Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2012, 15:12   #11
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel Zobacz post
A odpowiadając na pytanie to zgrzyt przy włączniu pierwszego biegu w skrzyniach kłowych jest częsty. Mamy zgrzyt ale za to prawie niezniszczalne skrzynie.
Przy normalnych obrotach 1000 -1100 obr/min u mnie żadnego zgrzytu nie ma. W Brunetkowym trampku jest podobnie. Natomiast na ssaniu albo przygazowaniu i nie odczekaniu aż obroty spadną, rzeczywiście potrafi zgrzytnąć.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 15:34   #12
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

U mnie w VT750 przy wrzucaniu jedynki był odgłos spadającej cegłówki. Zawsze. I nigdy nie było ze skrzynią problemu.

W trampku 600 czasem było stuknięcie. W Afryce zawrze dość twarde walnięcie i nigdy ze skrzynią się nic nie działo, dodatkowo mechanicy (w tym jeden uznany na forum) nie dopatrzyli się jakichkolwiek złych sygnałów ze skrzyni.

W obecnym TA650 także jest stuknięcie przy wbijaniu 1 z postoju. Warto dodać że znaczenie mają obroty jałowe jak napisał diverek. Jak są za wysokie to jedynka jest wbijana z mocniejszym chrupnięciem

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 17:02   #13
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Jakie zgrzytanie Ani w poprzednim silniku z przebiegiem >= 100k, ani w tym co mam teraz zadnych zgrzytow niema i nie było. Jest stukniecie przy wlaczaniu jedynki i to zalezne od oleju. Teraz mi stuka glosno na motulu 5000, a na 5100 bylo zauwazalnie ciszej.
Zgrzytanie to cos nie halo, moze nie wysprzegla, a moze cos wiecej.

pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 19:27   #14
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Myślę że stuknięcie lżejsze lub mocniejsze jest w 90 % motocykli , nawet tych nowych , czasami na światłach jak ktoś podjeżdża nawet nówką sztuką często słychać walnięcie
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 00:34   #15
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RAFWRO Zobacz post
Chcąc rzetelnie i w pełni odpowiedzieć na to pytanie, należałoby zrobić coś w rodzaju skryptu z całości porad technicznych naszego forum.

To bylby bardzo dobry pomysl.
Ja zakupilem motorek od "kolegi" servisowany regularnie (?) itd. Przyznam sie napalilem sie. Lecz po krotkim czasie musialem sie nauczyc , ze na slowo to.... w krotkim czasie nawiedzily mnie 3 furie afrykanskie. Moze gdybym poszukal w necie i znalazl to forum wczesniej uniknol bym tego. Oczywiscie znalazlem jeszcze pare niedociagniec i powaznych brakow serwisu. Teraz jestem madrzejszy i bogatszy o wiedze na temat AT ale biedniejszy. Czasami mozna tego uniknac. Wystarczy popatrzec na dzial zlotow , wyjazdow itd wiec widac jak uzywamy tych motorkow. Wiekszosc z nas je dopieszcza i servisuje naprawde pozadnie , ale sa przypadki kiedy taki " skrypcik " moze pomoc przed inwestycja doprowadzajaca motocykl do stanu uzywalnosci.Nie zaluje ze kupilem zaluje ze tak pozno.......

pozdrawiam
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 07:34   #16
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawien Zobacz post
Myślę że stuknięcie lżejsze lub mocniejsze jest w 90 % motocykli , nawet tych nowych , czasami na światłach jak ktoś podjeżdża nawet nówką sztuką często słychać walnięcie
Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem włączanie (a może to było wbijanie ? ;> ) jedynki w dużym geesie. W pierwszej chwili pomyślałem że mu tłok trafił w zawór.
No ale nawet jebnięcie jak kowal młotem to nie zgrzyt.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 10:17   #17
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Nie dziwie się ze taki temat nie powstał bo nie ma specialnie o czym pisać. Jak sie kupuje motocykl używany to w każdym sprawdza sie to samo i tak samo.
Wybaczcie, ale walniety regler czy pompa to nie sa powazne usterki tylko duperele i jak sobie z nimi radzic jest opisane w stu watkach na forum albo w jednym w afripedii.
A jak moto bierze olej to i tak sie dowiesz dopiero po paru tysiącach...

Ok, w Afrykach sprawdza sie wałek zdawczy, ale to tylko dlatego ze afryki sa wieczne, i silniki wytrzymuja naloty po 200k amoze i wiecej. Cos sie musi zuzyc - wiec padło na walek.

Jak bardzo chcecie to mozna taka liste rzeczy do sprawdzenia stworzyć ale to nie bedzie nic nowego.
Moderator niech założy wątek w dziale technicznym i zacznie zbierac informacje co i jak się sprawdza,plus zdjęcia oczywiscie. Jak bedzie gotowe - zapakuję do Afripedii.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 10:26   #18
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

1. Tarcze hamulcowe bo to widać na 1 rzut oka, ale mogą być zmienione.
2. Wałek, ale zmieniając zębatki co 12 000km może być naprawdę stan igła.
3. Napinacz rozrządu, tu nie ma jak oszukać. Zdarzało mi się oszacować realny przebieg motycykla z dokładnością do 10 000km analizując jego wysunięcie ale łańcuchy też można zmienić i to też bywa mylne


Najlepiej to wziać kogoś ze sobą co się zna na temacie i po temacie
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 10:43   #19
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

1. Tarcze hamulcowe bo to widać na 1 rzut oka, ale mogą być zmienione.
2. Wałek, ale zmieniając zębatki co 12 000km może być naprawdę stan igła.
3. Napinacz rozrządu, tu nie ma jak oszukać. Zdarzało mi się oszacować realny przebieg motycykla z dokładnością do 10 000km analizując jego wysunięcie ale łańcuchy też można zmienić i to też bywa mylne
4. Sciągnąć wszystkie boczne plastiki - skontrolować ich stan i rocznik produkcji. jesli sprzedawca nie zgadza sie - nie jedziemy nawet oglądać moto.
5. Pod plastikami oglądnać chłodnice (duzy dzwon oznacza ze bedą pogiete), obejrzeć ramę na okolicznosć grubszych dzwonów.Pęknięcia lakieru w okolicach spawów mogą świadczyć o roznych przygodach.
6. Ogladnąc mocowanie główki ramy do ramy (czy spaw oryginalny)
7. Obejrzec czcionkę numeru ramy - hondowska jest bardzo charakterystyczna, przebite numery będą zawsze zupelnie inne.
8. Ograniczniki skrętu kierownicy - powinny byc płaskie - a nieodkształkcone (przy dzwonie np)
9. Stan kostek regulatora i stycznika (zdjecia sa na forum) - wykonać pomiar ladowania miernikiem, oraz pomiar miedzyfazowy bez i pod obciązeniem.
10. Stan zębatek łancucha i opon.
11. Rocznik DOT przewodów ham. i felg - powinien byc zgodny z rocznikiem motocykla. (gumowe ham wymienia sie oficalnie co 4 lata, realnie co 10?)
12. Kod koloru na ramie (naklejka pod kanapą) - zgodny z kolorami dostepnymi w danym roczniku i oczywiscie z kolorem moto.
13. Wersja szwajcarska/austiacka - po 96 roku - na gazniku jest TPS i nowy typ modułu zapolonowego ECU - powinno byc zgodne z krajem pochodzenia i oznaczeniem RD07A, B itd
14, zsunac osłony goleni i oglądnąć gładzie - zwlaszcza przy półkach pod katem sladów po prostowaniu zagięć zafalowan chromu.
15. Dla motocylki AT ponizej 48kkm powinno byc lozysko ramy oryginalne - czyli brak sladów odkręcania nakrętki koronkowej główki ramu. Jesli są - przebieg jest podejrzany.
16. Slady klucza na srubkach pokryw silnika. Podejrzane bo rozbierane. Po co?
17. ...

itd
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 11:29   #20
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Przy normalnych obrotach 1000 -1100 obr/min u mnie żadnego zgrzytu nie ma. W Brunetkowym trampku jest podobnie. Natomiast na ssaniu albo przygazowaniu i nie odczekaniu aż obroty spadną, rzeczywiście potrafi zgrzytnąć.
No właśnie o tym mówię.
Jak ktoś ogląda moto to jest duże prawdopodobieństwo, że zimne moto chodzi na ssaniu i wtedy mały zgrzyt się pojawia w szczególności jak ktoś powoli włącza bieg.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na co zwrocic uwage przy zakupie afryki? GRUBY1213 Inne tematy 6 25.06.2011 18:15
Na co zwrócić uwagę przy kupnie WV transportera? Olek Inne tematy 20 31.05.2011 23:25
Na co zwrócić uwagę przy zakupie Królowej? jackhammer Inne tematy 12 09.05.2010 23:48
kupująć Afri... bukowski Inne tematy 12 30.04.2010 22:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.