Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2018, 23:56   #1
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie ABS - problemy w NAT z DCT i równolegle z Tripmasterem

Czy słyszeliście może o jakichś większych problemach z ABSem w nowych Afrach?
Mam taki przypadek,że po ok. 1500 km pojawiły mi się problemy z ABSem. Z prób wynikało ,że chodzi o przedni czujnik. Przed wyjazdem do Afryki w tym roku nie zdążyli mi w serwisie ogarnąć tematu. Teraz po powrocie został wymieniony czujnik przedni i po wyjechaniu z serwisu przez pierwsze kilometry było wszystko w porządku. Po ok 20 km kontroka ABSu zaczęła sobie mrugać i czasem świeci na stałe. Przejachałem kilkadzisiąt km i czasem gaśnie czasem pomruguje ale nieregularnie. Ponoć komputer nic nie wykrył w diagnostyce. Jutro dzwonię do serwisu ,że dalej temat nie ogarnięty. Równolegle z tą naprawą miałem założony oryginalny tripmaster Hondy. I tutaj podobne objawy. Po kilkunastu km od wyjazdu z serwisu tenże sprzęt - a był raczej nowy , zaczął się zawieszać i już nie pracuje prawidłowo.
Ponieważ tripmaster jest wpinany w kostki oryginalne Hondy, zastanawiam się nad zbiegiem okoliczności w elektronicznych problemach. Czy ktoś może coś kojarzy , czy moga to być powiązane problemy ? Czujnik impulsowy Tripmastera czyta z magnesu który jest umieszczony na tarczy hamulcowej przedniej. Czy mam już paranoję czy może to coś się łączy ?
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z tripmasterem duzy79 Układ elektryczny i zapłonowy 19 23.07.2020 20:46
rożne problemy z tripmasterem zibiano Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 28 11.06.2019 08:17
Montaż lark 35AT nad tripmasterem teddy-boy GPS 26 22.04.2016 12:06
Problem z tripmasterem kamis Układ elektryczny i zapłonowy 5 08.04.2011 21:08
Problem z światłami i tripmasterem Patryk Układ elektryczny i zapłonowy 4 14.03.2011 20:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.