Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.10.2013, 18:32   #1
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie Moje odczucia w temacie DUNLOP 952 do dużego ĘDURO

Moje "trzy grosze" w temacie DUNLOP'a D952, które wrzuciłem na forumie KaTeeMowym.
W środę założyłem jedną nówkę sztukę do siebie do ADV990S,i drugą nówkę sztukę do BMW GS800 a w czwartek rano pojechaliśmy w parę enduraków na dłuższy weekend, gdzie nawinęliśmy 950km.
Myślałem ostatnio o jakiejś oponce agresywniejszej od TKC80,którą to zajeżdżałem którąś już z kolei. Poczytałem, wysłuchałem dobrych rad i zdecydowałem się na D952 i...
...I NIE ŻAŁUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moje wrażenia? (porównuję do TKC80 )
1)na suchym asfalcie- oczywiście gorzej, tzn szybciej traci kontakt np przy hamowaniu
2)na mokrym asfalcie- żadnego uślizgu nie złapałem, ale jechałem bardzo ostrożnie(jak zawsze zresztą-albo i bardziej). Ale na mokrym to wiadomo, raczej żadna "kostka" nie trzyma i zawsze jeżdżę baaardzo delikatnie.
3)na takim luźnym piachu - mam wrażenie, że jakby troszeczkę uciekała na bok zanim złapie, ale ogólnie stabilnie i bez zarzutów
4)głęboki i luźny piach typu nadmorska plaża- porównywalnie jak TKC(no ale wiadomo,że tam przednia oponka ma mało do gadania, bo tam się liczy "zapiąć dwójkę i pełna pi..a do przodu"
5)ale na podłożu: gliniastym, trawiastym, podmokłym, na kamieniach, na kałużach, itd czyli lasy, łąki, pola,
trzyma ZA-JE-BI-ŚCIE!!!!!
Powiem tak: wszędzie tam, gdzie wcześniej jechałem zapobiegawczo i bardzo ostrożnie, czyli nazwijmy rzeczy po imieniu "osrany byłem po pachy", wszędzie tam teraz już na D952 z każdym kilometrem zauważałem jak świetnie ta oponka trzyma! Szczególnie mokra trawa na polu czy łące, znacie to? Masz wrażenie, że musisz nie wiem jak zwolnić, żeby było bezpiecznie. A na D952 zapierdzielasz do przodu jak po drodze szutrowej i ani myślisz żeby coś ci się ślizgnęło! Bardziej myślałem o tym czy mnie tył nie objedzie jakimś ślizgiem, niż przód. A ciasne zakręty np w lesie? Rewela!!! Wcześniej o wiele częściej wystawiałem nóżkę a teraz gdy wyczułem jak trzyma ta oponka pozbyłem się tego odruchu. Teraz ostro skręcam i odwijam manetę
Reasumując: jeśli jeździsz dużym i ciężkim Ęduro i jeśli lubisz nim śmigać poza czarnym czyli jeździsz OFFem a asfalt traktujesz jako dojazdówki czyli w systemie powiedzmy 80/20 lub 70/30 to jest to oponka właśnie dla Ciebie.
Ja i kolega Marcin od tego BMW, szczerze POLECAMY!!!!!!!!!!!
ps. Dzieks EX, twoja opinia i opis i podpowiedź bardzo mocno mnie nakierowały i pomogły w wyborze-słusznym wyborze! pozdr
ps2. Powyższa oponka nie ma homologacji drogowej oraz ma speed limit 130km/h
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2013, 19:27   #2
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

d952 fajna opona, mi po 1000 km po ukrianie strarla sie 1-2 mm
Kolega Wojtek zalozyl 952 na LC4 i wrocil na nich z Kirgistanu- 6000 km, opona miala jeszcze 2 mm
d952 tyl bardzo slabo trzyma na boki na sliskim(glina, ostre zakrety w lesie-takie moje odczucie. Na ukrianskich trawersach bardzo slabo- trzeba brac duza poprawke przy jezdzie koleina, czy wawozem- zwlaszcza,jak jest mokro)
no i najwieksza wada- nie mozna jej dostac na kolo 17
Ale na przod do afryki jest dobra-ale przebieg o polowe mniejszy niz TKC, a cena porownywalna
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2013, 19:28   #3
magrafb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Olsztyn
Posty: 135
Motocykl: nie mam AT jeszcze
magrafb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 33 min 9 s
Domyślnie

potwierdzam. Używam co prawda na LC4 ADV ale oponka zacna.
magrafb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bluzy ęduro od Stopy z logo FAT Kisiel Ciuch Afrykańczyka 17 28.06.2011 15:07
W temacie kufrow givi... Dioblik Wszystko dla Afryki 25 21.01.2010 14:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.