Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2012, 09:56   #31
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

No to właśnie się nauczyłeś różnicy między Unią a strefą Shengen
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 12:02   #32
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał betu Zobacz post
Sam piszesz ze: wiec kontrola byla tylko teoretyczna.
Rumunia jest niby w unii-jak i Polska-wiec po co to cale sprawdzanie-kiedy tak naprawde go w cale nie ma
betu ... no proszę Cię, nie dokładaj współczuję osobiście straty doxów - ale jest jeszcze coś takiego jak Strefa Schengen. Jak widzisz - "nauka kosztuje", a "nieznajomość prawa szkodzi". Pytanie brzmi: a czy Ty wogóle miałeś przy sobie paszport jadąc do Rumunii ? Pomyśl co by było gdyby Cię wpuścili ALE NIE WYPUŚCILI

"Obecnie obszar ten tworzy 26 państw:

- 22 państwa członkowskie UE – Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy;

- 4 państwa pozostające poza członkostwem UE – Norwegia, Szwajcaria, Islandia, Liechtenstein.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii, z uwagi na specyfikę geograficzną, nie zniesiono kontroli granicznych, państwa te biorą jednak udział we współpracy w ramach porozumień z Schengen. Cypr natomiast nie spełnia jeszcze wszystkich warunków pozwalających na likwidację kontroli na granicach. Wciąż jeszcze nie ma zgody wszystkich państw UE w kwestii włączenia do strefy Schengen Bułgarii i Rumunii. Nie udało się wypracować takiego porozumienia w okresie panowania polskiej prezydencji. Dlatego też najwcześniejszym możliwym terminem na poszerzenie „Schengenlandu” o te dwa kraje jest wiosna 2012 roku."

=========
Orzep napisałem "chyba" w tym zdaniu, bo widzieliśmy ich bardzo mało, a kierowcy zachowywali się jakby nasze motocykle były niewidoczne
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee

Ostatnio edytowane przez kamilltee : 23.07.2012 o 12:07
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 12:08   #33
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał betu Zobacz post
I nie piszcie ze nie mialem dokumentow(bo ich nie mialem),ale nie jechalem na Ukraine czy do USA-to miala byc juz Unia
Fakt że nie ma kontroli, nie oznacza że wolno Ci przekraczać granicę bez papierów (dowód lub paszport). Coś mi się nawet obiło o uszy że w niemcowie paru Polaków ukarali za brak dokumentów.

pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 12:34   #34
jagger
 
jagger's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Motocykl: KTM 640 Adv/Honda Transalp 650
jagger jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 41 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
Fakt że nie ma kontroli, nie oznacza że wolno Ci przekraczać granicę bez papierów (dowód lub paszport). Coś mi się nawet obiło o uszy że w niemcowie paru Polaków ukarali za brak dokumentów.

pozdr
newrom
Ja miałem w niemcowni przeprawę z policją w trakcie rutynowej kontroli. Swój dowód co prawda miałem ale 4 letniego wtedy syna - nie. Udało się sprawę załatwić skanem dowodu przesłanym z domu na maila (na szczęście dowód dziecko miało wyrobiony i miał kto podesłać) ale było już nieprzyjemnie. Nie mówię po ichniemu ale z łamanej angielszczyzny policmajstra zrozumiałem coś o opcji zatrzymania do wyjaśnienia.
Wniosek - kwity trzeba mieć.
jagger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 13:47   #35
Marek70


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 29
Motocykl: jeżdze BMW
Przebieg: rośnie
Marek70 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 46 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamilltee Zobacz post
Ja mam dobre zdanie o granicy Rumuńskiej: pogranicznik zerknął tylko na paszport (na dowód się nie uda) i przeszedł do konkretów: że ma taki sam motocykl jak ja
Rozumiem rozgoryczenie zgubą, ale Twoje wnioski są krzywdzące - to nie ich wina, że nie miałeś żadnych papierów.
Byłem 3 razy w Rumunii i zawsze wjeżdżałem na dowód osobisty. kontroli praktycznie nie było, tylko rzut oka na dowód. Nawet papierów nie chcieli, dodam, że raz jechałem autem.
Co do reszty wypowiedzi się zgadzam - Rumunia jest super! Ludzie mili i uśmiechnięci, a kierowcy - mam wrażenie, że często bardziej zachowawczy niż w niektórych rejonach naszego kraju. Do tego ten klimat ... Rumunia the best!
Przykra sprawa z dokumentami!
pozdrawiam
Marek70 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 21:39   #36
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

A tak!!
Mapy i checi zostaly-pewnie dopiero na przyszly rok.Zamiar jest jak najbardziej.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 09:05   #37
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

:Thumb s_Up:
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Afryke rd07a ( igła) - trza dowieźć do Misja-Kamerun Dariusz Godawa OP Umawianie i propozycje wyjazdów 15 16.02.2014 11:16
4 dni w Rumuni DeKa Umawianie i propozycje wyjazdów 0 31.07.2012 08:38
Ukraina - misja i rajd szlakiem polskich zamków diverek Umawianie i propozycje wyjazdów 22 17.04.2010 22:08
wyjazd na gp f1. CZART Umawianie i propozycje wyjazdów 1 04.04.2010 22:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.