Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.04.2023, 20:39   #681
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Noi popełniłem R1200R. Doradźcie kierowcy motopomp na kołach forum techniczne. Szukam kilku pierdółek które psują całokształt idealności mojego motocykla i chciałbym mieć gdzie zadać pytanie odności kompatybilności i wymienności pomiędzy innymi modelami BMW.

I pytanie o olej. Wiem że mam BMW Advantec 5w40 i stan jest trochę powyżej min. Macie coś co spełnia normy BMW i nie kosztuje 90/litr
Procedurę pomiaru oleju zna? U mnie zawsze tylko w następujący sposób. Motocykl rozgrzany, to oznaczy że przejechał trochę aby otworzyć obieg chłodnicy oleju, nie wiem jak w tych nowszych ale robiłbym tak samo. Jak chcemy sprawdzić to stawiam na centralce na przykład podczas tankowania, płacę , kawa lub jak co niektórzy tzw fajka i zaglądam w okienko. Ma być pomiędzy, to że teraz jest powyżej minimum może się okazać że po rozgrzaniu będzie go za dużo. Z tego powodu zawsze tak robię kontrolę oleju, w olejaku nawet jak będzie za mało oleju to i tak nie zrobi to na nim większego wrażenia, będzie czasem pokazywał że ma niski stan oleju ale ten olej tam powinien być, chyba że podczas kontroli przed jazdą zauważyliśmy plamę czegoś pod motocyklem. Do swojego leję taki, niektóre serwisy też go używały, dobry jest to już nie poszukuje innego
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_8396.jpg (990.1 KB, 18 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2023, 20:55   #682
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
A jeździsz motocyklem przy minus 35 stopni na zewnątrz że potrzebne jest 5W . ....ten silnik może być bez problemu smarowany typowymi dla samochodów osobowych ponieważ nie ma mokrego sprzęgła.
Ja mam już mokre sprzęgło.

Consi... Faktycznie później doczytałem jak to robić. Mialem ponad min na zimnym. Jutro sprawdzę po 10 minutach od zgaszenia po jeździe.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 10:13   #683
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek1 Zobacz post
Dzięki Zimny, a przy okazji,działać będzie na zasadzie - plug in and go, czy jakieś "modyfikacje" trzeba uczynić. Bo inny pobór mocy itp?
Ja mam tego typu, choć nie z tego sklepu:

https://pl.aliexpress.com/item/10050...d=gITlmkqrrWXB

Podłączenie jest plug and go, żadnych błędów ani problemów. Ja sobie dorobiłem wyłącznik aby jeździć w dzień tylko na ringu i nie wypalać diód mijania bez potrzeby. Gdy wyłączam mijania mam komunikat LAMPF!, gdy włączam znika. Tak mi pasuje. Ustawiłem sobie na stałe trochę niżej niż zwykłą, żeby na pewno nie oświetlać.


Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Procedurę pomiaru oleju zna? U mnie zawsze tylko w następujący sposób. Motocykl rozgrzany, to oznaczy że przejechał trochę aby otworzyć obieg chłodnicy oleju, nie wiem jak w tych nowszych ale robiłbym tak samo. Jak chcemy sprawdzić to stawiam na centralce na przykład podczas tankowania, płacę , kawa lub jak co niektórzy tzw fajka i zaglądam w okienko. Ma być pomiędzy, to że teraz jest powyżej minimum może się okazać że po rozgrzaniu będzie go za dużo. Z tego powodu zawsze tak robię kontrolę oleju, w olejaku nawet jak będzie za mało oleju to i tak nie zrobi to na nim większego wrażenia, będzie czasem pokazywał że ma niski stan oleju ale ten olej tam powinien być, chyba że podczas kontroli przed jazdą zauważyliśmy plamę czegoś pod motocyklem.
Dziękuję Consi - bo w różnych momentach miałem różny poziom oleju, zrobiłem tak jak opisałeś - podczas pracy na posttoju na centralce jest 2/3 stanu, po paru minutach od zgaszenia jest pełny stan - ok 1-2mm od góry okienka. Czyli OK. Tak już będę sprawdzał. To i tak prośbiej niż kochane Yamahy Tenere 600 z ordębnym zbiornikiem oleju, nie w ramie a pod kanapą. Tam to ja nigdy nie wiedziałem czy stan jest właściwy


Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Noi popełniłem R1200R. Doradźcie kierowcy motopomp na kołach forum techniczne. Szukam kilku pierdółek które psują całokształt idealności mojego motocykla i chciałbym mieć gdzie zadać pytanie odności kompatybilności i wymienności pomiędzy innymi modelami BMW.

I pytanie o olej. Wiem że mam BMW Advantec 5w40 i stan jest trochę powyżej min. Macie coś co spełnia normy BMW i nie kosztuje 90/litr
Gratulacje, co do forum technicznego, to ja najwięcej o technikaliach BMW dowiedziałem sie na FAT i od Beemiarzy z naszego forum moja obecność na forum BMW Motocykle sprowadza się do raczej takich sobie wniosków.

W kwestii oleju, ja u siebie używam w tym sezonie Shella Ultra 15W50 i motocykl bardzo ładnie na nim pracuje, zatem przy nim zostaję. Do wodniaka jakim jest R1200R z tych lat to nie podpowiem bo sie nie znam, a tam faktycznie 5W40 podobno i przy tym mokre sprzęgło więc samochodówka się nie nada jeśli nie chcemy ryzykować.

Cezarus, w tych lat po 2013 to o ile się nie mylę, tylko RNineT pozostało nadal jako olejak DOHC, pozostałe Rki to wodniaki.


..................tymczasem...............

zdjąłem Akrapa, przeprowadziłem testy dalsze na OEM tłumiku i znowu na Akrapie. Już ustaliłem przyczynę podwyższonego spalania zaraz po montażu Akrapa. Oto ona:



Jako lekarstwo (zestaw naprawczy) chyba trzeba coś takiego:

zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 10:18   #684
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 11:03   #685
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Na tłumiku OEM, jazda standard do roboty 150km i lokalne kręcenie po wiochach 50km:


Na Akrapie do roboty i ekspresówka w sumie z 280 reszta lokalne kręcenie wioskami, powiatówkami itp bez szarpania manety:



A z ciekawości w jeździe tymi lokalnymi dolałem na full, przjechałem 105km i zalałem znowu na tej samej stacji z tego samego dystrybutora - weszło równo 5.1L.

Zatem, 6.5L to był efekt początku sezonu, zespołu niespokojnego nadgarstka i dźwięku połączonego z lepszym dołem boxera na nowym wydechu. No i wkręca się chętniej, lepiej

Tłumik Akrapa zdecydowanie zostaje

Pozdro
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 12:00   #686
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Ja po pierwszym oblocie mega spokojnie i przepisowao na 120km komputer pokazał pod domem 3.8L/100km. Jechałem z tatą i tylko 3-4 razy pozwoliłem sobie na krótką chwilę przyświrować żeby nie zgubić staruszka na NTV 650. Tak czy inaczej wynik kozak.

Co do forum bmw-klub motocykle czy jakoś tak. Raczej towarzysko widze że się tam coś dzieje a technicznie... No cóż. To nie AT forum. Zawsze twierdziłem że na tym forum ludzie wszystko wiedzą i dalej tak uważam że w każdej dziedzinie można tu uzyskać odpowiedź na pytanie.

Ostatnio edytowane przez Baza : 25.04.2023 o 13:12
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 15:39   #687
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Zimny ten usztywniacz to od medyka dostałeś ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 17:03   #688
Janek1


Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 56
Motocykl: RD03
Janek1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Zimny, zamówiłem kilka dni temu tą lampę, w połowie maja powinna być, o co chodzi z tym wypalaniem się diod? Mówisz, że warto ten dodatkowy włącznik zamontować? Podpowiedz jak to jest, dzięki
Janek1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2023, 21:22   #689
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 497
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 43 min 37 s
Domyślnie

Nie udało mi się do tej pory spełnić marzenia o AT, ale mam nadzieję, że ta cycata bawarka zabierze mnie na jakieś fajne wyprawy.

garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2023, 20:33   #690
kriso


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 13
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kriso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 14 godz 56 min 24 s
Domyślnie

Takie info z UOKiKu, może kogoś zainteresować:
BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w motocyklach marki BMW, modele: R 1250 GS (K50, 0J90 / 0J91 / 0J93 / 0J94 / 0M00 / 0M01 / 0M03 / 0M04), R 1250 GS ADVENTURE (K51, 0J50 / 0J51 / 0J53 / 0J54 / 0M10 / 0M11 / 0M13 / 0M14), R 1250 RT (K52, 0J61 / 0J63 / 0L01 / 0L03) – wyprodukowanych w Niemczech, manewry z wysokimi różnicami prędkości obrotowej pomiędzy silnikiem a napędem końcowym (gwałtowne hamowanie tylnego koła przy wysokiej prędkości obrotowej silnika, np. przy kontakcie koła z podłożem po skoku) mogą prowadzić do przeciążenia wałka wejściowego przekładni. W wyniku tego może dojść do złamania wału, co zwiększa ryzyko wypadku.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 4 185 pojazdów.
kriso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.