Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2014, 21:36   #1
Maciek SRMC PL


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 7
Motocykl: RD03
Maciek SRMC PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 44 min 15 s
Domyślnie IRAN - Lipiec 2014

cześć wybieram się do Iranu w lipcu 2014 szukam jednej max 2 osób chętnych na taki wyjaz(dużo jazdy mało marudzenia nie lubię hoteli moteli itp..) trasa: przez Ukrainę, Rosję, Gruzję, Armenię do Iranu. czas trasy ok 1 miesiąc jestem z małopolski. zarejestrowałem się tu dopiero i nie za bardzo lubię komunikację internetową.. podaję nr kontaktowy dla zainteresowanych 604 823 360
Maciek SRMC PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2014, 09:54   #2
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Jak by co to masz kontakt w Iranie http://www.overlandtoiran.com/
https://www.facebook.com/pages/Hosse...7452?ref=br_tf
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2014, 05:58   #3
Maciek SRMC PL


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 7
Motocykl: RD03
Maciek SRMC PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 44 min 15 s
Domyślnie

dzięki za linka...
Maciek SRMC PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2014, 15:21   #4
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 156
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 40 min 42 s
Domyślnie

Siemka,

jeśli potrzebujesz jakichś praktycznych to daj znać. Byłem w Iranie motocyklem w 2013 roku, więc mam w miarę świeże informacje.

Pozdro
Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2014, 21:27   #5
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Maciek, z Krakowa jadą jeszcze dwie osoby w tym roku. Chyba na starych Teresach, poszukaj na forum XTZ. Jadą bez karnetu, bo do Iranu tak się da. Przynajmniej w 2013 się dało.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2014, 12:26   #6
Maciek SRMC PL


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 7
Motocykl: RD03
Maciek SRMC PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 44 min 15 s
Domyślnie

Piast czy możesz mi podać tel do Siebie mam trochę pytań a ja mało internetowy jestem...
Maciek SRMC PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2014, 09:05   #7
Maciek SRMC PL


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 7
Motocykl: RD03
Maciek SRMC PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 44 min 15 s
Domyślnie

Byłem w Iranie, kraj i ludzie super (system polityczny to inna strona tego państwa). Można tam wjechać bez CDP. Poznałem Hosseina, który pomaga przy organizowaniu tranzytu przez Iran w nawiasie namiar na niego (https://www.facebook.com/hossein.sheykhlou), koszt wyrobienia takiego tranzytu to do 200 euro najlepiej umówić się z nim wcześniej tak że jak przyjedzie się na granice Hossein przyjedzie już przygotowany z częścią papierów. Bez tego dokumentu nie ma możliwości wjechania do Iranu na motocyklu. Jest to dokument tranzytowy tak że nie można wyjechać tą samą granicą, którą się wjechało tylko trzeba jechać do innego państwa (np wjazd od Turcji wyjazd di Armenii)
Maciek SRMC PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2014, 09:33   #8
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciek SRMC PL Zobacz post
Byłem w Iranie, kraj i ludzie super (system polityczny to inna strona tego państwa). Można tam wjechać bez CDP. Poznałem Hosseina, który pomaga przy organizowaniu tranzytu przez Iran w nawiasie namiar na niego (https://www.facebook.com/hossein.sheykhlou), koszt wyrobienia takiego tranzytu to do 200 euro najlepiej umówić się z nim wcześniej tak że jak przyjedzie się na granice Hossein przyjedzie już przygotowany z częścią papierów. Bez tego dokumentu nie ma możliwości wjechania do Iranu na motocyklu. Jest to dokument tranzytowy tak że nie można wyjechać tą samą granicą, którą się wjechało tylko trzeba jechać do innego państwa (np wjazd od Turcji wyjazd di Armenii)
W czerwcu też miałem przyjemność korzystać z usługi i gościnności Hosseina.
(Maciek, chyba nie 200 a 400E). Ale i tak warto jeśli nie ma się 22tyś na kaucję zostawioną w naszej krainie w PZMot.
Ja wjechałem od strony Armenii.
Za te pieniądze siada się wygodnie i czeka aż sprawy "same się załatwią". Oczywiście dzięki znajomościom Hosseina z ludźmi na granicy wszystko trwa o wiele krócej niż byśmy sami próbowali załatwić całą masę formalności i wypełnić druki pisane w języku farsi. Czytałem nawet o 24h.
Chłopak odprawia podróżników z całego świata tak motocyklistów jak i ludzi podróżujących samochodami. Tych którzy mają karnet CPD też. Jest rzetelny i pomocny właściwie w każdej kwestii dotyczącej podróżowania po Iranie. Załatwia też sprawy nie do załatwienia
W moim odczuciu płaci się nie tylko za wjazd i obsługę na granicy ale i za to że w każdej chwili można się z nim skontaktować w jakiejkolwiek sprawie.
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2014, 14:17   #9
mystek


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29
Motocykl: RD03
mystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 1 min 56 s
Domyślnie

Tyle tylko, że kaucja PZM jest zwracana a opłata to ok 400 pln. Z CPD przejazd to max 1h.
mystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2014, 15:59   #10
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

No ale jak nie wrócisz motocyklem do PL to po kaucji
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska - Indie przez turcje, Iran i Pakistan landlord Przygotowania do wyjazdów 13 10.02.2020 22:00
Rumunia szutrowo- lipiec 2014 konradoni Umawianie i propozycje wyjazdów 10 16.06.2014 09:53
Iran - Kwiecień 2014 skowron Umawianie i propozycje wyjazdów 23 10.06.2014 15:24
Zobaczyć Iran - czyli 4 dni w Armenii. [Czerwiec 2012] majek Trochę dalej 104 26.02.2013 14:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.