Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.07.2020, 12:58   #11
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

W tym sezonie latam na Garmin Montana 650T z Mapami topo Pl EU Azymuta. I tak jak wiele osób pisało ze to nie prowadzi w offie to ja powiem ze na trasie Torun-KrynicaMorska 3/4 drogi po miękkim a w lasach to aż chciałem fotki robić sobie ze znakami droga udostępniona do ruchu a tam piachy jak ta lala.
Wybieram cel-Jazda terenowa-minimalizuj dystans ale ustawiam tak maks 90km żeby nie liczyła trasy 2 min.
Prowadzenie po śladzie czy powrót do domu śladem którym się przyjechało działa znakomicie. Olbrzymi ekran który w pełnym słońcu jest bardzo czytelny i nawi cały czas jest ładowana z aktywnego uchwytu.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 15:19   #12
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Trochę mnie Naczelny ubawil. W każdej większej wsi jest sklep. Jak nam proste jadło nie pasi to można zapytać pannę za ladą gdzie tu można zjeść, a w sytuacji gdy nas to odpadnie w środku niczego wyjąć z plecaka jakiś susz czy co kto tam lubi.
Nawigacja to nawigacja, ma a zastąpić mapę i czy musi rozwiązywać jakieś inne potrzeby?

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 17:36   #13
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
No właśnie nie ma Mója przeciorana 60tka jest warta może 100zł. Co można mieć w tej cenie?

Do użytkowania na codzień w aucie czy wycieczce pieszej/rowerowej służy smartfon
Jakieś oferty po 500zl tu krążą. Do tego się odnosiłem. Za 500 zł można mieć pancer telefon z Androidem.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 19:11   #14
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 41 min 22 s
Domyślnie

JarekO spróbuj w rękawicach/mokrymi rękami obsłużyć taki fon - Ostatnio pływałem na jachcie, gdzie pod pokładem był komp z dokładnymi mapami, a na pokładzie mieliśmy 60-tkę jako podręczne narzędzie dla sternika - obsługa klawiszami ponad wszystko.
Przyznaje sam swego czasu byłem zwolennikiem działań smyrfon do wszystkiego - "niestety" nawet archaiczne, ale dedykowane rozwiązania robią lepszą robotę w warunkach powiedzmy bardziej wymagających - garminowskiej serii 6X ciężko będzie coś przebić
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 19:28   #15
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilq.bb Zobacz post
JarekO spróbuj w rękawicach/mokrymi rękami obsłużyć taki fon - Ostatnio pływałem na jachcie, gdzie pod pokładem był komp z dokładnymi mapami, a na pokładzie mieliśmy 60-tkę jako podręczne narzędzie dla sternika - obsługa klawiszami ponad wszystko.
Przyznaje sam swego czasu byłem zwolennikiem działań smyrfon do wszystkiego - "niestety" nawet archaiczne, ale dedykowane rozwiązania robią lepszą robotę w warunkach powiedzmy bardziej wymagających - garminowskiej serii 6X ciężko będzie coś przebić
Ja to wszystko wiem, bo mam takie urządzenie, trzecie już. Już widzę oczami wyobraźni jak ludzie w offie stają co chwilę i klikają.... . Dobra, temat jest ciekawy mimo wszystko. Ja na przykład nie widzę przewagi map z Azymutu nad darmowymi. Jedne i drugie mam od lat.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 19:28   #16
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Jakieś oferty po 500zl tu krążą. Do tego się odnosiłem. Za 500 zł można mieć pancer telefon z Androidem.
Jak coś mówię to staram się raczej zgadzać z prawda. Kup ładne 60Csx poniżej 500PLN to będę Ci gratulował i cieszył się Twoim szczęściem. A! Zapomniałem za stare i za wolne. Niemniej cenę trzyma co świadczy raczej o niegasnącym zainteresowaniu. Etrex to jest staroć. 60Csx jeszcze chwile pożyje.

Co do smyrofonu na moto to mam swoje zdanie i nawet niech kosztuje 1500 a nie 500 to ja go nie chce.
Z punktu a do B to Google maps ze słuchawkami. Ale jazda po śladzie tylko garmin.

Mapy na pl mam open street i naprawdę uważam ze są git.


M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 21:34   #17
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Podpowie ktoś w którym miejscu jest zapisany obecny ślad? Widzę go w BaseCamp ale nie wiem gdzie jest zapisany żeby się nim podzielić?
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 21:57   #18
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Zakladka "plik" zapisz jako, czy eksportuj, nie pomne, malo na BC robię.
Ale lepiej chyba najpierw w urządzeniu zapisz pod jakąś nazwą.
Potem zwal wszystko przez MS czy w BC
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 22:33   #19
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Dzięki rrolek 👍
Nie jestem jakoś komputerowo zacofany ale oprogramowanie Garmina nie należy do najprzyjaźniejszych.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 23:51   #20
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 52 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Trochę mnie Naczelny ubawil.
Nawigacja to nawigacja, ma a zastąpić mapę i czy musi rozwiązywać jakieś inne potrzeby?
W dziejszych czasach nawigacja to tylko nie mapa z drogami :-)

Jak jesteś w dziczy i chcesz stacji paliw lub restauracji ze schabowym to wyciągasz smartfon a nie szukasz sklepu i info Jak chcesz mieć premium dobrą miescówkę darmową na nocleg to odpalasz park4night Jak nie chcesz spać sam w namiocie to odpalasz w telefonie roksa.pl a nie pytasz w sklepie spożywczym o takie rzeczy
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
DLA EWY: Aukcja kurtki motocyklowej KTM Zazigi Pomagamy - za free 10 26.01.2012 13:43
Praca inżynierska nt Turystyki Motocyklowej Młody Inne tematy 41 03.12.2010 12:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.