Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2022, 19:30   #1
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,460
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 0
Domyślnie

Consi trochę wyrozumiałości, przecie dopiero z UK przyjechał.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2022, 21:11   #2
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Dzisiaj zostałem lekko zaskoczony mijając w Ostrowcu policyjnego Leafa

Poszperałem w necie i okazuje się, że taki EV jest w ostrowieckiej komendzie od grudnia 2019. Co prawda pojedynczy "rodzynek" ale zawsze coś

https://www.policja.pl/pol/aktualnos...h-drogach.html

Z innych rzeczy to wyjazd do PL sprawił, że mój tradycyjny arkusz Excela z ładowaniami, przebiegami i kosztami został sporo zaniedbany i teraz ciężki (lub prawie niemożliwy) do zaktualizowania, bo nie notowałem ile i kiedy ładowałem itp. Zasubskrybowałem więc Tronity, które automatycznie będzie to rejestrować z danych samochodu i liczyć za mnie.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2022, 22:34   #3
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
że mój tradycyjny arkusz Excela z ładowaniami, przebiegami i kosztami został sporo zaniedbany i teraz ciężki (lub prawie niemożliwy) do zaktualizowania, bo nie notowałem ile i kiedy ładowałem itp.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2022, 11:59   #4
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Kończymy pobyt w PL i pora na powrotną trasę z "elektrycznej wyrypy" przez połowę Europy.

Dla ciekawych poniżej trasa z ABRP do terminalu Eurotunelu po stronie francuskiej

https://abetterrouteplanner.com/?pla...f-9fc5a83da63f
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2022, 18:16   #5
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Pojechało się "nad morze" jodu powdychać, a że cieplej to maluch "spala" już poniżej 10kWh/100km. I jestem pewien, że to nie ostatnie jego słowo w tym zakresie. Jutro Mii zabiera nas na targi Fully Charged Live 2022.

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2022, 19:42   #6
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Wraz ze wzrostem temperatur Mii zaczyna nam coraz częściej zjeżdżać poniżej 10 kWh/100km.

Na razie rekord to te 6.4 mile/kWh czyli po Waszemu 9.7 kWh/100km. Jeśli wziąć pod uwagę, że "mój" domowy kilowat - po przeliczeniu GBP->PLN - to jakieś 30 groszy daje to koszt niecałych 3 złotych na 100km! Wyraźnie po słupkach jednak widać różnicę, gdy Asia jedzie rano do pracy i wraca po południu.



Dzisiaj ID.3 był ładowany w pracy (za darmo ) i mając od miesiąca zainstalowane Tronity, zwróciłem też uwagę na straty energii. Naładowałem według pracowej ładowarki 27,8kW, a Tronity pokazało że samochód "przyjął" 26,1kW. 7% więc poszło na straty. Ładowarka 7kW dla ścisłości.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2022, 23:46   #7
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Wypatruję ostatnimi czasy maila od mojego dostawcy energii, firmy Octopus Energy z informacją ile to muszę więcej zapłacić.

Obecnie mam stawki jak niżej:



Kończy mi się 16 czerwca roczna umowa z nimi więc na minimum 30 dni przed końcem powinni mi przedstawić nowa ofertę. Ich kalkulator mówi mi, że w mojej lokalizacji będzie to teraz 35,04p/kWh w szczycie, 8,25p/kWh poza szczytem i 47,88p opłaty stałej za dzień. Jakby nie było ceny ponad razy dwa, choć ładowanie EV wciąż w nocy w miarę tanio, tj. 5,5 -> 8,25...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 11:19   #8
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Cisza od mojego dostawcy energii w sprawie zmiany cen na droższe, więc jest szansa, że będą musieli odnowić umowę na kolejny rok z obecnymi cenami (pozostało mniej niż 30 dni do jej zakończenia), co byłoby super Czekam jednak cierpliwie na ich ruch i sam zapytam dopiero kilka dni przed 16 czerwca...

W związku z tematem nt. strat ładowania u Consiego, trochę danych przy ładowaniu moim wallboxem 7,4kW dzisiejszej nocy:
- auto 'mówi', że wzięło 37,7kWh,
- aplikacja ładowarki 'mówi', że ta dostarczyła 38,1kWh,

Niestety podlicznika na samą ładowarkę nie mam, więc nie jestem w stanie określić ile 'energetyka' sobie zliczyła za to ładowanie. Ale jakoś na razie to nie powoduje u mnie jakichś nieprzespanych nocy bo ostatni rachunek za prąd w całym domu łącznie z ładowaniem dwóch EV jest jak dla mnie OK w tych nieciekawych czasach:



P.S. I jak widać, nie trzeba być profesorem nadzwyczajnym, aby rozkminić składowe rachunku jak na Planecie PL...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 15:44   #9
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
U nas za tyle prundu to trzeba dać 347zł, czyli tą 100 więcej, przy niższych zarobkach oczywiście.
Oczywiście, że wszystko zalezy od ceny za kWh, a te są bardzo różne zależnie od operatora i kraju.

Jeśli dodam, że mój operator dodawał 90 funtów gratis, każdemu użytkownikowi EV Volkswagena (pewnie innych marek też), który do nich przeszedł (co i ja uczyniłem) plus ma program referencji, w którym każdy polecony przez Ciebie nowy klient i Ty dostajecie po 50 funtów (poleciłem 3 osoby) to zyskałem u nich 240 funtów do wykorzystania na zużycie czyli jakieś 5 miechów prądu za free (zakładając, że zużycie jest na poziomie jak ww. faktura).

Powyższe pokazuje, że koszty jeżdżenia EV są bardzo specyficzne dla każdego i mogą w skrajnym przypadku wynosić kompletnie 'zero' (ładowanie z FV, w pracy, czy innej darmowej ładowarki itp). Oczywiście nie ma co liczyć, że będzie tak cały czas, więc korzystam z taniego jeżdżenia póki mogę.

Dla porównania, znajdź mi jakąś stację benzynową, która da Ci kupon na 250 zł (jak polecisz jej paliwo komuś ) albo pozwoli zatankować za darmo. Po wtóre wielkiego wyboru przy ICE nie ma bo ceny na różnych stacjach mają raczej groszowe różnice i musicie płacić tyle ile "zaśpiewają".


Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Życie u was jak w bajce, zarobki wysokie, koszty niskie.
To dość śmiałe stwierdzenie i spore uproszczenie, bo rzeczywistość taka czarno-biała nie jest... zarówno w UK jak i w PL czy gdzie indziej.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2022, 10:25   #10
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Ronin,

Odpowiem bardzo przewrotnie używając Twojej retoryki i mam nadzieję, że bana za to nie dostanę

Cytat:
Ronin możesz mi wytłumaczyć fenomen wiary i podobnych zabaw, które jarają Polaków? Grupka zwykłych śmiertelników w sutannach nie wywołuje u Was obrzydzenia? Nigdy nie potrafiłem tego pojąć. W wielu krajach ten system zawalił się przeszło 100 lat temu.
Więc zanim mnie ktoś posądzi o obrażanie uczuć religijnych to powiem tak: co kraj to obyczaj o czym często zapominamy na tym przecież "podróżniczym" forum. I tak jak nie każdy w PL chodzi do kościoła, tak nie każdy w UK jest monarchistą.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.