Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2009, 11:45   #1
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie Kask Shoei Multitec - uwagi uzytkowników

Ponieważ materiał mocno się rozproszył i wszystkie kaski są pomieszane i w jednym worku - to jest poczatek wątku o Shoei Multitec - i tylko o tym kasku. Wypowiadają się użytkownicy. Jesli ktoś ma coś do dodania - to proszę.
Nie poddajemy się już dyskusjom co lepsze - integral czy szczekowiec. Ten materiał nie ma być testem porównawczym, chyba że ktoś chce zrobić tabelkę - to proszę, ale w innym wątku.

Userom kasku Shoei Hornet DS, Shoei TourX, Szubertom C- proponuję założenie nowego wątku o podobnym lub takim samym układzie.

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
No to for the record - ponizej zalaczam moje uwagi do kasku Shoei Multitec, Biały oraz Antracyt (czyli prawie czarny) - zeby nie było tak miodowo - ten kask tez ma pewne wady.

Miejsce: Azja Centralna
Czas: 3-27 sierpnia 2008
Przebieg 4200 km
Zakres temp +4 do +36 stopni Celsjusza
Wiatr od 0 do 17 m/s
Deszcz - 2 h, opad ciągły
80% szuter i kamienie, 20% asfalt
Slonce: pelne o wschodzie i zachodzie
AT, Krotka szyba, bez deflektora
Ja - 185cm, rozmiar 55-56 cm - S
Mój poprzedni kask: Nolan N100E


Rozmiar: Dalem sie namowic na rozmiar mniejszy niz mialem - czyli S-ke - i to byl strzal w dziesiatke. Kask lekko sie robil i pasuje idealnie.
Bardzo dobrze siedzi na glowie, jest szalenie wygodny a zastosowane materialy wewnetrzne zapewniaja komfort i nie powoduja zmeczenia.
Waga - normala jak na szczekowca 1,5kg - nie widze zadnej roznicy.
Cichszy od od Nolana ale i tak sluchac rozne dziwne dzwieki w zaleznosci od pochylenia glowy. Mimo jazdy bez deflektora zdecydowanie lepiej tnie struge powietrza od starego nolana i w zasadzie prawie nie zauwazalem braku spoilera.
Nawiewy:
Dwu pozycyjny gorny nawiew w duze w upaly daje duze pole manewru. Duzy plus.
Nawiew na szczęce - niestety porazka. Strasznie wrazliwy na zanieczyszczenia - a poniewaz jezdzilismy w kurzu, ulegal zapyleniu i nie dalo sie go zamykac. Na domiar zlego jezyczek do zamykania poddawal sie - jakis taki elastyczny jest i mialem wrazenie ze sie złamie jak mocniej pociagnie.

Szyba - kolejna porazka. Ma taki wystep do zamykania na palce. Jest usytuowany z boku z lewej . Szyba jest na tyle miekka i elastyczna ze proba jej zamykania za ten dzubek zamykalo szybe z lewej a pozostawialo odksztalcony pol-otwary fragement szyby z prawej. Dwója! Byc moze za twardy jest skokowy mechanizm zamykania szyby...nota bene wzorowo utrzymujacy szybe w ustawionym polozeniu, , albo tez wrazliwy na najmniejsze zakurzenie, moze szyba powinna byc sztywniejsza, lub grubsza, moze dzyndzek powinien
byc na srodku. Tak jak jest - jest do dupy.

Aktualizacja: Na zlocie na BP spotkalem facetow z serwisu Shoei i poskażyłem się na szybę j.w.

Faceci wzięli kask, rozkręcili szczękę i stwierdzili że wina była regulacji - jakoś to było niestaranne poskładane w fabryce!!!? Problem z niedomykaniem szybki się wiecej nie pojawił - liczę że został zlikwidowany


Otwieranie Zamykanie
Otwieranie kasku centralnie na srodku, dosc wygodne, choc temat zakurzenia znowu nie daje 100% pewnosci ze jest wszystko dobrze. jakies chroboty z tego guzika dochodzą.

Paski pod szyją - zapięcie typu DD - totalna porazka. Mowcie co chcecie, rejli , RR, ratownicy itp - nie dam sie przekonac - NOLAN RULEZ klamra ala tasma w butach motocyklowych - niewiem czy sobie nie prze nituję...
Kask sie ciezko sciaga przez glowe z nie odpietym do konca paskiem, a zaciagnieta koncowka jest za dluga i sie majata, a jej ew. zabezpieczenie przed lataniem wymaga sztuki cyrkowej zeby ja zapiac w miejscu przewidzianym przez producenta.

Antifog. - super. Caly kurz osadza sie na silikonowej uszczelce, nic nie wpada do srodka ani sie nie rysuje szyby ani antifoga. Oczywiscie nie paruje.

Uszczelka - bardzo dokladna silikonowa uszczelka z mini-rynienka do odprowadzania wody na zewnątrz. Jesli tylko wspomniana wyzej szyba zostanie prawidlowo domknieta - wszystko gra - nic sie nie leje, nie przecieka, nie wieje.

No wlasnie - nie wieje, ktorędyś jednak wieje, bo w zimne dni, mimo stosowania dodatkow(rant dookola szyi i podbródek) gdzies tam zimne powietrze wiucha po twarzy i robi sie zimno. Kominiarka wydaje sie byc koniecznoscią.

Okulary wewnatrz swietnie pasują, rowki na ramiona okularow spelniaja swoja role. duzy plus. Przed sloncem o wschodzi i zachodzie tak naprawde uratuje tylko daszek, ale to nie test kaskow enduro.

Kolor - wydaje sie byc indywidualna sprawa ale wystawiony na słonce moj biały wyb w dotyku ZIMNY a mojej żony czarny był gorący. I nie ma w tym zadnej przesady. Oczywiscie pewnie warstwa izolacji wewnątrz niweluje ta roznice i nie ma znaczenia, ale trudno - podoba mi sie biały.

Aktualizacja:
Pranie:

Dowiedzialem się też, że kask się pierze w całości ręcznie w miseczce lub wiaderku ciepłej wody z łagodnym detergentem. Elementy wyciągane(prawy i lewy policzek oraz prawy i lewy ochraniacz paska), można prać niezależnie i częsciej


Moje subiektywna ocena: 4
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)

Ostatnio edytowane przez podos : 08.06.2009 o 11:51
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 12:03   #2
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,423
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 31 min 23 s
Domyślnie

A więc. Mam trochę inne zdanie na temat tego kasku. Primo - kupiłem taki rozmiar jaki miałem Nolana czyli M i pasuje idealnie. Szybka od poczatku zamykała mi się prawidłowo. Do zpaięcia DD przyzwyczaiłem się dośc szybko choć w rekawiczkach trzeba się napocić aby szybko przepleść ten pasek. Zapięcie końcówki paska - faktycznie ciężko zapiąć ten zatrzask. Kask nie ma tej legendarnej i jakże pożądanej blendy przeciwsłonecznej ale ma konstrukcję wnętrza umożliwiającą wsadzenie okluarów na nos (jakieś wycięcia w wypełnieniu kasku w miejscach nad uszami chyba). Dużym plusem jest możliwość regulacji temperatury i nawiewu poprzez unoszenie lub podnoszenie szybki lub też podnoszenie całej szczęki - duża wygoda i komfort. Nie wiem czy drugi raz kupiłbym ten kask - myślę że jednak tak.
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 12:24   #3
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Podos - konkretny kuźwa opis!
W końcu coś więcej niż tylko jakieś gwiazdki co o niczym nie świadczą.
Odniosę się do spostrzeżeń na temat kilku felerów.
Otóż zapięcie DD jak dla mnie rewelacja jest. Faktycznie w rękawiczkach ciężko jest zapiąć ten guziczek ale bez już nie ma problemu. Uwaga dla userów: pasek można zawinąć raz od razu po zakupie i wogóle go nie rozpinać. Elegancko przechodzi przez głowę jak jest rozciągnięty i bagatelnie prosto się ściąga i rozciąga za ten czerwony kikut.
Szyba ma jakiś feler ale nie jest to ten co Podos pisał, że się nie dopina z jednej strony.
Otóż nie wiadomo dlaczego akurat w moim przypadku po jakimś okresie użytkowania pinlok nie przylega ściśle do szyby co w pochmurne i deszczowe dni i wieczory może sprawić problem. Po jakimś czasie użytkowania zwykłego białego wizjera i stwierdzeniu faktu jak powyżej zamieniłem szybkię na tą przyciemnianą (bo akurat lato przyszło) i też po jakimś czasie pojawia się podobny problem.
Przy przyciemnianej szybce nie ma problemu z oślepieniem - można powiedzieć że oczy wręcz odpoczywają. Nie wiem tylko jakie są dane odnośnie UV Protection tej szybki. Jak jest przyciemniana to coś powinno być.
A tego bajeru do zamykania szybki z lewej strony wogóle nie ma potrzeby stosować. Po 2 latach używania tego kasku dalej nie wiem po co on tu jest. Jakieś zabezpieczenie czy jak? Mechanizm trzyma jak trza!!!

Informacja na temat prania na pewno przydatna (bo już czas).
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 12:33   #4
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
Otóż nie wiadomo dlaczego akurat w moim przypadku po jakimś okresie użytkowania pinlok nie przylega ściśle do szyby co w pochmurne i deszczowe dni i wieczory może sprawić problem. Po jakimś czasie użytkowania zwykłego białego wizjera i stwierdzeniu faktu jak powyżej zamieniłem szybkię na tą przyciemnianą (bo akurat lato przyszło) i też po jakimś czasie pojawia się podobny problem.
.
a zauważył był, ze te pinlocki są na mimośrodach? i jak sie nimi kręci to luzują/dociskają antifoga?

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
A tego bajeru do zamykania szybki z lewej strony wogóle nie ma potrzeby stosować. Po 2 latach używania tego kasku dalej nie wiem po co on tu jest. Jakieś zabezpieczenie czy jak? Mechanizm trzyma jak trza!!!
A tego, to tez nie wiem po co jest. Przez 8 lat w Nolanie tez nie wiedzialem.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 12:47   #5
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
a zauważył był, ze te pinlocki są na mimośrodach? i jak sie nimi kręci to luzują/dociskają antifoga?
O fak! A nie zauważył! Podziękował! Ci w Shoei to jednak łep mają, nie ma co.

A i jeszcze jedno dodał: ja tego wentylatorka z przodu w ogóle nie zamykam. Zawsze otwarty. Zresztą w czasie jazdy w rękawicy raczej niewykonalne.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 12:48   #6
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
O fak! A nie zauważył! Podziękował!
to już drugi w przeciągu tygodnia...
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 13:37   #7
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,423
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 31 min 23 s
Domyślnie

heh... nie przylegał - już przylega (pinlock oczywiście) dzieki chłopaki żeście betona uświadomili
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2009, 15:11   #8
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 29 min 58 s
Domyślnie

przebieg kasku jakies 12000 może 15000
problemu z szyba nie było
DD rewelacja
choć w nim gorąco jak diabli
nawiewy działają ale to nie kask enduro
woda mi sie nie wdarła ani razu i nie paruje szyba
jednak latam w kasku enduro
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2009, 15:41   #9
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

no Multiteca to raczej w teren szkoda, więc nie dziwie się, że w Crossie.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2009, 20:31   #10
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

A ja tam w weekend jeździłem i fcale się nie przejmowałem.
Upadać nie nada.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.