Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.05.2010, 18:27   #1
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie Blokadę tarczy z alarmem lub łańcuch. [Dywagacje na temat zabezpieczeń]

Najlepiej Abus, z linką informacyjną. Łańcuch lub jeszcze lepiej przewód giętki.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2010, 11:11   #2
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 33 min 15 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o alarm w blokadzie to mam jedną uwagę:

Kupiłem sobie Xenę i jest bardzo głośny ale wystarczy przyłożyć palec do głośniczka i już go nie słychać

Poza tym jak zamoknie to wariuje.
Poncki jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2010, 15:41   #3
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Też kiedyś miałem Xenę. Potrafiła wyć w kufrze. A kiedyś zaczęła i nie chciała przestać i zmieniłem jej mój kufer na kosz na śmieci. Napisałbym "nie polecam" ale pewnie używałem niezgodnie z instrukcją obsługi.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2010, 18:06   #4
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Dlatego pierwszeństwo ma Abus
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2010, 18:45   #5
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 49 min 56 s
Domyślnie

No właśnie. Ma ktoś Abusa z alarmem? Taką na przykład? http://www.allegro.pl/item988762797_...rs2_alarm.html

albo

http://www.allegro.pl/item1005668564...z_alarmem.html
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 16:57   #6
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 57 min 32 s
Domyślnie

Wierzycie w skuteczność alarmu? - mi się wydaje, że jak coś wyje i mruga, to na pewno nie w związku z kradzieżą, tylko tak przez pomyłkę. Do mnie z zabezpieczeń najbardziej przemawia jak najpancerniejszy łańcuch, czy linka do spiecia motocykla z drzewem albo słupem...
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 17:03   #7
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że taka blokada ABUSE na tarcze to skuteczna metoda. Alarm jest raczej dla kierowcy co by nie zapomniał jej wypiąć przed ruszeniem (takim sposobem zerwałem kłódkę gerdy na tylnej zębatce)
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 18:10   #8
BULLSON
 
BULLSON's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Nowy Korczyn
Posty: 23
Motocykl: XTZ 750 Super Tenere
BULLSON jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 57 min 19 s
Domyślnie

ja mam taki potezny lancuch z Xena, byl taki komplet przed kilkoma laty, mozna uzywac samej Xeny, albo Xene razem z lancuchem, lancuch mam dl okolo 150cm, cena sam nie wiem, moze 550zł
BULLSON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 20:02   #9
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Blokada ma służyć jedynie informacyjnie - że ktoś dotyka - wiadomo, że przyczepki nie powstrzyma. CO do łańcucha, rozważam go na samym końcu. Sam przecinałem kilka i wiem, że linka jest o wiele lepsza - najlepsza stalowa lina, wielokrotnie pleciona, w oplocie gumowym lub to co sprzedają. Rada dodatkowa - łańcuch lub linka nie powinny leżeć na ziemi - łatwiej przeciąć. Na przyczepkę z yoncem coś wymyślimy - ale to inna bajka
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 23:15   #10
amnonim
 
amnonim's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 154
Motocykl: RD07
Przebieg: 58000
amnonim jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 7 min 3 s
Domyślnie

Pamiętajcie - nie ma zapięć nie do sforsowania! Możemy najwyżej zniechęcić złodzieja do kradzieży, utrudniając mu jego "pracę". Moim zdaniem najlepszym "zniechęcaczem" dla złodzieja jest U-lock (na polskim rynku Abus lub Kryptonite). Cena nie może tu niestety grać żadnej roli (a kto by oszczędzał na zabezpieczeniu swojej Afri?). Oczywiście pojawia się problem wielkości elementu, jaki może zostać zapięty tym zabezpieczeniem, ale jak się pogłówkuje, to i z tym można sobie poradzić.

Ja proponuję 3 możliwości:
1 - KRYPTONITE New York Fahgettaboudit Chain. Łańcuch 150cm, ogniwa grubości 11mm, kłódka (taki mały U-lock) z pałąkiem o średnicy 14mm. Koszt ok. 500-600 pln. Są wersje nieco tańsze z krótszym łańcuchem. Łańcuch przypinamy do czegoś, co twardo stoi na gruncie i kłódką do ramy motocykla (na przykład przy pompie paliwa, lub symetrycznie z drugiej strony). Koła kręcić się będą, ale, o ile zaplączemy łańcuch o coś na prawdę mocnego, być może nie tak łatwo ktoś wrzuci go na lawetę.
2 - U-lock Kryptonite New York Fahgettaboudit. Pałąk o średnicy 18mm, wymiary 8.3cm x 15.3cm. Koszt ok. 300-400 pln. Proponuję zapiąć go na zębatce - motocykl nie pojedzie (podobnie jak w przypadku zabezpieczeń na tarczy hamulca). Niestety sprawi to, że zabezpieczenie będzie zawsze uwalone smarem, ale przeca można dopasować sobie to niego jakąś torebkę, co będzie zawsze uwalona w środku, za to czysta z wierzchu
3 - U-lock Kryptonite Evolution Mini. Pałąk o średnicy 13mm, wymiary 8.3cm x 14cm. Dużo tańsza wersja poprzedniej opcji - koszt ok. 150 pln. Zapinać tak samo, trzymać w sterylnej torbie tak samo

Proszę wybaczyć, że piszę tylko o produktach kryptonite, ale produktów tej właśnie firmy używałem przez ostatnie lata i do niej mam jako takie zaufanie.
Zaznaczam, że z tą firmą nie mam nic innego wspólnego.

Proszę pamiętać, że Afryki były sprzedawane (zapewne w niektórych tylko latach i modelach) wraz z takim montowanym na bagażniku elementem, który to służyć miał do codziennego transportu u-locka. Dokładnych wymiarów dedykowanego u-locka nie znam, ale na pewno da się cos dopasować

Ja osobiście unikam i Wam polecałbym unikać wszeklich tanich zabezpieczeń włącznie z tanimi u-lockami - są zadziwiająco łatwe do przecięcia. Poza tym unikam wszelkich zabezpieczeń typu "lina", nie ważne czy wielokrotnie pleciona - najprostrze odpowiednie narzędzie z castoramy za kilkadziesiąt pln i przetnie się to jak sznurówkę. Zapięcie typu "kiełbasa" to nic innego jak zwykła linka, chroniona cienką blachą uformowaną w ogniwa - łuski. Po kilku sezonach te "ochronne" ogniwa pękają same z siebie. Lipa jakich mało!
To co napisał jorg, że zapięcie nie powinno leżeć na ziemi, to zdecydowanie i zawsze prawda! Co więcej - zapinać należy tak, by zapięcia na ziemi położyć się nie dało. Poza tym u-lock, czy inne zabezpieczenie powinno się zapinać tak, aby sama dziurka zamka była możliwie trudno dostępna. My i tak trafimy kluczykiem w ciemno, złodziej nie powinien mieć ułatwionego zadania.

I na koniec w troche smutniejszym tonie: sfotografuj swój motocykl! nie chodzi oczywiście o zdjęcie z żoną w siodle , czy pięciocentymetrowej warstwy błota na ramie. Sfotografuj w przemyślany sposób, by ująć wszystkie charakterystyczne cechy (malowanie, przeróbki, akcesoria) - w przypadku kradzieży zdjęcia można przekazać policji i rozpowszechnić w Internecie. Może to pomóc zidentyfikować motocykl, zanim trafi na inny rynek albo ktoś go przerobi na części a być może i wtedy na podstawie dokładnych zdjęć da się rozpoznać właśnie jakieś części lub akcesoria. Co prawda może to nie wrócić straty, ale zawsze jest się o krok do przodu, by udupić złodzieja!

No dobra, łapie za aparat i idę do garażu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg new-york-fahgettaboudit-chain-from-kryptonite-.jpg (16.6 KB, 575 wyświetleń)
Typ pliku: jpg new-york-fahgettaboudit-u-lock-from-kryptonite-.jpg (13.1 KB, 575 wyświetleń)
Typ pliku: jpg evolution-mini-u-lock-from-kryptonite.jpg (34.2 KB, 574 wyświetleń)
__________________
pozdrawiam, Konrad.
amnonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza AT - kolejne różne dywagacje (watek wydzielony) podos Uklad paliwowy i wydechowy 20 27.09.2021 12:37
Łańcuch do 16/52 AmberBamber Wszystko dla Afryki 11 23.07.2011 15:33
Głośny tlumik vs cichy tłumik - takie tam dywagacje firefighter80 Wszystko dla Afryki 25 21.10.2008 23:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.