Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2012, 10:49   #31
makumba
 
makumba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Mielec
Posty: 91
Motocykl: AT kumpel ma.
makumba jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 6 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Budzik Zobacz post
Po wprowadzeniu na rynek modelu N104, Larsson wyprzedaje model N103 w cenie detalicznej 726,93 PLN brutto. Nie ma już pełnej rozmiarówki, ale jak ktoś ma dużą bańkę, to sobie coś wybierze.

Jeździłem w tych kaskach ok. 5 lat i zgadzam się z większością w/w zarzutów, choć były na tyle mało uciążliwe, że 2 lata temu ponownie kupiłem N103 (teraz jeżdżę w N104).
Uważam, że przy obecnej cenie na prawdę warto go kupić. Szczególnie, że od dłuższego czasu N103 seryjnie wyposażone były w pinlock z silikonową uszczelką, więc argument z rysowaniem szyby odpada.
Hej a jakie wrażenia z użytkowania n104? Też używam n103 i z tego co czytam wszystko juz o nim zostało napisane i trudno sie nie zgodzić.
pozdr.
makumba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2012, 00:29   #32
Budzik
 
Budzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: 100lyca
Posty: 36
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Budzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 12 min 48 s
Domyślnie

Najkrócej - jestem z nowego N104 bardzo zadowolony.

N104 został mocno zmieniony w stosunku do N103. W zasadzie kask został zaprojektowany od nowa. Różnica jest większa niż między N102 a N103, jeśli miałeś okazję je porównać.
To, co piszą w materiałach reklamowych na temat N104 jest zasadniczo prawdą, tylko w części parametrów należy to podzielić na dwa :-). Np. kask istotnie jest lżejszy, ale nie tyle o ile piszą (nie pamiętam dokładnie, deklarowali chyba, że jest lżejszy o 200g a w rozmiarze M jest lżejszy o ok. 100g), jest cichszy, ale według mnie nie jest to dramatyczna różnica. Rzeczywiście większe jest pole widzenia i jest zdecydowanie więcej miejsca z przodu, na wysokości nosa i ust, co dla mnie było bardzo istotne, bo mam jakiś długi pysk i w 103 mój nochal dotykał plastikowej "półki" tuż pod szybą z jednej strony, a blendy z drugiej, natomiast odległość od ust do szczęki była tak mała, że bez problemu mogłem "pocałować" szczękę kasku. O instalacji N-Coma nie mogło więc być mowy, bo nijak nie mieścił mi się mikrofon (dotyczy to oczywiście mojego łba, większość osób nie miała tego problemu). W N104 ten problem nie występuje.
O ile pamiętam poprawiono wentylację i jest to odczuwalne.
Inaczej skonstruowana jest również blenda - opuszcza się ją suwakiem na spodzie kasku, a podnosi naciśnięciem guzika. Musiałem się do tego przyzwyczaić, ale działa to dobrze i jest wygodne.
Są też inne zmiany typu włączana blokada szczęki w górnym położeniu dla tych, którzy tak lubią jeździć (żeby nie zsunęła się np. na skutek wstrząsu i nie zasłoniła oczu), inne nieco zapięcie itp.
Spotkałem się też z opinią, że kask ten pasuje większej ilości ludzi niż poprzedni model.
Podsumowując, ja jestem ze swojej 104 zadowolony, ale mówię to po przejechaniu tylko ok. 1000 km po mieście i 1500 poza nim, więc po dosyć krótkim używaniu.

Warto wiedzieć, że istotną wadą wszystkich produktów marki Nolan w Polsce jest generalny importer Nolana, firma Polonia Cup. Miałem niewielki problem z moim drugim kaskiem N103, więc oddałem go do naprawy gwarancyjnej. Naprawa zajęła 2 miesiące(!), co jest podobno standardowym czasem naprawy w ich wypadku, a kask wrócił naprawiony w taki sposób, że po tygodniu problem wystąpił ponownie (tak na prawdę nie zrobili z nim nic).
Jakiekolwiek próby rozmowy z firmą Polonia Cup były równie skuteczne, co przebijanie głową muru. Warunki realizacji gwarancji na produkty Nolana w Polsce są więc dosyć mało atrakcyjne.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ostatnio edytowane przez Budzik : 18.05.2012 o 01:22
Budzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2012, 00:42   #33
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Budzikowi się chyba drzemka włączyła, bo coś tekst urwało raczej
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2012, 01:30   #34
Budzik
 
Budzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: 100lyca
Posty: 36
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Budzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 12 min 48 s
Domyślnie

Już poprawiłem, przepraszam.
Testuję Tapatalk na iPadzie i coś poszło nie tak, jak powinno :-).
Budzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 08:55   #35
Qba
BANDA LUBLIN
 
Qba's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Lublin
Posty: 455
Motocykl: RD04
Qba jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 11 godz 40 min 11 s
Domyślnie

Mam w planie zakup takiego ustrojstwa do mojego n103. Ma ktoś zamontowany w nolanie Basic kit? Jak to się sprawuje w codziennym życiu, traska, miasto. Co kupić aby nie wywalić kasy w błoto? Proszę o opinie i podpowiedzi, z góry dziękuję i zdrowia życzę.
__________________
Nie przejmuj się tym, co mówią ludzie, bo co byś nie zrobił - oni i tak Cię skrytykują.
Qba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 10:28   #36
kodanski
 
kodanski's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 62
Motocykl: RD07a
Przebieg: 33500
kodanski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 58 min 11 s
Domyślnie

Mam podobny pomysł, ale z tego co pobieżnie poczytałem pakując się w zestaw dedykowany nolana chyba ograniczę sobie pole manewru jeśli będzie mi zależało na komunikacji z innymi kaskami nie posiadającymi tego systemu.
Nigdzie nie znalazłem czy takie systemy różnych producentów są kompatybilne między sobą. Dla samego patentu podpięcia telefonu i rozmowy z pasażerem to chyba nie wejdę w temat.
kodanski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nolan n103 R2D2 Kaski 31 02.09.2008 12:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.