Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.10.2019, 07:48   #31
consigliero

consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: Dacia Dokker STEPWAY
Przebieg: 236000
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 1 dzień 16 godz 27 min 43 s
Domyślnie

Pisząc wczoraj posta cieszyłem się czego wyrazem był mój wpis, teraz już się nie cieszę. Informację niestety zobaczyłem u mamy w TVP info, niestety z reakcjami prominentnych osób na decyzję o przyznaniu. Teraz widzę że niepotrzebnie zamieściłem ten post, nagannym było umieszczenie mojej subiektywnej reakcji na to co zobaczyłem. Później dowiedziałem się na temat noblistki wielu rzeczy o której w swojej naiwności myślałem że zdobyła nagrodę dla Polski. Przyznaję że z radości nie dokonałem wielokrotnej analizy swojego postu i żałuję że nie odesłałem go w niebyt, ale zaślepiła mnie radość.
Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkich przepraszam, że telewizor był włączony a ja byłem w jego zasięgu, zwłaszcza tych którzy mają nieszczęście przeczytać ten wątek.
To się już nie odzobaczy.
consigliero jest offline  
Stary 11.10.2019, 08:09   #32
Ludwik Perney

Ludwik Perney's Avatar

Miasto: Bielsko-Biała
Motocykl: RD07
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 5 min 29 s
Domyślnie

W Albanii spędziłem nieco czasu z dwoma małżeństwami z Rosji. Pojawiały się też tematy polityczne. Jeden wypowiadał się w kilku tematach krytycznie i o władzy Rosji i o narodzie, który w znacznej mierze się na taką władzę godzi, czyta i ogląda tylko propagandę. Drugi Rosjanin był bezkrytyczny względem własnego kraju. Kraj bez wad, naród również.
Ten pierwszy of course, był debilem i zdrajcą
Ludwik Perney jest offline  
Stary 11.10.2019, 08:17   #33
Gończy

Gończy's Avatar

Miasto: Puławy
Motocykl: RD07a
Przebieg: ły
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 21 godz 49 min 0
Domyślnie

Tu nie tylko chodzi o politykę niestety (zostawmy ją na chwilę na boku) ale też o podejście Pani Tokarczuk do historii. Nie stosuje kontekstu w analizie historycznej, a patrzy na przeszłość przez dzisiejsze okulary co jest nieprofesjonalnym i krzywdzącym podejściem, trochę dziecinnym. Jest tu zbyt dużo miejsca na manipulowanie faktami. Nie zgadzam się (jako uważam w miarę oczytany chłop z dziada pradziada) na takie widzimisię autorki i na to o czym mówi w wywiadach. Jest to w mojej ocenie bardzo krzywdzące i tu zgadzam się z Atomkiem.
Czytając jej wypowiedzi w oczach historyków niestety autorka na starcie jest na pozycji straconej. Jeżeli tematyka tego co piszemy dotyczy historii Polski, naszego Narodu, tematów jakby nie patrzeć bardzo poważnych musimy tę historię po prostu znać, znać kontekst wydarzeń, bo konsekwencje są dalekosiężne. Autor powinien poczuwać się do odpowiedzialności za to co pisze. Nie mam nic do jej warsztatu pisarskiego może i jest utalentowaną pisarką ale niestety jeżeli poruszamy tematy historyczne to musimy sobą reprezentować odpowiedni poziom wiedzy historycznej i brać pod uwagę kontekst wydarzeń historycznych. To nie National Geografic ani inny program popularnonaukowy. To dotyczy również komitetu noblowskiego, a ten jak wiemy w ostatnich latach pogrąża się w kolejne afery.
Smutne to wszystko, co nie zwalnia nas z myślenia i poszukiwania. Wiedzę trzeba zdobywać powoli i ostrożnie. Nikt nam jej za darmo nie da. Osobiście nie zgadzam się z poglądami Pani Tokarczuk, uważam je za nieuzasadnione i infantylne i nie mam powodu do radości.
Jako, że to forum o motocyklach a nie o polityce historycznej więcej już nie będę udzielał się w tym wątku. Pozdrawiam wszystkich niezależnie od podejścia do tegorocznego Nobla.
Jeździć Panowie bo weekend piękny.

Ostatnio edytowane przez Gończy : 11.10.2019 o 08:22
Gończy jest offline  
Stary 11.10.2019, 08:28   #34
Neo
Moderator

Miasto: Łódź
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 9 godz 20 min 14 s
Domyślnie

No i co ja mam teraz z tym zrobić? Zamknąć, usunąć w całości, polecieć banami za nietrzymanie się zasad kulturalnej dyskusji, a o wzajemnym szacunku nie wspominając?

Jesteście pewni, że chcemy nawzajem znać swoje poglądy polityczne które, jak dobrze wiadomo, potrafią podzielić i skłócić dosłownie każde środowisko? Nie będę szukał winnych, chciałem tylko z gorzką satysfakcją nadmienić, że tym razem nie mamy na podorędziu kogoś takiego jak Yeuop żeby wskazać >>kozła ofiarnego<<. Chociaż według mnie każdy z nas włączający się aktywnie w wątki z burzą ma winę po swojej stronie.

Ostatnio edytowane przez Neo : 11.10.2019 o 08:35
Neo jest offline  
Stary 11.10.2019, 08:31   #35
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L+CRF450X+DR650+SR500
Przebieg: 39000
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 1 dzień 6 godz 54 min 33 s
Domyślnie

Zamykaj. To zmierza w złą stronę.
Stary 11.10.2019, 08:32   #36
ATomek

ATomek's Avatar

Miasto: Garwolin
Motocykl: czarna RD07A
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 33 min 46 s
Domyślnie

Pisząc kontrowersyjny post nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ani Pani Tokarczuk, ani zwolenników jej twórczości. Chciałem podzielić się wiedzą dla mnie ciekawą, inną niż bezkrytyczne zadowolenie, którego pewnie pełno w mediach. Powielanie ich tu nie ma sensu.
Niemniej mimo Hyde Park więcej pisał nie będę, bo jakimś cudem podciągacie treść pod politykę.
Nie oglądamTV i nie widziałem żadnego info z komentarzami w tym temacie.
Nie przepraszam, bo nie czuję winy, ale przykrość, jaką Ci Consigliero nieświadomie sprawiłem kierunkując moje wiadomości jest mam nadzieję do naprawienia.
ATomek jest offline  
Stary 11.10.2019, 08:32   #37
wojtekk

wojtekk's Avatar

Miasto: Warszawa - Saska Kępa
Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Przebieg: 20 000
wojtekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 11 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Proponuję już nic więcej nie pisać
wojtekk jest offline  
Stary 11.10.2019, 08:35   #38
cris

cris's Avatar

Miasto: Śliwice
Motocykl: RD07a
Przebieg: za mały