Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.12.2022, 12:35   #11
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Ja mam obok rolki na papier ekstra wlacznik, po wylaczeniu jeszcze chwile ciagnie chyba 2minuty mam ustawione opoznienie, biore prysznic tez wlaczam, jestem zadowolony, czasem "goscie" zapomna wylaczyc wiec moze teraz jakbym wprawial to bym taki wlacznik jak "dzwonek" co sam odbija zamontowal. Pamietaj o przewodzie do opozniacza musi byc chyba jeszcze dodatkowa faza jak przy wlaczniku schodowym
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 13:37   #12
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Stosuję najprostsze , włączany włącznikiem.
Bez cudów , higro , czasowych czy satelitarnych itp.
Ponad 8 lat i działa.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 13:58   #13
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 756
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 8 godz 20 min 51 s
Domyślnie

Nie mam sterowania wentylatorem, bo w bloku nie można ich montować.
Jednak mam nastrojowe oświetlenie ledowe na czujnik ruchu, które w mojej ocenie idealnie sprawdziłoby się z wentylatorem. Bardzo wygodnie jest wchodzić do pomieszczenia i nie myśleć o zapalaniu światła, podobnie jak nie myśleć o wentylacji...
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 21:48   #14
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Higro. Możesz wyłączyć funkcję z odpalaniem od oświetlenia i zostawić tylko czujnik. Zadziała. Wentylacja w pomieszczeniach mokrych to nie tylko kwestia komfortu ale fizyki budowli. Rozwoju niechcianych żyjątek, dyfuzji pary wodnej do przegród. Zapewnienie możliwie niskiej wilgotności w pomieszczeniu powoduje korzystniejszy rozkład ciśnienia pary wodnej. Znacznie przedłuża się okres pomiędzy serwisami. Żywotność wyposażenia, armatury i przede wszystkim - silikonu.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 22:01   #15
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
W mojej łazience mogoby tak być, jak piszesz Mazurkas007, ale w łazience dla gości bym wolała zautomatyzowane
Wiem, że można tak nastawić że wentylator się włącza dopiero jak światło się świeci powyżej np. 5 minut [i wyłącza np. 10 minut od zgaszenia]. To by mogło rozwiązać ten problem.

Inna sprawa - czy uda dać włącznik świecznikowy, gdy jest taki układ:
1. puszka z fazę - od tego idzie przewód 3 żyłowy [czyli tutaj będzie włącznik]
2. przewód dochodzi do sufitu [punkt świetlny]
3. od punktu świetlnego do dziury z wentylatorem kolejny przewód trójżyłowy.
[czyli nie ma bezpośrednio przewodu z puszki z fazą/włącznikiem - aż do wentylatora].

siwy - może właśnie higrostat by był u Ciebie dobry?
W tym wypadku pozostaje ci jedynie założyć wentylator co będzie działał równocześnie z światłem, wszelkie inne bajery są zbędne bo wymagają stałej fazy z pominięciem światła.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 23:38   #16
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Mygosia, jeśli jest taki układ z 3-żyłowym przewodem, to jeśli lampa nie potrzebuje uziemienia (bo np. jest zasilacz i LEDy 12V - swoją drogą wskazane w łazience) dasz radę wstawić podwójny wyłącznik świecznikowy. Ewentualnie pojedynczy, a luźną żyłą możesz puścić stałą fazę z puszki do wentylatora i wtedy podłączasz co zechcesz (higro/timer).
Ja używam tylko timerów i byłem zadowolony przez lata, ale teraz kombinuję żeby mi się went nie uruchamiał za każdym pstryknięciem światła bo wysyła w kosmos sporo kosztownego dzisiaj ciepła.

Jeśli masz lampę na suficie, która wymaga uziemienia to tylko tak jak dubel napisał i wyłącznik do tego pojedynczy.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 06:15   #17
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

Jeżeli jest kanał wentylacyjny i ciągnie to wentylator może być niepotrzebny albo jeśli nie ciagnie to może turbowenta na kominie założyć a najlepsze na zapachy kiblowe są odciągi zapachów (ciągną smród z porcelany nie pozwalając wyjść na zewnątrz) niestety trzeba je realizować w trakcie budowy lub remontu. Można wybrać drogo oryginalny lub tanio zrobić samemu ale nie każda rama (stelaż podtynkowy) się do tego nadaje ale jest dużo taniej ( wentylator kanałowy włącznik dzwonkowy i czasówka schodowa +kilka rur kanalizacyjnych- mam u siebie i może jeden po drugim śmiało wchodzić nawet kackupy nie straszne.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 08:15   #18
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Mygosia, jeśli jest taki układ z 3-żyłowym przewodem, to jeśli lampa nie potrzebuje uziemienia (bo np. jest zasilacz i LEDy 12V - swoją drogą wskazane w łazience) dasz radę wstawić podwójny wyłącznik świecznikowy. Ewentualnie pojedynczy, a luźną żyłą możesz puścić stałą fazę z puszki do wentylatora i wtedy podłączasz co zechcesz (higro/timer).
Ja używam tylko timerów i byłem zadowolony przez lata, ale teraz kombinuję żeby mi się went nie uruchamiał za każdym pstryknięciem światła bo wysyła w kosmos sporo kosztownego dzisiaj ciepła.

Jeśli masz lampę na suficie, która wymaga uziemienia to tylko tak jak dubel napisał i wyłącznik do tego pojedynczy.
Uziemienia w lazience bym nie ruszal
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 11:19   #19
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Uziemienia w lazience bym nie ruszal
Ja też bym nie ruszał, jeśli któryś element go wymaga.
Ale jeśli jest w pełni plastikowa oprawa żarówki albo hermetyczny zasilacz 12V (90% z nich ma tylko L+N), w dodatku wentylator z timerem też najczęściej nie ma złącza ziemi to nie ma do czego tego uziemienia wpiąć. Wtedy masz wolną żyłę na wyłącznik podwójny albo pojedynczy + stała faza.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 11:36   #20
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
Jeżeli jest kanał wentylacyjny i ciągnie to wentylator może być niepotrzebny albo jeśli nie ciagnie to może turbowenta na kominie założyć a najlepsze na zapachy kiblowe są odciągi zapachów (ciągną smród z porcelany nie pozwalając wyjść na zewnątrz) niestety trzeba je realizować w trakcie budowy lub remontu. Można wybrać drogo oryginalny lub tanio zrobić samemu ale nie każda rama (stelaż podtynkowy) się do tego nadaje ale jest dużo taniej ( wentylator kanałowy włącznik dzwonkowy i czasówka schodowa +kilka rur kanalizacyjnych- mam u siebie i może jeden po drugim śmiało wchodzić nawet kackupy nie straszne.
Im większa wymiana powietrza tym zimniej w chacie. Powietrze też musi skądś wpaść. Przy grawitacyjnej wentylacji i szczelnych oknach jak się włączy wentylator w jednym pomieszczeniu to cofa grawitację w innym więc z mocą i czasem działania wentylatora też nie ma co przesadzać.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piecyk łazienkowy, kuchenny? consigliero Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 18 22.02.2022 15:25
wentylator + wskaźnik temperatury materna Układ chlodzenia 7 01.04.2017 17:53
Wskaznik temp. A wentylator motomysz Układ chlodzenia 9 29.03.2016 23:18
PAJERO II wentylator nawiewu pałeł 4x4 6 08.03.2012 21:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.