Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.04.2012, 15:02   #41
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kris070 Zobacz post
witam
po dwukrotnej "przygodzie" z wypalonymi stykami pompy zamontowałem przekaźnik zgodnie z opisem , odpaliłem silnik wszystko ok ,ale po przejechaniu ok 200 km , utknąłem na drodze. Pierwsza myśl , padł przekaźnik, zmostkowałem więc przewody cewki i przerywacza ,silnik odpalił,pompa działa ok. Po weekendzie kupiłem przekaźnik ale po wymianie na nowy problem ten sam, sprawdziłem jeszcze 2 szt. i nic z tego ,pompa nie chce pracować na przekaźniku a po zmostkowaniu hula normalnie. Ponieważ elektryk ze mnie żaden więc pomysłów mi brak , w czym może być problem ? może ktoś to już przerabiał
Coś poknociłeś! Ja na takim zwykłym przekaźniku latam już 5 sezon i to na starych stykach pompy.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2012, 21:21   #42
Kris070


Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7
Motocykl: Varadero XL 1000
Kris070 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 42 min 16 s
Domyślnie

przekażnik 541 30A ,sprawdzę w tygodniu jeszcze raz czy wszystkie połączenia są zgodne z opisem ale gdybym coś namieszał z podłączeniami to raczej by nie działało , a przejechałem na przekaźniku 200km i wszystko było ok
-------------------------------------------------------------------------

sprawdziłem dzisiaj przewody przy przekaźniku
85 - plus z przewodu zasilającego pompę
87 - minus z przewodu zasilającego pompę
86 - przewód z przerywacza pompy
30 - przewód z cewki pompy
po przekręceniu kluczyka w przewodzie 85 brak zasilania,pojawia się dopiero po odpaleniu silnika, masa w przewodzie 87 jest,
po zdjęciu przekaźnika i zmostkowaniu 86 i 30 wszystko działa ok.
po podłączeniu wszystkiego do przekaźnika silnik pracuje przez chwilę a później dupa ciemna -gaśnie,
poniżej zdjęcie przekażników, na tym po lewej przejechałem ok 200km i wszystko działało ,
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg P4160274.jpg (872.9 KB, 11 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 21.02.2013 o 07:50
Kris070 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2012, 22:06   #43
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

Przekaznik raczej dobry. Przejechał 200 km bo pewnie dużo paliwa miałeś i pompą nie musiała pracować. Sprawdź czy w pompę wszystko jęst ok. Potrafi coś nie łączyć podczas zakładania dekielka. Odpal MOTO zakrec kracik i zlap za pompę. Powinieneś czuc coraz szybsze wibracje. Jak nic nie czujesz znaczy coś nie łączy i pompą nie działa
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2012, 06:50   #44
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

U mnie tak się działo jak jeden kabelek strzelił przy konektorku w kostce przekaźnika. Raz pompa działała, a raz nie. Trzy dni dochodziłem o co kaman.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2012, 07:18   #45
Kris070


Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7
Motocykl: Varadero XL 1000
Kris070 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 42 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scorpi Zobacz post
Przekaznik raczej dobry. Przejechał 200 km bo pewnie dużo paliwa miałeś i pompą nie musiała pracować. Sprawdź czy w pompę wszystko jęst ok. Potrafi coś nie łączyć podczas zakładania dekielka. Odpal MOTO zakrec kracik i zlap za pompę. Powinieneś czuc coraz szybsze wibracje. Jak nic nie czujesz znaczy coś nie łączy i pompą nie działa
pompa raczej ok , bo bez przekaźnika działa normalnie
paliwa miałem pół zbiornika ,teraz prawie cały
zajrzę jeszcze pod dekiel pompy

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
U mnie tak się działo jak jeden kabelek strzelił przy konektorku w kostce przekaźnika. Raz pompa działała, a raz nie. Trzy dni dochodziłem o co kaman.
przewody sprawdziłem tak jak pisałem ,na przewodach z przewodu zasilania pompy jest zarówno masa ,jak i napięcie
przewody do cewki i przerywacza też ok bo po ich zmostkowaniu pompa pracuje normalnie

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 21.02.2013 o 07:49
Kris070 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 14:09   #46
jurczak
 
jurczak's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 33
Motocykl: RD03
jurczak jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 5 min 6 s
Domyślnie

Witam,

Z tego co już mi wiadomo, to zwykły przekaźnik samochodowy wstawiany zgodnie z rysunkami słuzy do odciążenia styków reparaturki w pompie. ALe nadal musi działać ten Hondowski przekaźnik pod owiewką. Mój problem polega na tym, że ten przekaźnik mam spalony (375zł w serwisie) czyli na nic mi się to zda. Czy jest możliwość obejścia przekźnika pod owiewką?
jurczak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2013, 17:47   #47
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Oczywiście , że tak. Problem jest tylko taki, że stracisz zabezpieczenie na wypadek wywrotki, przy niepracującym silniku z włączonym zapłonem. Ten aspekt musisz sam ocenić i podjąć decyzję
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2013, 18:11   #48
jurczak
 
jurczak's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 33
Motocykl: RD03
jurczak jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 5 min 6 s
Domyślnie

OK ale kto mi pokaże jak obejść ten przekaźnik bo wszystkie schematy i fotografie pokazują jak podpiąć samochodowy przekaźnik przed pompą. Pozdr

Ostatnio edytowane przez jurczak : 22.02.2013 o 18:15
jurczak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 20:44   #49
Sivy
 
Sivy's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Gorzów Wlkp.
Posty: 5
Motocykl: RD04
Sivy jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 5 min 24 s
Domyślnie

MaRP mógłbyś przybliżyć mi dwie rzeczy odnośnie zdjęcia 4 i 5. W jakim celu na zdjęciu 4 wykonałeś dwa cięcia na zielonym przewodzie, i analogicznie na czarno-niebieskim. Czy to ma jakiś cel czy po prostu pierwsze cięcie było błędne. Co do zdjęcia 5 to czy od pompy wyprowadziłeś dodatkowe przewody ( plusowy i masowy) z dodatkową kostką, bo zauważyłem, że z pompy i z kostki wychodzi czerwony przewód, chyba że to tylko czerwona koszulka termokurczlia :P Ogólnie przeróbka wydaje się być prosta do wykonania. Jeśli zadaje głupie pytania to wybaczcie ale wolę się upewnić o co kaman :P
Sivy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2013, 11:19   #50
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,706
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 39 min 17 s
Domyślnie

z góry przepraszam za pytanie, ale jestem w tej kwestii lajkonikiem. Po zamontowaniu przekaźnika nie martwię się o styki pompy tylko wożę ze sobą zapasowy przekaźnik?
A jak się spali przekaźnik a nie mam zapasowego to mostkuję kabelki z przekaźnika i działa stycznik w pompie?
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
pompa przekaźnik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Schemat podłączeń przekaźnika pompy Kazmir Układ elektryczny i zapłonowy 19 16.06.2017 20:23
Elektronika przekaznika.... Scorpi Układ elektryczny i zapłonowy 5 31.03.2014 21:17
Przeróbka pompy paliwa bez przekaźnika, 2 elementy, działa :) pekos1988 Uklad paliwowy i wydechowy 23 19.03.2013 21:26
Podłączenie przekaźnika świateł dla dwóch reflektorów Stolek Układ elektryczny i zapłonowy 34 09.12.2011 12:36
Podłaczenie wskażnika cieczy puszek Inne tematy 5 05.03.2011 22:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.