Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.08.2012, 19:26   #1
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie Nowe znaki drogowe-mogly by pomoc?

Chcialem nawiazac do tematu http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14636 i zadac pytanie lub poprostu podyskutowac.

Czy waszym zdaniem,wprowadzenie nowych znakow drogowych-przeznaczonych dla motocyklistow mogloby uratowac "pare" istnien ludzkich

Czy np.znak ostrzegajacy o niebezpiecznym zakrecie (szczegolnie niebezpiecznym dla jednosladu-zle wyprofilowanym,brak przyczepnosci itp.) lub znaku ostrzegajacym o niebezpiecznym miejscu (gdzie kierowcy aut nie dostrzegaja motocyklistow) itp.itp.- moglo by poprawic stan bezpieczenstwa na drodze dla nas?

Nie raz na drodze widze motocyklistow jadacych w odblaskowych kamizelkach,ale pytam po co to-kiedy z tylu ma duzy czarny plecak,a z przodu duza szyba.
Co my-motocyklisci-moglibysmy zrobic aby pomoc w tej zmianie
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 20:02   #2
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 53 min 28 s
Domyślnie

Znaki drogowe maja za zadanie ostrzegac o takich niebezpieczenstwach, inna sprawa czy te znaki sa respektowane. Jezdzac po kraju na zachod od odry natknalem sie na wiele takich plakatow, ktore bardziej do mnie przemawialy niz 100 znakow ograniczen predkosci. Znakow tych nie trzeba tlumaczyc, gdyz sa w jezyku miedzynarodowym...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Osobiscie mysle, ze dla krewkich kierowcow mozna zmontowac cos bardziej drastycznego...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 20:13   #3
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Znam te plakaty-i powiem ze to jest jakby jedna czesc medalu o ktorym mysle.
Bylo juz troche akcji propagandowych i znane prawie wszystkim tu na forum sa naklejki "motocyklisci sa wzedzie".
Jestem i bede zawsze za takimi akcjami,ale wydaje mi sie ze to troche za malo.
Potrzebne wedlug mnie jest cos "na stale".Plakaty zastepowane sa
reklama podpaski,a naklejka "motocykle sa wszedzie" zetrze sie ze starosci,a ludzie jak to ludzie-zapomna.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 20:52   #4
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Ja myślę , że tego typu plakaty , oznaczenia , zdjęcia i cokolwiek bardziej przemawia do świadomości motocyklisty, niż znak , który czasami - nie oszukujmy się , postawiony jest błędnie albo nie odzwierciedla realnego zagrożenia , bo niby skąd młody człowiek może wiedzieć , że właśnie ten zakręt do którego "podchodzi" z lekkością , jest naprawdę niebezpieczny bo zginęło tam kilku motocyklistów.
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 20:54   #5
Snajper
 
Snajper's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 31
Motocykl: Pożyjemy zobaczymy
Snajper jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 16 godz 40 min 49 s
Domyślnie

Na drodze Opole-Prudnik taki znak wielki był "Miejsce niebezpieczne / ilość zabitych / ilość rannych". Ten zakręt już poprawili drogowcy, ale zwalniam do tej pory z przyzwyczajenia.
Snajper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 21:02   #6
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sizyrk Zobacz post
albo nie odzwierciedla realnego zagrożenia , bo niby skąd młody człowiek może wiedzieć , że właśnie ten zakręt do którego "podchodzi" z lekkością , jest naprawdę niebezpieczny bo zginęło tam kilku motocyklistów.
I o tym wlasnie mowie-potrzebne jest cos-co bedzie ostrzegac.NIe wiem dokladnie co mialo by to byc-ale takich miejsc jak zakret niedaleko Lucynowa jest w Polsce wiele.

Jak moglibysmy sie bardziej strzec tych miejsc?
Stworzyc mape miejsc niebezpiecznych np.?
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 21:26   #7
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Hm, moim zdaniem to właśnie zbyt duża ilość znaków drogowych jest problemem. Stawia się tego tyle, że ludzie przestają na nie zwracać uwagę, zresztą w takim natłoku po prostu trudno się połapać. Najbardziej lubię jechać drogą, na której co 20m stoi kolejny słupek obwieszony ograniczeniami, ostrzeżeniami, zakazami. Tego nie da się ogarnąć. Niestety zarządcy dróg najwyraźniej wychodzą z założenia, że im więcej znaków zasadzą przy jezdni, tym będzie bezpieczniej. Ja uważam, że jest właśnie na odwrót. Wkurza mnie też metoda: postawmy "czterdziestkę", a wtedy wszyscy będą latać siedemdziesiąt, czyli akurat tyle ile w danym miejscu się da. Właśnie to powoduje, że ludzie mają ograniczenia w dupie. Przynajmniej do czasu, gdy trafi się jeden feralny zakręt, który akurat będzie oznaczony tak jak trzeba, a kierownik nie wiedząc o tym pociśnie jak zwykle ponad limit.
Co do sensownych oznaczeń, to czarne punkty jak najbardziej. Szkoda tylko, że najpierw musi zdarzyć się tragedia.
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 21:35   #8
Snajper
 
Snajper's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 31
Motocykl: Pożyjemy zobaczymy
Snajper jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 16 godz 40 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ocoloko Zobacz post
Hm, moim zdaniem to właśnie zbyt duża ilość znaków drogowych jest problemem. Stawia się tego tyle, że ludzie przestają na nie zwracać uwagę, zresztą w takim natłoku po prostu trudno się połapać. Najbardziej lubię jechać drogą, na której co 20m stoi kolejny słupek obwieszony ograniczeniami, ostrzeżeniami, zakazami. Tego nie da się ogarnąć. Niestety zarządcy dróg najwyraźniej wychodzą z założenia, że im więcej znaków zasadzą przy jezdni, tym będzie bezpieczniej. Ja uważam, że jest właśnie na odwrót. Wkurza mnie też metoda: postawmy "czterdziestkę", a wtedy wszyscy będą latać siedemdziesiąt, czyli akurat tyle ile w danym miejscu się da. Właśnie to powoduje, że ludzie mają ograniczenia w dupie. Przynajmniej do czasu, gdy trafi się jeden feralny zakręt, który akurat będzie oznaczony tak jak trzeba, a kierownik nie wiedząc o tym pociśnie jak zwykle ponad limit.
Co do sensownych oznaczeń, to czarne punkty jak najbardziej. Szkoda tylko, że najpierw musi zdarzyć się tragedia.
Nie widziałem tej drogi z wypadkami od której zaczął się jak rozumiem ten wątek, ale nie sądzę żeby tam było za dużo znaków.

Są oczywiście nawet badania jakieś, że mniej znaków oznacza większe bezpieczeństwo, ale to raczej dotyczy ruchu miejskiego.

Tu chodzi moim zdaniem o zakręty które "wynoszą". Czyli moto się zachowuje inaczej niż by się człowiek spodziewał, przy wyższych prędkościach.
Snajper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 21:59   #9
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Ja całkowicie podzielam zdanie Fassiego. Muszę przyznać, że na prawdę działają. Potrafią rozbudzić wyobraźnię..
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2012, 22:34   #10
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post
Ja całkowicie podzielam zdanie Fassiego. Muszę przyznać, że na prawdę działają. Potrafią rozbudzić wyobraźnię..
Na 10 min....
Ja uważam, że choć byś zawsze jeździł z tzw "głową" i bezpiecznie to wcześniej czy później znajdzie się w sytuacji niebezpiecznej i to z własnej winy. A to się akurat będzie spieszyło, zamyśli się itp. Zróbcie panowie i panie rachunek sumienia: nigdy nie zdarzyło się wylecieć na 3, jechać za szybko, wymusić pierwszeństwo? Wypadek jest sumą popełnionych błędów i po prostu brakiem tzw. "szczęścia" akurat w tej chwili, kiedy było najbardziej potrzebne...

Ostatnio edytowane przez Fizolof : 30.08.2012 o 22:40
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty drogowe Turcja ACUPS Kwestie różne, ale podróżne. 27 05.09.2018 15:05
Opłaty drogowe Skandynawia kylo Inne tematy 50 12.09.2013 23:41
znaki na rotorze bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 24 10.06.2010 14:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.