Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.03.2013, 21:26   #11
kortax


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 10
Motocykl: RD03
kortax jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 4 min 9 s
Domyślnie

a TO?

http://www.ebay.de/itm/Leistungsredu...item3cbe0afbc2
kortax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 21:28   #12
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Ale zablokowanie motocykla nie jest problemem żadnym , jedyny problem to wpisanie do do dokumentów.

Swoją drogą dobrze że w koncu wprowadzili te ograniczenia , ile lat to się przekładało...

Pozdrawiam
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 21:46   #13
kortax


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 10
Motocykl: RD03
kortax jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 4 min 9 s
Domyślnie

Link który podałem otwiera stronę firmy alpha-technik(chyba), która to sprzedaje te ograniczenia z papierami(atesty,homologacje) do których wpisywany jest VIN motocyklu. Ta blokada jest tak jakby pod nasz konkretny motocykl (VIN) i jak wyczytałem z innych for/stron to zakłada się tę blokadę/zleca się założenie, a później do np ASO, które ma tylko sprawdzić czy blokada jest założona zgodnie z zaleceniami Alpha-technik, nie robiąc już żadnego hamowania, bo przecież producent blokady ma na nią atest/homologację. Potem już standardowa procedura rejestracji(przegląd itd).
kortax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 22:48   #14
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kortax Zobacz post
,,Będziesz pewnie musiał" - Musiałeś? Nie szukam słów wsparcia i zachęty tylko czarno-białych, rzetelnych i potwierdzonych informacji.
Ja nie musiałem, bo niestety jestem od Ciebie dużo dużo starszy i od lat mam prawko kat. A. Znając już trochę ten kraj nie liczyłbym na tak szybkie załatwienie sprawy, które podałeś w linku. Znając naszych urzędników pewnie nie uwierzą w jakieś niemieckie pisemka. Skierują do tłumacza przysięgłego, przeczytają i pokierują do rzeczoznawcy, który stwierdzi oszałamiającą ilość kucy Twojej AT w bardziej zrozumiały dla nich sposób.

Jak uda Ci się to zrobić, to nie zapomnij tutaj opowiedzieć co i jak, dla potomnych.

pozdrawiam
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 22:52   #15
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

U mnie na króćcach w rd 03 jest wybite 20 KW. Ale pomysłowy szwajcarski maggajwer dokonał tuningu na oryginalną średnicę. W dowodzie mam moc zaniżoną.
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 23:05   #16
chworz


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Kraków
Posty: 71
Motocykl: RD04
chworz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 20 godz 44 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kortax Zobacz post
,,Będziesz pewnie musiał" - Musiałeś? Nie szukam słów wsparcia i zachęty tylko czarno-białych, rzetelnych i potwierdzonych informacji.
Jak ja bym miał taki problem, to wystarczyłby mi jeden telefon, może być komórkowy, jeden numer telefonu i z pierwszej ręki bym wiedział wszystko. Do urzędu, gdzie będziesz rejestrował i tam szukaj potwierdzonych informacji.
chworz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 00:06   #17
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Zwłaszcza, że w każdym mieście mogą do tego podchodzić inaczej. Amen.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 06:41   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

W żadnym innym pojeździe niż "sam" nie można zmieniać ustalonych przez producenta parametrów technicznych . Jeśli uważasz że jest inaczej to zacznij od okręgowej stacji kontroli pojazdów i wszystkiego sie dowiesz .

Jedyne rozwiązanie to kupienie motocykla o fabrycznie zdławionej mocy w papierach , to że takie motocykle są tylko zdławione w dowodzie rejestracyjnym nikogo już później nie interesuje .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 07:21   #19
kortax


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 10
Motocykl: RD03
kortax jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 4 min 9 s
Domyślnie

Kurcze z jednej strony na stronie tego alpha technik jest tak napisane, że mają to homologowane i że to tak jakby po ich stronie jest to załatwiane, z drugiej Wasze komentarze... No dobra dziś wykonam telefon do urzędu... zapewnie odbierze miła pani, która znudzonym głosem poinformuje mnie o swoim braku wiedzy... no cóż ale nie jeden urząd w Polsce jest, więc dla pewności zadzwonię do kilku i dam Wam odpowiedź tu A jakby się udało to napiszę jakiś poradnik może, ot tak dla potomnych :P
kortax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 08:38   #20
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Napisz, napisz- może komuś to się przyda i nie będzie kolejnego wątku o walce z wiatrakami.
Z mojego doświadczenia z walki w wydziałach komunikacji potwierdzę tylko słowa Adagiio. Nie licz na wyrozumiałość i inteligencję urzędników- lepiej się miło rozczarować niż potwornie wkurzyć na ich niewiedzę. A drugi temat to durne przepisy nastawione na wyciąganie kasy od obywateli a nie na proste i przejrzyste zasady.
Kilka dni temu poszedłem do urzędu miasta przerejestrować motor kupiony w Polsce. Na umowie zaznaczone, że pojazd uszkodzony- brak skrzyni biegów (nie jeździ- chyba, że odpychać się nogami). Logicznym następstwem tego uszkodzenia jest brak przeglądu technicznego. A gość mi cofa papiery i mówi, że muszę zmienić wpis w umowie, albo na stację do diagnosty i badanie techniczne + opinia diagnosty, że uszkodzenie nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy!! Zgupiałem. Nie lubię fałszować dokumentów, więc wybrałem opcję II. No to klient wyciąga tablicę próbną i żąda 40 zł. Tłumaczę, że motocykl uszkodzony, zawiozę go na stację lawetą, więc nie potrzebuję tablic. No i przetłumacz tu urzędniczemu robotowi, który zna tylko język paragrafów- no nie da się. Zabrałem starą tablicę i zniszczony już, stary dowód rejestracyjny i pojechałem do diagnosty- motocyklisty. Z tym już rozmowa była normalna- wystawił papier i dziś podejmuję walkę na nowo.
W Twoim przypadku Kortax nie liczyłbym jednak na szczęście.
Zdecydowanie prościej będzie znaleźć motor ze zdławieniem w papierach niż przekonać Wydział Komunikacji, że sam, dobrowolnie i ponosząc duże koszty wykastrowałeś sobie maszynę!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Dziwny problem z Afryką zimny Inne tematy 46 03.09.2013 14:07
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.