Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.03.2012, 15:44   #31
Sylwek bbi


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 263
Motocykl: RD04
Sylwek bbi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 13 min 49 s
Domyślnie

A mnie rozpierda...a taka kwestia iz od jakiegos czasu jest od groma dyskusji o tym jaka to ...ujnia ta AT. Jest mnostwo postow w ktorych to ''innowiercy'' zachwalaja mi o ile to lzejszy jest ich pierdoped,o ile wiecej ma mocy,jakie zajebiste maja zawiechy,jakiez POTEZNE hamulce itd az do usrania(albo wyrzygania).Pomijam fakt ze porownuja swoje super maszyny z moturem ktory byl projektowany prawie 30 lat temu. Te ''slynne''-ma sens? wpisuje sie moim zdaniem w ten wlasnie trend.No coz jak widac nie wszyscy moga pojac ze sa ludzie ktorym nie zawsze chodzi o to zeby ich maszyny mialy najlepsza zawieche hamownie i inne takie tam brednie.Nie winmy ich za to,badzmy tolerancyjni,dajmy im sie rozwijac a kiedys pojma te najbardziej zawiklane zagadnienia.
Co do idei motocyklizmu to no coz historia harley-a pokazuje jak silna i niepowstrzymana jest ewolucja,kiedys maszyna ktora kupowal REBEL bo na triumph-a kasy nie bylo a dzis kupuja je ludzie ktorzy kasy maja od groma i triumph jest dla nich zbyt pospolity.
Pamietam jak gdzies tak okolo 95 roku byl artykul w SM o tym jak wazne jest dla nas motocyklistow aby zmienic wizerunek motocyklisty ktory w tamtych czasach kojarzyl sie z sympatycznym panem Czesiem pedzacym na wsk,dzierzacym w prawej dloni wedke,na lewej manetce wisialo wiaderko,na nogach filcy,a w gebie delikatnie dymiac wisial populares.Stalo sie! Zaszly zmiany,czy na lepsze?No coz moim zdaniem nie do konca.

Ostatnio edytowane przez Sylwek bbi : 22.03.2012 o 16:02
Sylwek bbi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 16:11   #32
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Ooo jaka fajna dyskusja prawie mnie ominęła
Nie bardzo wiem o czym ale fajna To chyba jest zupełnie normalne, że ludzie szukają nowych doznań? Przesiadają się z czoperów na ciężkie enduro, pojeżdżą i przesiadają się na lekkie enduro lub na ... czopery lub ścigi. Albo myślą sobie, że fajna ta afryka ale inne, nowsze motocykle tego typu są fajniejsze. Kupują i są zadowoleni. Chyba tak powinno być, że dostosowują motocykl do swoich potrzeb i możliwości? Można oczywiście udawać, że są motocykle uniwersalne ale po co? Jak to mówią jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 16:24   #33
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Deptul,jak ja cie rozumie .Mnie dziwi jeszcze to,ze taka wage niektorzy przywiazuja do tego jacy sa inni i czym jezdza.Co was oni interesuja?A niech kupuja sprzety nawet za 100tysi i w ogole na nich nie jezdza.Niech opowiadaja gdzie to byli i kiedy,niekoniecznie motocyklem.Co to was tak drazni?Jak napisano juz,robmy swoje i nie interesujmy sie ta czy inna grupa motocyklowa.Nie kazdy musi byc advenczer.Niech sie lansuja,widocznie tego potrzebuja.Co was to drazni.Mi jak ktos nie odpowiada,to poprostu sie z nim nie zadaje i tym bardiej nie interesuje.Takich dyskusji bylo juz tak wiele i zawsze mowi sie to samo.Ja naprzyklad lubie moich dwoch kolegow z poludnia i polnocy Polski,ktorzy olali Afryki i kupili sobie BMW .A jakie mieli ku temu powody i czy sie chca nimi bardziel lansowac,czy nie...co to mnie obchodzi.No moze troche...
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 16:40   #34
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie

To przypomina trochę hip hop- "Tylko ja jestem autentyczny, ty się sprzedałeś, jesteś hańbą dla hiphopowej sceny..."

Jeden z ulubionych tematów przewodnich piosenek- opierdalanie i demaskowanie jakiegoś wyimaginowanego wroga, który chciał się podszyć pod prawdziwy HH, na szczęście w porę został przyłapany przez czujnego prawdziwego madafakera.

W motocyklizmie widzę to samo

A mnie się podoba, że motocyklizm ma tyle oblicz- dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie i jest ciekawiej.

Co więcej, gdyby środki finansowe pozwalały- kupiłbym sobie kilka maszyn, a każdą z innej bajki.


Pozdro

Ostatnio edytowane przez Wolo : 22.03.2012 o 16:44
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 17:09   #35
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Deptul,jak ja cie rozumie .Mnie dziwi jeszcze to,ze taka wage niektorzy przywiazuja do tego jacy sa inni i czym jezdza.Co was oni interesuja?A niech kupuja sprzety nawet za 100tysi i w ogole na nich nie jezdza.Niech opowiadaja gdzie to byli i kiedy,niekoniecznie motocyklem.Co to was tak drazni?Jak napisano juz,robmy swoje i nie interesujmy sie ta czy inna grupa motocyklowa.Nie kazdy musi byc advenczer.Niech sie lansuja,widocznie tego potrzebuja.Co was to drazni.Mi jak ktos nie odpowiada,to poprostu sie z nim nie zadaje i tym bardiej nie interesuje.Takich dyskusji bylo juz tak wiele i zawsze mowi sie to samo.Ja naprzyklad lubie moich dwoch kolegow z poludnia i polnocy Polski,ktorzy olali Afryki i kupili sobie BMW .A jakie mieli ku temu powody i czy sie chca nimi bardziel lansowac,czy nie...co to mnie obchodzi.No moze troche...
Dobrze gada, dać mu wódki!
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 17:12   #36
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

A mi chodziło tylko o to, że taki gościu scramblerem śmigający po wertepach widzi w tym zajebisty sens i nie musi kupować enduraka żeby po tych dziurach jeździć. On nie wie że się nie da i to robi (oczywiście z filmu wynika co innego, ale nie o to chodzi). A Wy mi tu zaraz o pieniądzach, lanserkach i dyskusja schodzi na bmw, ktm i wyższość kogoś nad kimś.


Chodzi o to: coraz częściej ostatnio widzę tu i ówdzie trend w rodzaju "nie ma naklejki WP albo Showa to na tym zawieszeniu w terenie się nie da" Jasne, że jest trochę gorzej ale bez przesady. Kurwa mać
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 17:19   #37
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

A moim zdaniem społeczeństwo piździeje na potęgę - nie umie się bawić i czerpać radochy z prostych, ale wymagających pewnych trudów rzeczy.

Może wśród "starszych" tego jeszcze tak nie widać, ale "pokolenie neostrady" to jakaś masakra jest.
Po co takiemu np stary trampek, na którym wszyscy go pod światłami zostawią, nie ma taki motocykla z najlepszą zawiechą to bez sensu w teren się zapuszczać, przecież to że wyłapie parę gleb to nie jego wina tylko jego beznadziejnego sprzęta, a w ogóle to jak można wsiadać na moto na poważnie nie mając 5-6 klocków na wypasione ciuchy, kontener ochraniaczy i kask w technologii nasa... przecież to takie lekkomyślne i niepoważne

A tak poza tym to wszystko jest bez sensu... tylko się człowiek upoci, upaprze w błocie albo smarze... lepiej pograć w plejstejszyn i napić sie browara.

Zauważcie chociażby ilu z "młodego pokolenia" potrafi zmienić samodzielnie dętkę, wyregulować zaworki czy nawet łańcuch naciągnąć... głupiego gwoździa ilu potrafi młotkiem wbić... może wśród amatorów enduro takich lewusów nie ma wielu, ale generalnie spójrzcie po znajomych co się dzieje z ludźmi

Trochę od tematu odbiegłem, ale to moim zdaniem trochę wyjaśnia pęd ludzi ku nowoczesnym gejesom1200, katom za 40-50tyś, i innym nowym wynalazkom coraz mniej przypominającym klasyczny motocykl enduro.

Nawiązując do tego co Misza powyżej napisał - ludzie przestają mieć jaja.


ps. I żeby ktoś nie zrozumiał opacznie. Nie miałem na myśli że ktoś nie ma jaj bo jeździ nowym katem czy gsem - o ile użytkuje go zgodnie z przeznaczeniem a nie do lansowania się po mieście w co drugi piątek miesiąca
Sam bym chętnie na kata wsiadł ale gdyby nie było mnie stać nawet na trampka to i z jazdy na mzetce bym się cieszył.

Ostatnio edytowane przez piotreklodz : 22.03.2012 o 17:26
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 19:36   #38
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
...
Nie miałem na myśli że ktoś nie ma jaj bo jeździ nowym katem czy gsem - o ile użytkuje go zgodnie z przeznaczeniem a nie do lansowania się po mieście w co drugi piątek miesiąca
...
Hola hola! Bo zaraz rozpocznie sie dyskusja do czego przeznaczona jest .....
Nie mam nic przeciwko gościowi, który był z nami w ruminii na shadole ani komuś kto na kacie jeździ na lody. Nie moja sprawa, nie moj problem.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 19:53   #39
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

... noo to mi pojechaliście, ale jak już napisałem wcześniej, nie moją intencją było gościa wyśmiewać, czy też wychwalać swego sprzęta (choć go bardzo lubię) chciałem tylko zadać*pytanie w eter, po co? nie jeździłem na takim cudzie, nie wiem jakiego funu może dostarczyć, i stąd też*moje powątpiewania w sens takich idei.

a drugą kwestią jest to co już pisałem, dajecie się zwieść idei klasycznego motocyllizmu, na który zapanowała obecnie moda. ja chciałbym zobaczyć ilu z właścicieli cafe racerów, scrablerów i innych nowych odmian klasycznych maszyn, będzie je*użytkowało zgodnie z przeznaczeniem... ?

Mnie te motocykle się*bardzo podobają, ale mam wrażenie że ludzie jeżdżą na nich tak samo jak i na choperach. do pubu, na lody itd. aaa nie tak jak piszecie zgodnie z przeznaczeniem...
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 20:52   #40
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
Cytat:
Napisał Scorpi Zobacz post
gdzie te czasy jak zabytkiem jechało sie na zlot kupujac paliwo za ostatnie pieniadze bez bagazu namiotu krzesełek membran podpinek ochraniaczy pinlocków bajerów i innych gadzetów.... kiedyś wazne było zeby sie koła kreciły... dzisiaj wszystko sie zmieniło...
masz racje taki kiedyś był PODLASKI niestety pęd i wygoda bierze górę , ja bym poszedł dalej bez bez telefonu, neta i nawigacji ale to już się nie wrati
Da się Kolego.
Nie pytaj nikogo o zgodę, czy akceptację.
Nazwą Ciebie dziwakiem.
Jeżeli zdarzy się nieszczeście (odpukać) idiotą.
I tym "nieszczęściem" Ciebie straszą, zniechęcają... Nazywają to odpowiedzialnością.
Ale przychodzi dzień, że znajdujesz ten problem we własnej dupie i wtedy już wiesz, co czynić.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filmy wyprawowe, czym i jak nagrywać, zgrywać, montować FAQ.... chomik Inne tematy 35 17.09.2017 18:18
Rozmowy o złomie motocyklowym (z wątku "najlepsza fotka" ) Thorgal77 Inne tematy 39 11.11.2013 17:34
II Nasze Wyprawy Motocyklowe 2012 - relacje na żywo/filmy majo Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 04.02.2012 11:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.