Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.04.2010, 23:37   #21
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 18 min 24 s
Domyślnie

Powiem Wam troche jak importer i troche jak facet co w Chinach kilkanascie razy juz byl. Wasze przekonanie, ze Chińczycy, którzy potrafią wysłac ludzi w kosmos nie potrafia zrobic porzadnego skutera czy crossa jest smieszne.
Kupuje teraz jakies chinskie zarowki energooszczedne. Mowie ze chce trwalosc 8000 h. Chinczyk mowi: znaczy napisac ze 8000 a dac 4000? Mowie: Nie, chce 8 tysiecy...
Chińczyk: wszyscy Polacy biora 4000 i kaza na nich pisac 8000 godzin. Wygladaja przeciez tak samo.
Chinczycy maja rozny towar dla roznych klientow. Polacy najczesciej kupuja tzw, jakosc afrykanska, towary przeznaczone dla krajów niewyrobionego klienta.
Adaggio naprawde wierzysz ze 2 kola musza kosztowac 1800 euro? Z czego one k... sa?
Wcale nie uwazam ze w Chinach towary sa za drogie. To Europie odbilo i sa tu ludzie gotowi zaplacic za t-shirta 200 zl. Wiec znajduje sie jakas cwaniacka firma co im to dostarczy. Czy kawalek gumy musi kosztowac 100 euro? W Chinach opona kosztuje 8 dolarow. Know how jest takie drogie? Uklad kosteczek? Zeby woda wiedziala ktoredy odplynac?
Lubie jezdzic do Chin, zazwyczaj jade z kims dla kogo to jest pierwszy raz. Bardzo lubie patrzec jak gosc szuka obrazkow, ktore mu zaprogramowano: charakterystycznych kapeluszy, rowerow, biedy, komunizmu Taka samo gówno prawda jak i Polska widziana oczami Niemców: konie ciągnące wozy i kradzione samochody. Teraz bylem z jednym gosciem z forum, moze opisze swoje wrazenia.
Tymczasem zapewniam Was, ze za naszego zycia nie bedziemy mieli takich autostrad jakie maja Chinczycy. O wielopoziomowych rozwiazaniach komunikacyjnych, pociagach jezdzacych 400 km/h, nowoczesnych lotniskach etc. mozemy tylko pomarzyc. To wszystko jest i swietnie dziala w Chinach.
W tym roku dwa Jinchengi dojechaly do konca Dakaru. Pewnie przypadek
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 23:49   #22
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Chinczycy maja rozny towar dla roznych klientow. Polacy najczesciej kupuja tzw, jakosc afrykanska, towary przeznaczone dla krajów niewyrobionego klienta
Ja się tu zgodzę w 100%. Przecież na TV SONY, sprzęcie ONKYO, butach SIDI, nawigacji Germin itd., itp. napisane "zrobione przez lód Chiński". Pewnie, że niemcy robią dobrze, ale Passaty i GS-y również się psują, więc nic nie skreślałbym przed testem.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 23:50   #23
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Generalnie się zgadzam, tylko jedna uwaga Chiny są wielkie i pełne kontrastów. Wielkie miasta to inna bajka, a i polityka gospodarcza nie ma nic wspólnego z naszą "Nową Hutą"
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 05:29   #24
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Wiem że są dobre produkty w Chinach , ale cwaniactwo importerów i chęci dużego zysku , robią swoje . Mam kolegów którzy handlują chińskimi agregatami , pompami i chuj wie czym jeszcze , zawsze powtarzają , jest duży zysk . nie może być spokoju . A koła za 1700 baksów , robią różnicę , daj mi możliwość zakupu takich samych za 1200 , a jutro napiszę że chińczycy są zajebiści , ale sam wiesz że nie ma takiej opcji , zresztą i tak z przekonania bym na tym nie jeździł .
W czasach kiedy wciskano propagandę licencji chińskich skuterów u nas , ja miałem możliwość obejrzenia tego całego burdelu od kuchni . Jedyna licencja jaka posiadają te badziewia , to licencja na robienie w banbuko nieświadomych nabywców , takie życie . Jesteśmy zawaleni chińskim gównem po brzegi , a nasi producenci zamykają i wyjeżdżają w chuj , przynajmniej ja osobiście do tego sie nie przyczyniam , taki patryjota ze mnie za dwa grosze .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 08:50   #25
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 18 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
[FONT=Arial][SIZE=2]
W czasach kiedy wciskano propagandę licencji chińskich skuterów u nas , ja miałem możliwość obejrzenia tego całego burdelu od kuchni . Jedyna licencja jaka posiadają te badziewia , to licencja na robienie w banbuko nieświadomych nabywców , takie życie . Jesteśmy zawaleni chińskim gównem po brzegi , a nasi producenci zamykają i wyjeżdżają w chuj , przynajmniej ja osobiście do tego sie nie przyczyniam , taki patryjota ze mnie za dwa grosze .
Patriota to bedziesz jak se przejrzysz wszystkie majtki i komputery i nie znajdziesz naklejki Made in China.
Przy okazji pokaz nam nasza licencje na papier, proch, porcelane. Kali krasc ok?
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 10:06   #26
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,318
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 37 min 2 s
Domyślnie

Sambor, ja chcę z tobą wódkę pić. Masz 100% racji
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 14:46   #27
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Patriota to bedziesz jak se przejrzysz wszystkie majtki i komputery i nie znajdziesz naklejki Made in China.
Przy okazji pokaz nam nasza licencje na papier, proch, porcelane. Kali krasc ok?
Dlatego przynajmniej na motorze nie będę miał chińskiej metki , na innych gratach nie sprawdzałem , ale pewnie jest tak jak mówisz . Mógłbym jeszcze cuś napisać , ale pora na sjestę . Więcej w tym temacie nie zabieram głosu .
Ciao .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 15:17   #28
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 498
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 7 min 58 s
Domyślnie

Myslę, że masz swoją odpowiedź, Sambor. Towar nie jest wart, ile jest wart, tylko ile ktoś za niego zapłaci. Z towarzystwa motocyklowego zdecydowana większość głosów jest taka, że nie chcą i nie zapłacą. W tym momencie jakość towaru jest bez znaczenia.
Jak Honda zrobi te same motocykle /kontrole jakości i da swój znaczek to bedzie OK za trzy albo cztery razy tyle bo ludzie zechcą zapłacić. Fakt, że Honda zadba o jakość bez kompromisu, ale wygląda, że to nie o to chodzi, tylko bardziej o złe doświadczenia z chińszczyzna nie brandowaną przez kogo innego i o imidż - "ja sie na czyms takim nie pokażę". Jeszcze pare lat...

Ostatnio edytowane przez Marcin z Zakopanego : 29.04.2010 o 15:21
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 15:30   #29
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Marcin za parę lat może być jeszcze gorzej . W chinach masz już pokaźną klasę średnią, która też chce zarabiać a nie tylko pracować. Mają już dużą wiedzą i produkcję wypychają do afryki . A tam z zachowaniem jakości może być jeszcze ciekawiej. W afryce nie ma nawet podstaw kulturowych do wykonywania solidnie pracy.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2010, 15:37   #30
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

E tam, może być jeszcze gorzej Np przeniesieine fabryk do Kosowa albo Albanii
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
czy kupić taki regler...??? MuSStaFFa Układ elektryczny i zapłonowy 22 02.04.2011 20:17
taki kuferek... Dzięgiel Inne tematy 2 30.07.2009 21:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.