Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.01.2013, 19:39   #11
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Nie ma idealnego zabezpieczenia. Każde jest do złamania/zepsucia, kupujesz tylko czas/wysiłek potrzebny na jego unicestwienie.
Jeśli już musisz gdzieś zostawić motocykl na dłużej- i do tego będzie się to powtarzało- wybierz dobre miejsce, które uniemożliwi zabranie motocykla na lawetę/przyczepę. Jakiś korytarz, kawałek chodnika odgrodzony słupkami czy barierką- tak by motor wjechał a auto nie. Dobrze- a jeśli to centrum handlowe to powinno się udać- gdyby w tym miejscu był monitoring- niekoniecznie zaraz ktoś musi Ci rąbnąć cały motor, ale może się zdarzyć, że jakiś drań coś z motocykla odkręci, coś zniszczy. Może jest gdzieś jakaś budka parkingowego czy ochrony. Dogadać się z ludźmi, postawić piwo czy wódkę ale kupić święty spokój. Takie "zabezpieczenie" jest zwykle najlepsze!
Druga sprawa- jeśli nie może stać na widoku pod czujnym okiem- to solidny, atestowany łańcuch z dobrą kłódką, lub zamek typu U-lock i to jakiś sprawdzony- nie polecany na forum czy allegro. I przypinać do czegoś solidnego, jak słup. latarnia itp.
Olałbym wszelkie alarmy i blokady na tarczę- sam pomyśl- jak często Ci się zdarza, że idziesz ulicą i wyje jakiś alarm a nikt tego nie zauważa Szkoda akumulatora.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 20:40   #12
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Olałbym wszelkie alarmy i blokady na tarczę- sam pomyśl- jak często Ci się zdarza, że idziesz ulicą i wyje jakiś alarm a nikt tego nie zauważa Szkoda akumulatora.
a dlaczego odradzasz blokadę na tarczę? Imho wystarczające by ktoś sobe ot tak nie przepchnął motocykla a tym bardziej odjechał.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 20:50   #13
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 30 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
a dlaczego odradzasz blokadę na tarczę? Imho wystarczające by ktoś sobe ot tak nie przepchnął motocykla a tym bardziej odjechał.
Np.Jak moto idzie na pakę to blokada nie pomoże. Kilku kolesi podnosi taką Afrę i do busa.
Powiedzmy jest czterech kolesi, na każdego przypadnie niecałe 60 kg. I już jej nie ma.

Ostatnio edytowane przez dawid8210 : 31.01.2013 o 20:52
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 21:01   #14
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Mi kiedyś śmigneli auto z przed salonu z motungami w Czechowicach. Bylem obok na obiedzie... Dobrze zabezpieczone w 20 min. Stare "dobre" czasy Jak koledzy piszą. Najlepiej nietypowo i w zbyt ustronnych miejscach nie zostawiać.
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 21:27   #15
szafura
 
szafura's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Poznań
Posty: 51
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
szafura jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 17 min 33 s
Domyślnie

Ja jak jestem w niepewnym miejscu podpinam się zazwyczaj co czegoś stacjonarnego, jeśli oczywiście da się tak postawić motór - mam Abusa Steel-o-flexa.
Dodatkowo odcięcie zapłonu ukryte na pierwszy rzut oka, a jako polisę mam patencik który wykonał dla mnie pewien gość : mały układ z odbiornikiem gps + gsm. Działa to tak, że kiedy wyślę smsa na numer karty w urządzeniu to ono odpowiada mi współrzędnymi gps. Zasilanie własne starcza na jakieś 5 dni, ładuje się kiedy wykryje prąd ładowania, więc jak moto jest odpalone, co oszczędza akulmulator. Dopiero pobiera prąd z akumulatora kiedy się całkiem wyczerpie bateria własna
__________________
Kraina pyrą płynąca
KTM 990
adwenczurklab.pl
szafura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 21:34   #16
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

No kolega wyżej ma ładnie zabezpieczony motocykl. A wracając do blokady na tarcze to oprócz busa to ciężko mi sobie wyobrazić jak by to zdjąć ale pewnie złodziej szybciej to rozbroi niż ja kluczem.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 21:39   #17
szafura
 
szafura's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Poznań
Posty: 51
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
szafura jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 17 min 33 s
Domyślnie

http://www.motocykl-online.pl/artyku...-motocyklowych Nie wiem oczywiście na ile ten test jest wiarygodny, ale warto rzucić okiem
__________________
Kraina pyrą płynąca
KTM 990
adwenczurklab.pl
szafura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 21:49   #18
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Mamy w naszym cudownym kraju tak zdolnych specjalistów, że jak się taki zaweźmie i uprze to choćby nie wiem czym był motocykl zabezpieczony, to go ukradnie i już. Zwłaszcza ładny motocykl, wymierającego gatunku- jak AT, bo łatwo spieniężyć na części.
Złodzieje samochodów i motocykli- ci prawdziwi, nie młodziki z przypadku- to doskonale przygotowani fachowcy i żaden gps czy alarm ich, na dłuższą metę, nie powstrzyma. Owszem- utrudni to zadanie, ale jak będą mieli sporo czasu to nic nie pomoże Moto to nie puszka, w której gps czy mikrowyłącznik można ukryć w tysiącu zakamarków. Jeszcze te nowe beemwe czy inne badziewia z elektroniką to jakiś problem dla leszcza, ale stara afryka, w której instalacja elektryczna jest do ogarnięcia nawet dla amatora, to naprawdę nie wyczyn odpalić bez kluczyka.
Rady są dwie: Albo jeździć po mieście jakimś parchem ,który tak wygląda jakby już miał nigdy nie odpalić i nikt się za niego nie chwyci, albo po prostu nie stwarzać okazji złodziejowi. Są parkingi strzeżone, zamykane place itp. Ja nigdy nie zostawiam motocykla w przypadkowym miejscu, a jak już muszę, to staram się wrócić do niego jak najszybciej a stawiam tak by jakaś kamera była w pobliżu czy kawałek płota do zaczepienia łańcucha.
Może jestem przewrażliwiony, ale auto mi już dwa razy odjechało w siną dal- choć miało immobilaizer, alarm itp. I zapewniam- uczucie nie jest miłe. A przy motocyklu chodzi nie tylko o stracone pieniądze, ale też o to nienośne odczucie, że ktoś zabrał coś dla Ciebie bardzo cennego, nie tylko pojazd ale i jakieś marzenia, plany na wakacje, coś co dawało frajdę i sprawiało radość. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swojego ulubionego jednośladu!
Powodzenia życzę- i oby te rozważania były czysto prewencyjne!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 22:47   #19
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

Marcin-BB bardzo dobrze ujęte. I tak mi się właśnie zdaje że będę ograniczał dojazd motocyklem do pracy, jak mam się cały dzień orać czy już go ukradli czy jeszcze nie.
Z kradzieżą to tak jak z wypadkiem słyszało się o tym ale mi to na pewno się nie zdarzy.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 22:51   #20
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

http://africatwin.com.pl/showthread....highlight=Abus

http://africatwin.com.pl/showthread....highlight=Abus

__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? betu Inne tematy 53 25.04.2018 07:31
Zabezpieczenie na wałku polnybandzior Rama, zawieszenia, napęd 13 07.07.2009 13:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.