Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2018, 22:05   #11
lukasz82


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 6
Motocykl: CRF 1000L
lukasz82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 5 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majki636 Zobacz post
Witam wszystkich, jestem nowy ale czytam od dłuższego czasu forum, z braku czasu mało się udzielam.
Posiadam NAT z XII.2016 roku i mam podobne problemy w mniejszym stopniu.
Pompa oleju już przy 6k km był wymieniana a teraz moto ma 16k km i miesiąc stoi w serwisie w Szczecinie i nie wiedzą co robić. Nie wiem co rozbierali ale zaangażowany był oddział główny Hondy na Polskę.
Piszę zażenowany całą sytuacją.
Witam. A jak było po wymianie pompy?
lukasz82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2018, 21:39   #12
Majki636


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: lubuskie
Posty: 6
Motocykl: NAT2016
Przebieg: 9900
Majki636 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Witam, przepraszam, że tak długo nie odpisywałem.

Po wymianie pompy było wszystko w porządku ale po około 8 tys km silnik nie chodził idealnie czysto tylko był zakłócany wytłumionymi dźwiękami z przodu silnika. Po tym stał miesiąc i tydzień w serwisie, ponoć wymienili 3 łożyska. Teraz jest w porządku do kiedy - nie wiem.

Pozdrawiam
Majki636 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2018, 11:04   #13
plaku
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Panowie ponawiam pytanie, co z tym grzechotaniem?. Zastanawiam się, czy jest to problem jednostkowy w NAT z 2016r?, czy w nowszych też się objawia?,a jak tak to co z tym robić i jaka jest tego przyczyna. Temat powstał ale brak odpowiedzi,może teraz wiedza jest większa.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2018, 13:02   #14
sebastian_j
 
sebastian_j's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kleszczele/Oslo
Posty: 113
Motocykl: CRF1000L Black
Przebieg: rośnie
sebastian_j jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 48 s
Domyślnie

NAT 2016 manual. O. 32k km przebiegu,
Nie miałem i nie mam takich objawów.
Dość niepokojący dźwięk mówiąc szczerze. Z filmu to tylko gdybanie. Do serwisu i diagnostyka.
sebastian_j jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2018, 22:05   #15
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,718
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 19 godz 56 min 21 s
Domyślnie

Stukających ci kół pod dostatkiem
Napęd kosza sprzęgłowego, napęd wałka wyrównoważającego.......
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Nk.JPG (16.6 KB, 433 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Ww.JPG (34.6 KB, 436 wyświetleń)
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2018, 22:07   #16
Majki636


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: lubuskie
Posty: 6
Motocykl: NAT2016
Przebieg: 9900
Majki636 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Witam, w nowszej u kolegi z 2017 manual i przy przebiegu około 12kkm też już zaczyna, jest już umówiony na naprawę gwarancyjną.
Następny mój kolega ma DCT z przebiegiem powyżej 32kkm i nic do tej pory, cisza jak w nowej.
Moja ma w tej chwili ok 23kkm, kosz słychać dość mocno, po wciśnięciu klamki cicho.
Majki636 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2018, 22:09   #17
Majki636


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: lubuskie
Posty: 6
Motocykl: NAT2016
Przebieg: 9900
Majki636 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał plaku Zobacz post
Panowie ponawiam pytanie, co z tym grzechotaniem?. Zastanawiam się, czy jest to problem jednostkowy w NAT z 2016r?, czy w nowszych też się objawia?,a jak tak to co z tym robić i jaka jest tego przyczyna. Temat powstał ale brak odpowiedzi,może teraz wiedza jest większa.
Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Stukających ci kół pod dostatkiem
Napęd kosza sprzęgłowego, napęd wałka wyrównoważającego.......
To wygląda jak koło dwumasowe w samochodzie tylko odkryte, tam też potrafi walić jak sprężyny już są wygniecione
Majki636 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2018, 22:10   #18
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

U mnie w nowiutkim NC750 tez po wciśnięciu klamki delikatnie słychać szum kosza... zobaczymy co będzie dalej.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2018, 00:49   #19
lukasz82


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 6
Motocykl: CRF 1000L
lukasz82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 5 min 38 s
Domyślnie

Przepraszam za brak szybszej reakcji, siła wyższa Sprawa ma się tak:
Moto stoi u mnie dalej, nie dałem go do serwisu jeszcze, bo czekałem, czy serwis znajdzie jakieś zadowalające rozwiązanie problemu, ale na dniach zamierzam go odstawić do nich. Serwis Hondy w Szczecinie powiedział mi na początku, czyli w lipcu: o jezu, pierwszy taki przypadek, niemożliwe. Powiedziałem im, że znajomy z forum ma ten sam przypadek i wiem, że jego maszyna stoi u was w serwisie. Wtedy sobie przypomnieli, że rzeczywiście zdarzają się takie przypadki (potem mechanik osobiście mi powiedział, że mieli do tej pory 4 takie sztuki + moja piąta i niby najgłośniej u mnie to słychać). Po zaawansowanych badaniach, nie są w stanie do końca stwierdzić co się dzieje. Prowadzili długie konsultacje i próby z głównym oddziałem w Wawie, z najważniejszymi technologami Hondy w Polsce, przeprowadzali badania, które ostatecznie nie wyjaśniły problemu. Potem zaczęli rozmowy z głównym oddziałem w Japonii, i oni mają zbadać silniki pod kątem tej usterki. Dalej nie wiem co będzie, liczę na wymianę silnika na DCT, bo tam nie ma żadnego problemu.
lukasz82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2018, 01:48   #20
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz82 Zobacz post
Przepraszam za brak szybszej reakcji, siła wyższa Sprawa ma się tak:
Moto stoi u mnie dalej, nie dałem go do serwisu jeszcze, bo czekałem, czy serwis znajdzie jakieś zadowalające rozwiązanie problemu, ale na dniach zamierzam go odstawić do nich. Serwis Hondy w Szczecinie powiedział mi na początku, czyli w lipcu: o jezu, pierwszy taki przypadek, niemożliwe. Powiedziałem im, że znajomy z forum ma ten sam przypadek i wiem, że jego maszyna stoi u was w serwisie. Wtedy sobie przypomnieli, że rzeczywiście zdarzają się takie przypadki (potem mechanik osobiście mi powiedział, że mieli do tej pory 4 takie sztuki + moja piąta i niby najgłośniej u mnie to słychać). Po zaawansowanych badaniach, nie są w stanie do końca stwierdzić co się dzieje. Prowadzili długie konsultacje i próby z głównym oddziałem w Wawie, z najważniejszymi technologami Hondy w Polsce, przeprowadzali badania, które ostatecznie nie wyjaśniły problemu. Potem zaczęli rozmowy z głównym oddziałem w Japonii, i oni mają zbadać silniki pod kątem tej usterki. Dalej nie wiem co będzie, liczę na wymianę silnika na DCT, bo tam nie ma żadnego problemu.
Zadne DCT .popros ,zeby ci wymienili silnik ze starej AT ,tam przynajmniej wiadomo ze jak cos halasuje,to to jest kosz sprzeglowy
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dziwny hałas w silniku na drugim biegu. mazurrd07 Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 19.04.2016 14:58
Ciało obce w silniku siup Silnik, sprzęgło, skrzynia 7 17.07.2014 08:19
Oznaczenie RD na silniku jakubdr750 Inne tematy 8 22.11.2010 23:11
Co sprawdzić przy zdemontowanym silniku? Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 23.02.2009 16:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.