Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2017, 14:11   #1
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Kielce
Motocykl: X
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 54 min 2 s
Domyślnie Jaką szkołę/kurs programowania polecacie?

Chodzi mi od jakiegoś czasu taka myśl po głowie i zaczynam już powoli dojrzewać do decyzji o przebranżowieniu.
Poszukuję na rynku szkoły/kursu programowania od podstaw (jestem zwykłym/przeciętnym użytkownikiem), najlepiej wieczorowego lub zaocznego. Wiem, że są kursy/szkoły, które współpracują z firmami bądź wręcz są takimi swoistymi "zawodówkami", gdzie wyławiani są najlepsi studenci i mają już jakiś start...wiem też, że to spory koszt (kilka - kilkanaście tyś. PLN) i dlatego nie chcę pochopnie wydać pieniędzy.

Dlaczego TU, na Forum podróżniczo-motocyklowym? Bo chcę dostać rzetelne info a wiem, że TU jest to możliwe, ba - nawet PEWNE!

Mam na oku parę rankingów a tym samym parę szkół ale celowo ich nie napiszę, coby nie skupiać uwagi na moich wyborach, bo mogą być zupełnie nietrafne.

Z góry dziękuję za rady i namiary!
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2017, 14:24   #2
Neo
Moderator

Neo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Łódź
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 39 min 36 s
Domyślnie

Nie znam rynku szkół programowania więc nie doradzę ani nie odradzę żadnej z nich. Zapytam o co innego: sprawdzałeś kursy online? Te darmowe, których jest sporo ale są wśród nich takie z wysokimi ocenami na forach i wśród samych programistów. Zdecydowanie poszerzysz sobie wybór w tej kategorii jeśli operujesz językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Jaki rodzaj programowania wydaje Ci się w tej chwili interesujący? Coś pod Windows, maka czy może Android i iOS? Czy raczej chcesz pójść na kurs z gatunku "nigdy nie siedziałem na motocyklu, chcę nauczyć się jeżdzić"?
Pomykam pomarańczowym Junakiem 123, raczej trudno przeoczyć lub pomylić mnie na trasie - wielki chłop na małym motocyklu Kontakt w razie pilnej potrzeby: pięć - jeden - trzy - 8siedem5 -1trzy2 (Paweł)lub PW.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2017, 14:43   #3
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Nie znam rynku szkół programowania więc nie doradzę ani nie odradzę żadnej z nich. Zapytam o co innego: sprawdzałeś kursy online? Te darmowe, których jest sporo ale są wśród nich takie z wysokimi ocenami na forach i wśród samych programistów. Zdecydowanie poszerzysz sobie wybór w tej kategorii jeśli operujesz językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Jaki rodzaj programowania wydaje Ci się w tej chwili interesujący? Coś pod Windows, maka czy może Android i iOS? Czy raczej chcesz pójść na kurs z gatunku "nigdy nie siedziałem na motocyklu, chcę nauczyć się jeździć"?
Fajne pytania dałeś mi do myślenia

Kierunek, który mnie się "widzi" to raczej administracja/tworzenie stron www, w drugiej kolejności apki na Androida np. choć powiem szczerze, że na teraz kurcze nie wiem na 100 % (muszę poszukać jeszcze opinii). Może testowanie?

Mój angielski kiedyś był biegły, teraz jest w fazie "powrotu" bo od 7 lat nie używałem i nie trenowałem na tyle, coby "organ nie zanikł"
Zakładam parę miesięcy na przywrócenie komunikatywności - i tu masz rację, bez angielskiego będzie trudno

Raczej z gatunku "Jeżdżę motocyklem ale nie rozumiem, dlaczego on jeździ/działa a chciałbym zrozumieć, poznać i nauczyć się jego budowy i może zbudować swój własny" czyli podstawy

Kursy online odpadają - chcę coś co jednocześnie da mi narzędzia i motywację (płace więc bardziej chcę i muszę jechać - bardziej mi się chce za to wziąć). Należę do tych, których trzeba "motywować" a właściwie którzy muszą mieć kogoś, kto da im (czyli mi) motywację i np. zapyta, czemu czegoś nie zrobiłem albo dlaczego nie dojechałem...Informatyka to nie jest moja pasja - nie wykluczam jednak, że taką się stanie i dlatego na początku muszę mieć kogoś " z bacikiem"
Stary 16.09.2017, 15:00   #4
sneer

sneer's Avatar

Miasto: mazowiecka wieś
Motocykl: CRF1000 L HRC
Przebieg: 22000
sneer jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 1 godz 51 min 38 s
Domyślnie

jako ze zyje z pracy programistow, podoiwiem: jeśli chodzi o najlepiej sprzedawalne jezyki to mamy jave, c#, pythona, w Małopolsce C++. W webie rządzi JavaScript i HTML5, trzeba znać oba. Android to w gruncie rzeczy Java, aktualnie pod iOS pisze się w wynalazku pt.swift.
Ze szkół mogę polecić coderslab, mają tam program połączony z praktyką, bez której (i mentora!) nie ma raczej sensu się w programowanie bawić.

powodzenia, dobra decyzja!!!

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
sneer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2017, 15:04   #5
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
jako ze zyje z pracy programistow, podoiwiem: jeśli chodzi o najlepiej sprzedawalne jezyki to mamy jave, c#, pythona, w Małopolsce C++. W webie rządzi JavaScript i HTML5, trzeba znać oba. Android to w gruncie rzeczy Java, aktualnie pod iOS pisze się w wynalazku pt.swift.
Ze szkół mogę polecić coderslab, mają tam program połączony z praktyką, bez której (i mentora!) nie ma raczej sensu się w programowanie bawić.

powodzenia, dobra decyzja!!!

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Czyli jak rozumiem szukać połączenia teorii i praktyki pod okiem mentora? Tak właśnie myślę, że to dla mnie optymalne rozwiązanie - na razie nie mam aż tyle samozaparcia w sobie a i nie wiem od czego zacząć więc Menotr jest mi (chyba) niezbędny?

Genialnie, że podpowiedziałeś też o językach - myślałem właśnie o Javie i HTML5...pytanie - czy iść w to trend czy może jednak w nisze? Wiem, że to pytania chyba do wróżki ale zapytam)
Stary 16.09.2017, 15:27   #6
szynszyll

szynszyll's Avatar

Miasto: Popapracie!
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 36 min 36 s
Domyślnie

wiem, ze nie na temat ale napisze jako ciekawostke. dzisiejszy klient pracuje w fabryce produkujacej zawieszenia do samolotow. wiekszosc maszyn to cnc ale sa rowniez klasyczne frezarki, wiertarki, gietarki itp. najbardziej poszukiwani i najlepiej oplacani sa slusarze tradycyjni. caly czas jest wakat i rekrutacja.

p.s. kolezanka z firmy potrzebuje zrobic scianke dzialowa z rigipsu. nikt sie tego nie chce podjac bo to 'zawracanie dupy'
Stary 16.09.2017, 15:42   #7
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
wiem, ze nie na temat ale napisze jako ciekawostke. dzisiejszy klient pracuje w fabryce produkujacej zawieszenia do samolotow. wiekszosc maszyn to cnc ale sa rowniez klasyczne frezarki, wiertarki, gietarki itp. najbardziej poszukiwani i najlepiej oplacani sa slusarze tradycyjni. caly czas jest wakat i rekrutacja.

p.s. kolezanka z firmy potrzebuje zrobic scianke dzialowa z rigipsu. nikt sie tego nie chce podjac bo to 'zawracanie dupy'
Masz rację - jak kiedyś szukałem warsztatu, żeby mi coś laserowo dociął to byli zawaleni robotą na miesiąc więc tam ciągle chyba jest za mało ludzi...
łatwiej jednak (chyba?) znaleźć kurs programowania niż np. obróbka metali od podstaw (choć nie szukałem więc mogę być w błędzie)
Stary 16.09.2017, 15:42   #8
Neo
Moderator

Neo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Łódź
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 39 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
Genialnie, że podpowiedziałeś też o językach - myślałem właśnie o Javie i HTML5...pytanie - czy iść w to trend czy może jednak w nisze? Wiem, że to pytania chyba do wróżki ale zapytam)
Nie myl Javy i JavaScript, to dwa różne środowiska

Wróżką nie jestem ale sypnę truizmami: cały światek IT, w tym także, a może przede wszystkim programowanie ma "co chwila" "rewolucyjne" zmiany. Sneer wspomniał o języku Swift służącym do tworzenia aplikacji na platformy Apple'a który pojawił się bodajże w 2014 roku i już ma gorących zwolennikow (a i równie gorących przeciwników).

Na początek pewnie najlepiej będzie jak poznasz się z dwoma wybranymi językami aby zobaczyć czym to się je, jak się w tym czujesz i co do Ciebie jakoś przemawia. To że teraz piszesz o tworzeniu stron www nie oznacza, że po pierwszych tygodniach kursu nie uznasz, że to jednak nie to. Poznanie podstawowych zasad tworzenia algorytmów będzie wspólne w większości przypadków. Zagłębienie się w składnię i zasady pracy z kolejnym językiem nie będzie już problemem. Najgorzej masz oczywiście teraz, na początku drogi bo niemal wszystko będzie nowością i być może zaskoczeniem.

Na dzisiaj bodajże najlepiej płatni (średnio) są programiści Javy (nie JavaScriptu) ale generalnie ktoś kto jest wyśmienity w JavaScripcie z pewnością zarobi więcej niż przeciętny znawca Javy. Co będzie jutro? A za pięć lat?

Wydaje się, że przyszłość to wszelkiego rodzaju języki pozwalające tworzyć aplikacje i usługi dla urządzeń mobilnych, analizować gigantyczne zbiory danych (stąd sam zacznę grzebać w Pythonie i się go uczyć) oraz tworzenie aplikacji dla tak zwanej "chmury" czyli serwerów umieszczonych gdzieś daleko, za górami, za lasami.

Tylko nikt nie da gwarancji, że za chwilę nie wyskoczy ktoś z jakimś pomysłem który zmieni sporą część świata na inną - przed 2007 rokiem (czyli przed pojawieniem się platformy iOS i póżniej Androida) tworzenie mobilnych aplikacji to była raczej nisza dla pasjonatów, teraz to gigantyczny rynek.

Skoro masz wrażenie, że tworzenie stron i JavaScript przemawiają do Ciebie, to idź w tą stronę. Najwyżej zmienisz ścieżkę gdy zajdzie taka potrzeba. Kiedyś bardzo dużo dłubałem w Perlu (monitorowanie sieci, urządzeń i użytkowników) ale temat się uciął, a ja nigdy nie uważałem się za programistę więc nie szukałem nowej drogi (pewnie mój błąd - kupiłbym teraz Afrykę za jedną pensję...). Stąd też było moje pytanie o kursy online. Dzięki nim mógłbyś trochę "liznąć" wybrany temat, przekonać się na ile Ci odpowiada i wówczas zainwestować kasę już w konkretne szkolenie z tematyki Tobie najbliższej.
Pomykam pomarańczowym Junakiem 123, raczej trudno przeoczyć lub pomylić mnie na trasie - wielki chłop na małym motocyklu Kontakt w razie pilnej potrzeby: pięć - jeden - trzy - 8siedem5 -1trzy2 (Paweł)lub PW.

Ostatnio edytowane przez Neo : 16.09.2017 o 15:48 Powód: Literówki
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2017, 15:48   #9
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Domyślnie

Dzięki Neo! Rzeczywiście na początku zaczynam o setki pytań a pewnie nawet jeszcze nie wiem, o co zapytać powinienem - ale mam kierunek na horyzoncie

P.S. proszę natomiast o jeszcze - może macie jakieś doświadczenia w szkołach/kursach tego typu i możecie coś polecić?
Stary 16.09.2017, 19:32   #10
krzeszu

krzeszu's Avatar

Miasto: Poznań
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 16 godz 57 min 23 s
Domyślnie

Bardzo polecam na początek ten kanał:
https://www.youtube.com/channel/UCzn...IcagLax1fck_jw
W tydzień przerobiłem cały kurs (zaczynalem od zera) i już potrafie parę prostych rzeczy sklecić w c++.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania