Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2017, 15:55   #31
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,736
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 5 godz 11 min 21 s
Domyślnie

Napisałem wyżej że ta procedura, którą opisujesz, była robiona dwa razy. Może źle się wyraziłem nazywając ją resetem DCT...

Jak widzisz nic to nie pomogło.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2017, 16:49   #32
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Napisałem wyżej że ta procedura, którą opisujesz, była robiona dwa razy. Może źle się wyraziłem nazywając ją resetem DCT...

Jak widzisz nic to nie pomogło.
Wow, oj oj ale jestem nierozgarnięty
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2018, 19:48   #33
WieniuZiel
 
WieniuZiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 107
Motocykl: CRF1000Dct
WieniuZiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Czołem! U mnie przebiegało to w kolejności tak, moto od nowości na postoju wysprzęglało jak należy, czyli po dodaniu gazu ruszał do przodu (bez gazu stał). Przy przebiegu ca 15 tys. zapodałem kpl Akrapa i po założeniu bez zmian, czyli w porządku. W ostatniej trasie Afra dostała ostro po garach (całych dwóch ;-) ) przy temp ok. 35 st. Wg mnie Akrap wypalił się odrobinę, co wpłynęło na poziom wolnych obrotów, które zaczęły oscylować ok 1800. Moto zaczęło ciągnąc na "D" podczas postoju. Obroty skakały czasem do 1900, co powoduje brak możliwości wpięcia "D". Myślę, kombinuję, a co tam zleję olej z odmy. Faktycznie nazbierało się w wężyku co nieco. Odpalam silnik a obroty poszły jeszcze wyżej, na szczęście na chwilę, po kilkunastu sekundach unormowały się na poprzednim poziomie, czyli 1800. Za dużo. pozostało mi skręcenie obrotów przy przepustnicy (klucz 6mm i imbus2,5 ), lecz nie mając pod ręką "szóstki" postanowiłem wcześniej wyjąć dBkillery, które założyłem na trasę. Odpalam silnik aby posłuchać melodii.... a tu wow! Obroty jak należy, moto nie ciągnie na "D", wszystko jak należy. Skrzynia pracuje wzorcowo, silnik równo cyka.
Wcześniej regulowałem manetkę, zwiększając luz, myślałem że to coś zmieni. Błąd.
Jeżdżę na min prawie zerowym luzie, takie przyzwyczajenie ze sportów i wszelkich szkoleń, na których jako pierwszą czynność kasują luz manetki. Dozowalność i czucie moto znacznie lepsze.
Powyższe u mnie pomogło, okazała się "pierdoła". Wg mnie na ciągnięcie na postoju wpływ mogą mieć jedynie niewłaściwe obroty biegu jałowego, choć może macie inne doświadczenia.
WieniuZiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2018, 11:52   #34
Panda
 
Panda's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Rybnik
Posty: 4
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Panda jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 4 godz 21 min 10 s
Domyślnie

Na filmiku poniżej fajnie widać jak się zachowuje DCT po zapięciu "D".

https://youtu.be/69pmImkyN5g?t=3m2s
Panda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2018, 20:56   #35
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 36 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panda Zobacz post
Na filmiku poniżej fajnie widać jak się zachowuje DCT po zapięciu "D".

https://youtu.be/69pmImkyN5g?t=3m2s
To znaczy jak?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 10:23   #36
Boogee


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Gdynia
Posty: 3
Motocykl: CRF 1000
Boogee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 25 min 33 s
Domyślnie

Koledzy. Pozdrawiam wszystkich i witam jednocześnie bo nowy jestem. WieniuZiel opisuje coś co mnie się zdarzyło i z czym jest problem i to duży. NAT z DCT, nalot 29000. Do 25000 wszystko OK. Zimny silnik po odpaleniu gaśnie..... zapyrka i stop. Trzeba przytrzymać delikatnie na gazie i wówczas za kilka sekund się ustabilizuje i już ok. ALE ! Jak dasz za dużo to wskoczy na 1900 ( WieniuZiel ) i na skarby świata nie wrzucisz D. Pomaga TYLKO podpięcie kompa serwisowego i reset. Następna taka akcja i znowu to samo. Jak dupa stałem kilka godzin na Sardyni czekając na transport do serwisu. Dodatkowo skrzynia zaczyna świrować. Podejrzewam ze ma to związek z problemem jak powyżej. Biegi jakby się kleiły zmiana z szarpnięciem, potrafi w trybie D dojechać do 80 na 3 biegu i dopiero zmienić. Po przejściu na manualna zmianę klawiszami chodzi jak burza. Jeżeli jest gdzieś w Polsce serwis który ogarnia DCT i NAT to poproszę o informacje. Generalnie jestem mega zadowolony z moto ale ostatni wyjazd i przysiady w trasie były BARDZO...... frustrujące
__________________
A tak to pozdrawiam
Boogee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2019, 12:23   #37
tomzub


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 9
Motocykl: RD03
tomzub jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 51 min 2 s
Domyślnie

A dziś moja CRF 1000l , odpaliła , po miesiącach mieszkania w garażu i jakież było moje zdziwienie,nie da sie zapiąć żadnego biegu przy DCT.Gasiłem, sprawdziłem czujnik z stopki,i nic.Jakieś pomysły.? zamarzł?

Tomek
tomzub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2019, 21:33   #38
Wujek


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: CRF1000D, T7
Przebieg: 70000
Wujek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 39 min 40 s
Domyślnie

Przy zbyt wysokich obrotach biegu jałowego nie ma możliwości załączyć biegu.
Przyczyną często jest zanieczyszczony silnik krokowy przepustnicy biegu jałowego. Przyczyną może być zbyt wysoki poziom "syfu" w odmie.
Wujek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 13:43   #39
Romeo


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 15
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 30000
Romeo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 40 min 47 s
Domyślnie

Nie otwieram nowego tematu więc napiszę tutaj. Od trzech dni mam problem ze skrzynią DCT. Przy zagrzanym silniku jak stanę w korku i włączy się wentylator to rozłącza skrzynie i wyskakuje "-" na wyświetlaczu. Nie da się wrzucić N ani żadnego biegu. Nie ma znaczenia czy jechałem na D, S czy manualu. Pomaga wyłączenie zapłonu i odczekanie 2-3 minut, zapalam i jedzie. I tak przy każdym skrzyżowaniu.
ATAS z listopada 2018, przebieg 6500 km, temperatura w normie, olej pełny stan, reset ustawień DCT nie pomógł, obroty na jałowym 1600-1800 obrotów.
Może ktoś ma jakiś pomysł zanim wstawię moto do serwisu?
Romeo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 18:04   #40
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 36 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Romeo Zobacz post
Nie otwieram nowego tematu więc napiszę tutaj. Od trzech dni mam problem ze skrzynią DCT. Przy zagrzanym silniku jak stanę w korku i włączy się wentylator to rozłącza skrzynie i wyskakuje "-" na wyświetlaczu. Nie da się wrzucić N ani żadnego biegu. Nie ma znaczenia czy jechałem na D, S czy manualu. Pomaga wyłączenie zapłonu i odczekanie 2-3 minut, zapalam i jedzie. I tak przy każdym skrzyżowaniu.
ATAS z listopada 2018, przebieg 6500 km, temperatura w normie, olej pełny stan, reset ustawień DCT nie pomógł, obroty na jałowym 1600-1800 obrotów.
Może ktoś ma jakiś pomysł zanim wstawię moto do serwisu?
Masz gwarancję to nie kombinuj, nie szukaj i nie grzeb sam tylko jedź do serwisu.
Później powiedzą, że sam zyebaueś

Na moje oko to czujnik płynu chłodniczego albo nie został prawidłowo wpięty gdzieś na kostce i rozłącza skrzynię, bo są zbyt wysokie obroty.
Nie zauważyłeś czy nie zaczęło się to dziać po zrobionym serwisie albo rozbieraniu moto?
Mimo wszystko zrób jak napisałem w pierwszym akapicie.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
reset dct , reset skrzyni

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.