząć to robić na co dzień to nie kupuj taniego sprzętu z Alledrogo bo koszty eksploatacji, nie mają nic wspólnego z ekonomią.
Pamiętaj jeszcze,że wygląd spoiny w dużym stopniu zależy od doświadczenia spawacza, a nie metody spawania. Wielu było już takich co lepiło Tigiem i miało być super, widzę to nawet po swoich kufrach z Apduro, zrobione i pospawane boczne dobrze, ale na centralnym ewidentnie praktyki brakowało majstrowi.
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2019, 23:37   #17
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

Jestem żywym przykładem ze samemu można wiele się nauczyć ale trzeba dużo determinacji i trzeba być surowym wobec samego siebie. Nawet bardzo.
Czy umiem spawać? Absolutnie nie. Potrafię dobrze+ zrobić robotę za która płaci powracający klient.

M

P.s. Zdjęcia spoin sprzed roku jakos. Od tamtej pory i po dziesiątkach godzin pod przyłbica zrobiłem spore postępy... w zimnie, w upale, bo chciałem.
Tak wiec można ale jeśli myślisz ze kupisz spawarkę i zrobisz to bardzo dobrze. Tylko to nie stanie się od razu a już na pewno nie tigiem i nie Alu. Powodzenia tak czy owak.

Za najtańsze sensowne acdc trzeba położyć piątaka.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 29C58F05-EC58-4F02-BCC6-A108C50B3EBA.jpg (580.6 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 594622D5-F1AE-4FE9-B1E8-B890E0B0BA75.jpg (805.6 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2EBE732C-FFC7-4567-A190-4FEF5B6628A2.jpg (536.8 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 9A04146B-3549-483B-A2D7-BEA62EB84746.jpg (1.02 MB, 17 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 01.02.2019 o 23:43
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2019, 00:03   #18
LuckyStrike


Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 110
Motocykl: CRF 1000
LuckyStrike jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Jak już tak oftopicie to dodam od siebie, że wizualnie lico może być ładne i jest się czym pochwalić ale to wcale nie oznacza, że przetop jest równie dobry a w wypełnieniu nie ma pęcherzy, żużli czy przyklejeń I tak wiem, że te cienkie ścianki jedziecie na raz ale jak materiał się robi grubszy to skala trudności rośnie
LuckyStrike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2019, 08:43   #19
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

Ładny spaw to niekoniecznie dobry spaw. Dobry spaw to niekoniecznie ładny spaw
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2019, 11:07   #20
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Matijas jak na amatora po wizualnej ocenie szacuneczek, zbyt surowo się oceniłeś
Lucky strike samo sedno, często sam spawam warstwowo na 6 ściegów, które idą pod RTG.
Nie ma co ukrywać wniosek jeden się wysunął, trzeba sporo praktyki i samo zacięcia by spawać.
Czarowniku ale jeśli się uprzesz i chcesz działaj, powodzenia życzę,ale na początku mity o dużych zarobkach odrzuć od razu w kąt. Tutaj pieniądze zaczynają się dla fachowców.
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
podnośnik rafał k Wszystko dla Afryki 18 15.02.2013 09:20
Podnośnik motocyklowy - okazja ramires Inne tematy 15 12.01.2013 14:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.