Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 08.03.2011, 11:09   #1
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R

Witam

Po smutnym pożegnaniu z przyjacielem Trampkiem nadszedł czas, aby poszukać czegoś na nadchodzący sezon.

Oczekiwania, jakie mam względem przyszłego motocykla precyzowały się w czasie użytkowania Trampka:

- musi być lżejszy od Trampka
- lepsze zawieszenie
- mniej plastików
- więcej jadu w manetce
- podobnie niezawodny i w miarę możliwości bezobsługowy


W drodze żmudnej eliminacji uwzględniającej powyższe wymagania oraz możliwości finansowe zawęziłem krąg poszukiwań do dwóch modeli-
XR 600R i TTR 600.
Myślałem także o KTM 620, ale na serwisach nie znalazłem nic ciekawego, no i mimo wszystko obawiam się, że jednak nie okaże się tak niezawodny, jakbym tego oczekiwał.

O obydwu modelach nieco się naczytałem, próbowałem znaleźć info też tutaj, ale wyszukiwarka ignoruje zapytania trzyliterowe, a pamiętam, że było kilka konkretnych postów np. Franza na temat TTRek, może jakbyście natrafili, to podrzućcie.

Jako, że wiedzy nigdy za wiele, proszę o opinie na temat dwóch ww motocykli, mam wrażenie, że są to dość zbliżone pojazdy, ale może któryś z nich ma jakąś przewagę? Np. Który będzie miał lepszą zawiechę? Chyba TTR?

Ogólnie problem jest taki, że XR 600 jest na allegro jak na lekarstwo, obserwuję allegro od kilku miesięcy pod kątem XR i sporadycznie pojawiają się pojedyncze sztuki, w większości mocno nieciekawe- przerabiane lub nieuszanowane i sciorane.

Jeśli chodzi o TTRki, znalazłem parę znośnych egzemplarzy, może rzucicie okiem:

1. http://allegro.pl/yamaha-ttr-600-sup...493785500.html



2. http://allegro.pl/yamaha-ttr-600-i14...8.html#gallery



Co do drugiej to mam uczulenie na wszelkie nieoryginalne owiewki, lampy itp., ale ogólnie rzecz biorąc na tle wielu innych obejrzanych egzemplarzy te dwa wyglądają w miarę przyzwoicie.

Jest jeszcze taka, ale to wersja z rozrusznikiem (cięższa o ~20kg) i widelcem USD (obawiam się o trwałość/ koszty serwisu)

3. http://otomoto.pl/yamaha-tt-600-r-02r-rozrusznik-ttr-M2342026.html



Właściwie ideałem byłaby XR 650R, ale w pieniądzach, jakimi dysponuję, kupiłbym pewnie strolowaną, przyzwoite zaczynają się od ok 12-13k. Chyba, że 650 jest o tyle lepsza, że warto byłoby dokulać te parę tysi?
Tak, wiem- wiele rozterek.


A może ktoś z forum, lub Wasi znajomi mają ładną sztukę do sprzedania?



Ps. dopra, Lepi- co myslicie?


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Wolo : 08.03.2011 o 11:15
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha XTZ Super Tenere vs Honda Africa Twin spider2you Inne - dyskusja ogólna 59 19.10.2014 01:07
Honda XR650R - BIECZ - może ktoś widział lub pomoże w ocenie!! Tomek Inne tematy 23 30.06.2012 18:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.