Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2022, 22:52   #541
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 14 godz 7 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jamcio Zobacz post
Delonghi magnifica .....
A u mnie od wielu lat bez przerwy, codziennie po 15-20 kaw.
Warunek: woda nie bezpośrednio z kranu, mycie dokładne co tydzień i czyszczenie. Odkamienianie jak się włączy tj dwa-trzy razy do roku (to zależne jakiej wody używam)
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2023, 17:32   #542
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ta kawa jest lepsza z tego ekspresu niż w ekspresu WMF, takiego jak na stacjach benzynowych
Będę próbował naprawić, bo blok zaparzający utknął i nie da się ruszyć. Do tego momentu działał, raz był w serwisie kilka lata temu. Zadzwoniłem do serwisu, mówią aby przywieźć, może coś się da zrobić, ale zacząłem już prowadzić rozpoznanie co w zamian. Pan z owego serwisu zaproponował Nivona 550, Melitta Latticia OT i Saeco Royal. Najważniejsza dla nas jest kawa czarna, mleka raczej nie pijamy
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2023, 18:04   #543
Prof.Woland


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 26
Motocykl: RD03
Prof.Woland jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 21 min 35 s
Domyślnie

Mamy w domu Melitte Latiticie OT od roku, zajebisty ekspres, a do tego tani. Ma cichy mlynek, kompaktowe wymiary, czyszczenie banalne i robi pyszna kawe. Moge polecic z cala odpowiedzialnoscia. Poprzedni DeLonghi nie mial startu.
Prof.Woland jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 09:55   #544
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Przeglądając internet, aż oczy bolą od ilości opcji oraz możliwości wyboru. Jest tego tyle że podjęcie decyzji graniczy z cudem. Czyli plus jeden dla Melitty
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 10:25   #545
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajtek Zobacz post
A u mnie od wielu lat bez przerwy, codziennie po 15-20 kaw.
Warunek: woda nie bezpośrednio z kranu, mycie dokładne co tydzień i czyszczenie. Odkamienianie jak się włączy tj dwa-trzy razy do roku (to zależne jakiej wody używam)
Mój ma 16 tys kaw zrobione na liczniku - pracuje do 20 razy dziennie. Naprawiał nasz forumowy magik zaparzacz
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 11:24   #546
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
W kwestii uzupełnienia wątku Jury J5 to jednak w trakcie serwisu w Kawoserwisie, gdzie wstępna diagnoza nie napawała optymizmem, zanabyłem drogą kupna nową E8. Nowa Jura jest bardzo OK a przy kawach białych, których pijamy najwięcej jest więcej niż OK. Obsługa "codzienna" jest w zasadzie bezobsługowa, wszystko przebiega automatycznie prosząc uprzednio o rozpoczęcie określonej procedury - wystarczy podać środek i nacisnąć podświetlony "guzik". Niby sklep "nie dla idiotów" to towar, który tam zanabyłem jak najbardziej da radę obsługiwać ta kategoria klienteli. Stara J5, po koniec końców zakończonej pełnym sukcesem naprawie, wylądowała u córki w zakładzie. Kawoserwis dał radę więc chyba mogę za Consigliero ten pkt polecić.
Jak ten E8 po dłuższym czasie? Kupiłbyś ponownie? Mnie trochę zastanawia niewyjmowalny zaparzacz. Wiem że tabletki i niby precyzja ale jakoś nie mogę dać wiary że nic się tam nie usypie.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 12:36   #547
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Tak - drugi raz bym zakupił E8. W lutym będzie pełne dwa sezony, cały czas na oryginalnych filtrach wymienianych średnio 1/2 m-ce, tabletki i granulki do czyszczenia systemu mlecznego też ori - expres sam o wszystko się upomina a na "skali" postępu można śledzić na jakim etapie jest zużycie filtra oraz zapotrzebowanie na czyszczenie. Przez cały okres użytkowania /średnio dziennie pewnie kole 5-6 kaw w tym większość mlecznych/ zero jakichkolwiek problemów. Za wadę uważam przeźroczysty zasobnik wody co skutkuje docieraniem światła i okresowym pojawianiem się na ściankach zielonego nalotu - jakieś glony, które raz na miesiąc usuwam poprzez dokładne mycie wnętrza zbiornika. Cała reszta na duży + a niewyjmowany zaparzacz osobiście uważam za jeden z większych + i mega wygodny dla leniwych. Jura J5, która po naprawie wylądowała u córki przy dość ekstremalnym użytkowaniu też nie sprawia problemów. Co do smaku kawy z Jury to w mojej ocenie jest bardzo OK choć oczywiście tu każdy będzie miał swoje preferencje /pewnie nie mniej zależy od rodzaju ziarna/ - mnie wszystko pasuje i na 100% drugi raz podjął bym taką samą decyzję.
IMG_20231116_121419.jpg
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 13:25   #548
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

O jakich filtrach piszesz? Chodzi o filtry do wody ?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 14:36   #549
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Amatorsko serwisowałem kilka starszych ekspresów. Niegdyś 'nowe' bo świeżo po gwarancji czyli 3-5 letnie. Z wyjmowanym blokiem zaparzającym, stałym i kolbowe. Nie wiem jak jest w nowych obecnie z tą tabletką, ale mam pojecie jak to się odbywało dotychczas i pewnie nic się nie zmieniło. O ile blok zaparzający jest wyjmowalny to wyczyszczenie umycie uważam za dobre rozwiązanie. I można to zrobić w miarę dokładnie przez laika. Ekspresy z wbudowanym młynkiem i stałym niewyjmowalnym blokiem to rak, syf kiła. Komunikat który informuje "teraz włóż tabletkę" jest w momencie kiedy tłok jest w górze i w tym momencie tabletka wpada do bloku zaparzającego i tylko tam "czyści". Reszta układu jest płukana przez środek odkamieniający jeśli takowego użyjesz. Najgorszym jest zaniedbanie przepłukania układu mleko pozostawionego na dłuższy czas. Niby jest ten intelygentny automat co płucze jednak różnie to z tym bywa. Często jest tak że resztki kawy są porozrzucane na powierzchni korpusu bloku zaparzającego do tego dochodzi para i tam zasychają , pleśnieją i jest wesoło. Ale tego nie widać w kawie cnie?

Mam półautomatyczny kolbowy + młynek reczny i ten uważam za najbardziej prawilny, jeśli chodzi o sztukę zaparzenia i czystości układu. Sama kolba jest rozbieralna i tam pomiędzy cyklami czyszczenia też jest impreza .
Jednak kolbowy nie jest dobrym rozwiązaniem dla kawoszy lubiących nowoczesne dotykowe gadżety i bezosobowość w momencie wybierania kawy. Kolbowy też nie sprawdzi się w firmach, korpo, szwedzkich stołach. W pracy średnio co 3 lata pada kombajn z Jura (i kolejny nowy) z podpięta woda na stałe i odpadami na fusy do szuflady pod blatem. Totalnie bezobsługowy, ale kawa smakowała mi tylko na początku. Ciekawe dlaczego.

Co do marki to na pewno nie polecam Krupsa.
Wszystko powyżej jest moim osobistym wrażeniem.

U rodziców kawa zalewajka albo z dzbanka jest nie do podrobienia.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 14:44   #550
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Dokładnie - te do wody. Tanie nie są bo trzy kosztują 180-190 zeta ale u mnie taki zestaw wystarcza na około 5-6 miesięcy. Można kupić za mniej jak pół ceny zamienniki ale Jura nie wszystkie rozpoznaje i nie "wylicza" czasu na ich wymianę. Tabletki Jury, czyszczące blok zaparzacza kupiłem coś kole 140 zeta/25 szt. i póki co -po prawie dwóch latach- jeszcze kilka zostało. Granulki do czyszczenia systemu mlecznego kole 60 zeta ale one też starczają na bardzo długo. Jura E8 o wszystko sama "prosi", wymiana filtra, czyszczenie główne, czyszczenie systemu mlecznego i jeszcze oddzielnie jego płukanie - każdy z etapów jest automatyczny i opisany /np. moment wrzucenia tabletki czyszczącej podczas przebiegu procesu jest wywoływany komunikatem/. Jak byś Marku chciał jeszcze o coś dopytać to na a wysłałem kontakt telefoniczny. Pozdrawiam
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 15:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 01:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.