Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2011, 16:55   #1
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie Przepalający się bezpiecznik 20A

Witam wszystkich mam pytanko jak w temacie dwukrotnie przepalił mi się bezpiecznik 20A pierwszy od prawej strony w puszce bezpiecznikowej zaznaczony na fotce. Stało się to w trakcie jazdy bez jakiejkolwiek przyczyny upadku itp. Wg schematu Haynes przewód z niego idzie do przekaźnika świateł przewody sprawdziłem nie nadpalone nie wiem co mogło by przyczyną. Dodam, że pierwszy raz spalił się późnym wieczorem gdy wracałem z wojaży pogoda wilgotno mgła i dziś rano również wilgotno. Z góry dziękuję za podpowiedź może ktoś się z podobnym przypadkiem spotkał.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Obraz 002.jpg (563.6 KB, 13 wyświetleń)
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 20:40   #2
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Szukaj:
- przekaźnik świateł drogowych
- Oprawka żarówki i sama żarówka świateł drogowych.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 21:17   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

zwarcie masz do masy
co prawda tempe, a gdy przechodzi wilgoc to masz wiekszy pobur pradu i uwala w tedy bezpiecznik

sprawdz jak jest sucho czy bezpiecznik jest ciepły znajdz miejsce zwarcia i popraw izolacje
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 21:50   #4
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Pany wsiadłem teraz odpalilem i ruszam dojazd do krzyżówki i klapa wszystko zgaslo spaliło głowny 30A. Po sprawdzeniu innych bezp. okazalo się, że 20A który opisywałem wcześniej cały. Chwila zadumy wymiana 30A i przekręcenie zapłonu wszystkie kontrolki dzialaja i elektryczne podzespoły. Naciskam klamkę i trach spalilo wczesniej opisywany 20A. Wymiana i znowu naciskam klamke hamulca i znowu trach błysk od czoła w skrzynce bezpieczników 20A spalone. Doszedłem do wniosku, że to chyba zwarcie na przewodach lub właczniku przy klamce. Co o tym sądzicie po objawach. Jutro sprawdze czy pali bezpiecznik jak wcisne tlny hamulec dam znac.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 22:46   #5
Maxx
51°13' N , 22°34' E
 
Maxx's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Lublin
Posty: 785
Motocykl: 690R
Przebieg: 00000
Galeria: Zdjęcia
Maxx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 2 godz 37 min 7 s
Domyślnie

Sprawdz przewody pod zegarami czy sie gdzies o glowke ramy nie poprzecieraly i czasami zwiera ,warto tez obejzec swiatlo stop no i wiazke do swiatla ,ale najbardziej narazonym miejscem jest przod ze wzgledu na to ze jest to element ruchomy.
Maxx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2011, 09:01   #6
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maxx Zobacz post
Sprawdz przewody pod zegarami czy sie gdzies o glowke ramy nie poprzecieraly i czasami zwiera ,warto tez obejzec swiatlo stop no i wiazke do swiatla ,ale najbardziej narazonym miejscem jest przod ze wzgledu na to ze jest to element ruchomy.

Dzięki MAXX własnie sprawdziłem przedni wlącznik stopu przy klamce sprawny gdy polaczylem styki przy nim luzem odrazu spalił sie ten bezpiecznik 20A czyli musi być gdzieś przewód trachnity chyba że jest gdzies przekaźnik do stopu tył przód i on robi zwarcie bo tylny też nie działa lecz nie pali bezpiecznika po nacisnieciu nóżki hamulca, nie dochodzi prąd do żarowki stop nozny nie działa, a przedni pali bezpiecznik.

Kostki przy kierownicy sprawdzone i przewody z hamulca przedniego i tylnego. Przy okazji jak rozebrany przód czacha wszystkie kostki potraktowane kontaktem styk. Okazało się, że tylny włącznik światła był zapieczony potraktowany Wd40 podciągniety przy sprężynce aby włączał światło stop. Sprawdzone i wszystko działało nawet 10A nie spaliło gdy włożyłem w gniazdo.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.02.2013 o 20:35
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2011, 20:25   #7
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Moi drodzy problem powrócił jak bumerang !!!!!! Więc otwieram ponownie temat.

Jadę sobie i naciskam klamkę i znowu klapa bezpiecznik 20A spalony. Więc wypiąłem kostkę od tylnego światła żeby wykluczy zwarcie w przewodzie do lampy który idzie spod siedzenia. Naciskam klamkę lub nożny i to samo pali nadal bezpiecznik, ale tylko przy naciśnięciu hamulca obojętnie którego. Przewody ponownie sprawdzone nie widzę żadnych przetarc itp. więc lecę przewodami do przodu lecz nie wiem czy one łączą się tj.od tylnego i przedniego hamulca razem idą do jakiegoś przekaźnika czy tym podobnego urządzenia a od niego idą do tylnej lampy. Czy bezpiecznik ten jest jeszcze za coś innego odpowiedzialny oprócz opisanych urządzeń. Z tego co wcześniej ustaliłem i wyczytałem ze schematu w Haynes jest to bezpiecznik odpowiedzialny za reflektor ale dlaczego pali się po wciśnięciu hamulca. Może mnie ktoś oświecic. Chyba że źle czytam schemat elektryczny xrv-750N wg tabeli roczników i krajów.

Ostatnio edytowane przez bouli : 05.10.2011 o 23:34
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 23:44   #8
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

W celach testowych żeby nie napalić wiadra bezpieczników wstaw zamiast tego 20A żarówkę 55W taką z przedniego reflektora.
Jak żarówa będzie świecić na max to masz pełne zwarcie.
Wciśnij wtedy hamulec i poruszaj wiązką instalacji we wszystkich możliwych miejscach , zaczynając od przodu pod czachą.
Jeżeli zwarcie nie jest stałe to powinieneś widzieć rożnice w świeceniu żarówki "testowej".

Życzę powodzenia w szybkiej diagnozie usterki.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2011, 21:39   #9
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Thumbs up

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
W celach testowych żeby nie napalić wiadra bezpieczników wstaw zamiast tego 20A żarówkę 55W taką z przedniego reflektora.
Jak żarówa będzie świecić na max to masz pełne zwarcie.
Wciśnij wtedy hamulec i poruszaj wiązką instalacji we wszystkich możliwych miejscach , zaczynając od przodu pod czachą.
Jeżeli zwarcie nie jest stałe to powinieneś widzieć rożnice w świeceniu żarówki "testowej".

Życzę powodzenia w szybkiej diagnozie usterki.

Dzięki jak zdiagnozuje dam znać.

Ostatnio edytowane przez bouli : 20.10.2011 o 06:55
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 06:55   #10
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Stoczyłem wielkie boje z moja AT i wreszcie doszedłem do - źródłem mojego nieszczęścia był przewód od nożnego hamulca biegnący z włacznika światła stop do kostki. Byl on fabrycznie zagięty i puszczony bokiem błotnika który dociskał go do ramy i od to takie male przetarcie wielkości 3mm ledwo widoczne wykluło się przez 19 lat ale zdiagnozowane. Dlatego też radzę i Wam sprawdzić ten przewód czy te tak macie puszczony aby uniknąc w przyszłości podobnych awarii na wojażach co zamiast cieszyc się z wyprawy bedziecie sie glowić co boli Waszą . POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pali bezpiecznik zapłonu (afra 2001) Faraon Układ elektryczny i zapłonowy 20 28.11.2021 22:25
Przepalający się bezpiecznik bullet Układ elektryczny i zapłonowy 5 12.07.2012 13:10
Przepalający się moduł licznika deba Układ elektryczny i zapłonowy 5 13.07.2011 14:59
Pali bezpiecznik cyngiel Układ elektryczny i zapłonowy 11 01.05.2011 12:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.