Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.07.2020, 20:03   #11
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 510
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 8 s
Domyślnie

Pomogę, jak napiszesz na pewno kupię. Poczatek super już daje do przeczytania szkodnikowi
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 20:04   #12
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 56 min 16 s
Domyślnie

Moim zdaniem byloby to duzo ciekawsze gdybys opowiadal w glownym nurcie o zdarzeniach w podrozy, w zyciu motocyklisty - podroznika i przeplatal to poradnikiem. Sam poradnik nie bedzie sugestywny o ile czytelnik nie zrozumie ze jestes autorytetem. Tu na forum to jasne. Gdzies w przestrzeni - nie wiem, raczej nie.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 20:14   #13
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Moim zdaniem byloby to duzo ciekawsze gdybys opowiadal w glownym nurcie o zdarzeniach w podrozy, w zyciu motocyklisty - podroznika i przeplatal to poradnikiem. Sam poradnik nie bedzie sugestywny o ile czytelnik nie zrozumie ze jestes autorytetem. Tu na forum to jasne. Gdzies w przestrzeni - nie wiem, raczej nie.
Myślę, by się podeprzeć autorytetami, osobami które się pojawią w formie wywiadów w poszczególnych działach.

Chciałbym jeszcze jakiegoś chirurga motocyklistę dorwać do tego towarzystwa. Takiego co nie jednego składał...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 20:29   #14
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 18 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Jest super. Pisz. Jeśli będzie potrzeba to mogę Ci pomóc z amatorską korektą/redakcją tekstu.

Na koniec pomyśl czy nie dorzucić rozdziału o budowie motocykla - chodzi o podstawy takie jak fizyka, dynamika, pojęcia takie jak kąt wyprzedzenia, przeciwskręt, skąd się bierze przyczepność, jak działa zawieszenie, etc. W poszczególnych rozdziałach traktujących o jeździe w mieście/trasie/offroad mógłbyś się do tej wiedzy odnosić.
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 20:35   #15
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
Na koniec pomyśl czy nie dorzucić rozdziału o budowie motocykla - chodzi o podstawy takie jak fizyka, dynamika, pojęcia takie jak kąt wyprzedzenia, przeciwskręt, skąd się bierze przyczepność, jak działa zawieszenie, etc. W poszczególnych rozdziałach traktujących o jeździe w mieście/trasie/offroad mógłbyś się do tej wiedzy odnosić.
Zastanawiałem się nad tym i jest sporo książek, które to dokładnie wyjaśniają. Nie chciałbym tego powielać. Raczej chciałbym się skupić nad faktem, że to nieprawda, że wypadki zdarzają się innym i nigdy nam. Nie chcę straszyć, bardziej przemówić do rozsądku. Wszyscy zapierdalamy i tego żadnym pisaniem się nie zmieni.
Bedę zadowolony jeśli dzięki tej książce w kilku miejscach na swej trasie rajderzy przełożą rękę z gazu na hamulec. I jak nauczą się zapinać kask. W co 10 wypadku kask spada z głowy kierowcy.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 20:47   #16
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Brakuje trochę psychologii bo chciałbym wiedzieć co kieruje motocyklistami jadącymi w grupie z pogrzebu Ani na grilla do Szparaga, średnicówka warszawska dociągając do 160 kmh popoludniowa pora...

Krzysiu, przetłumacz na niemiecki i masz klientów od razu, ale zmień wiek ofiar na 40+ , reszta będzie się zgadzać.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 20:58   #17
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Brakuje trochę psychologii bo chciałbym wiedzieć co kieruje motocyklistami jadącymi w grupie z pogrzebu Ani na grilla do Szparaga, średnicówka warszawska dociągając do 160 kmh popoludniowa pora...

Krzysiu, przetłumacz na niemiecki i masz klientów od razu, ale zmień wiek ofiar na 40+ , reszta będzie się zgadzać.
Psychologią chyba jednak zajmie się wojtekk, ciesze się że się podstępem da wkręcić w projekt

Posprawdzam dane dot. ofiar i uaktualnię. Generalnie jednak róznica między jazdą auto i moto jest zasadnicza: w przypadku rejestrowanego przez służby zdarzenia w samochodach 20 proc. zdarzeń wiąże się z interwencją służb medycznych. W przypadku moto 80 proc.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 21:26   #18
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
(...)
Krzysiu, przetłumacz na niemiecki i masz klientów od razu, ale zmień wiek ofiar na 40+ , reszta będzie się zgadzać.
Pomysł ciekawy, ale żeby nie było, że chcę się z Tobą kłócić i koloryzować znienawidzone przez Ciebie Niemcy, ale pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić.

Generalnie Niemcy nie są dobrymi kierowcami (chodzi o auta), ale już niemieccy motocykliści jeżdżą o niebo lepiej.

Np. - jak jest korek to nie przeciskają się między autami,
nie omijają kolumny aut czekających na czerwonym świetle dojeżdżając na jej czoło
lub też nie wyprzedzają z prawej strony na autostradzie.

To tylko kilka przykładów, więc jeśli książka będzie częściowo w formie poradnika czy takim mówieniem im, żeby nie robili tego czego i tak nie robią będzie nieco dziwne.

Nie uważasz?

To tylko moje luźne przemyślenia i subiektywne odczucia, Sambor i tak zrobi jak uważa.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 21:30   #19
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
chirurga motocyklistę dorwać do tego towarzystwa. Takiego co nie jednego składał...
Lepi wie chyba wincyj. W 2013 miał chyba 18 zespoleń. Wyznał mi to w Maroku, jak okręcilismy go silberbanda po tym, jak obojczyki na moich oczach rozchrzanil.

ksiazka zapowiada się ciekawie. w sumie jak redrobo, wolałbym filozoficznie o podróżowaniu, ale takie podsumowanie też będzie ciekawe.



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 21:32   #20
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Kiedyś dostałem opierdol od jakiegoś niemca jak go wyprzedzałem na gumie na wjeździe asfaltem pod górkę do Grodźca.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.