Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.04.2010, 22:54   #1
polo
 
polo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 111
Motocykl: DR650R/XRV750/R100R/T1050
polo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 11 godz 18 min 17 s
Domyślnie rejestracja motocykla zabytkowego

Od około 3 lat próbujemy z ojcem odrestaurować BMW R12 z 1939 roku, które tak mniej więcej powinno wyglądać:
http://www.youtube.com/watch?v=-7N41bkCLB0
, boxer 750 dolnozaworowy około 20 KM. Sprawa wygląda tak, że dysponujemy dowodem rejestracyjnym z poprawnymi danymi właściciela czyli mojego dziadka adres z pieczątką przeglądu motocykla (jedyną i ostatnią z 1966 roku).Chodzi o to, że numer silnika widniejący na owym papierku wydanym przez ówczesny urząd różni się od wybitego numeru na silniku, numer ramy ok. Powoli przymierzamy się do zalegalizowania wtórnego maszyny i tu pytanie...Co i jak?
Nie wiadomo czy motocykl był wyrejestrowany czy ubezpieczony bo w dowodzie nie ma żadnej pieczątki ale zakładam, że pozycja ta nie figuruje we współczesnych bazach danych starostwa powiatowego
Żółte blachy z tego co wiem + i - nie chce pląb na silniku i ingerencji
jakiegoś konserwatora zabytków...
PYTANKO: od czego mam zacząć( krok po kroku) przywracanie maszynki do życia, do rejestracji bo przed męczeniem jakiejś sekretareczki telefonicznie w urzędzie chciałbym pozyskać kilka informacji. Może przerabialiście podobne sytuacje? Help.Pzdr

...znalazłem vid w HD http://www.youtube.com/watch?v=X-n-H6Secqg , moto troche wybrakowany bo bez kolektorów dolotowych i bez z gaźnika SUM.

Ostatnio edytowane przez polo : 21.04.2010 o 23:07 Powód: dodatkowe info
polo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2010, 23:01   #2
specnaz
 
specnaz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Gorzów Wlkp.
Posty: 169
Motocykl: RD07
Przebieg: 4000
specnaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 38 min 31 s
Domyślnie

piękna maszyna i jak tu się niezakochać
specnaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2010, 23:19   #3
polo
 
polo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 111
Motocykl: DR650R/XRV750/R100R/T1050
polo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 11 godz 18 min 17 s
Domyślnie

Też mi się straszliwie podoba silnik już cyka jak złoto nawet prądnica BOSCH ta nad korpusem była poprawiana bo fabrycznie była źle nawinięta.No chcemy by motorek mógł się poruszać po publicznych drogach i nawet kask z laminatu ala "wermacht" już czeka od ponad roku.Rama już prosta bo z wózkiem jeździła wcześniej, jeszcze lakier, chromy, szparunki ... i przerobie na krossa
polo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2010, 23:20   #4
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Jeśli pojazd był wyrejestrowany przed 1997 to nie podlega powtórnej rejestracji, CHYBA ŻE!! :
-jest zabytkiem
-jest nośnikiem wartości kolekcjonerskiej

Zabytek ma żółte blachy, OC kupowane na miesiąc, musi stać pod dachem i nie może służyć jako pojazd do codziennej jazdy.
Nośnik to normalny pojazd, OC na rok, przeglądy jak normalny motocykl, można nim jeździć na codzień i spokojnie wyjechać za granicę. Moim byłem na Ukrainie.

Ale skoro masz takie stare i niepełne papiery to może być akcja z zaświadczeniem o tak zwanym zasiedzeniu. Nie wiem jak to się toczy, nie korzystałem. Generalnie pierwsze co to idziesz do urzędu i pytasz co i jak. Bo co urząd to inne widzimisię i inne czytanie przepisów. Mój nośnik zarejestrowałem dopiero za 5tym razem. A Afryke za 4tym...
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2010, 23:43   #5
polo
 
polo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 111
Motocykl: DR650R/XRV750/R100R/T1050
polo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 11 godz 18 min 17 s
Domyślnie

Kiedyś dziadek opowiadał, że takie maszyny po wojnie szły wagonami na przetop do hut i można było bosakiem sobie ściągnąć wybrany egzemplarz .W dowodzie rej. widnieje imię i nazwisko mojego dziadka (śp) ale żadne umowy sprzedaży ani darowizny nie były sporządzane.Chyba wolę zwykłą rejestrację ze zwykłymi blachami bo zawsze można wyrobić żółte , gorzej odwrotnie.
polo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2010, 23:43   #6
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 6 min 27 s
Domyślnie

jeżeli masz stary dowód to jesteś w domu. musisz tylko udowodnić, że jesteś spadkobiercą po właścicielu, który był w dowodzie wpisany np. testament.
tak jak napisał wieczny najlepiej jest zarejestrować nie jako zabytek tylko jako pojazd powyżej 25 lat i przedstawiający walory zabytkowe czy jakoś tak.
po remoncie znajdź rzeczoznawcę, który napisze kwit (ok. 200- 300zł), że motocykl jest pamiątką motoryzacji, badania techniczne i z tymi kwitami do wydziału komunikacji.
nie dam za to jaj ukręcić bo co urząd to inne przepisy.
mozesz też zwrócić się do starostwa o wydanie zaświadczenia to się wyjaśni czy mają jego teczkę w archiwum czy już poszła do pieca.
a beemcia śliczna.
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
rejestracja sprowadzonego motocykla piotreklodz Inne tematy 24 10.10.2014 10:37
Rejestracja motocykla sprowadzonego z UK HRABIA z Krosna Inne tematy 3 01.02.2013 18:23
Transport/ rejestracja motocykla z Newcastle Wolo Inne tematy 16 11.04.2011 23:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.