Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2012, 14:55   #11
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 26 min 16 s
Domyślnie

Dziwne podejście?! To znaczy "obcemu" można wciskać minę? Jakaś "inna" uczciwość ? Nie pojmuję takiego rozdwojenia
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347
pantufl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 16:22   #12
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

A ja na odwrot,swoja afre na forum wystawiam,a na allegro nie, bo moze kto kupi...a na 100% pewnosci nie mam ze dobrze robie sprzedajac,glownie z tego powodu,zeby kupujac nowe moto na mine nie wpasc...
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 22:17   #13
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,381
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 47 min 34 s
Domyślnie

Proponuje zakończyć temat...myślę, że każdemu kto sprzedaje na wieść, że dzwoni bambus z forum jakaś lampka (uczciwości) powinna się zapalać!!! tyle z mojej strony
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 23:24   #14
yuchyo


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Poznań
Posty: 131
Motocykl: RD07a
yuchyo jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 5 godz 36 min 12 s
Domyślnie

taciscie mądrzy?
gdy ktos przytula 2,5 miesiecznie - i kupi motek - minę!!!!!!!!!! za 14 - to powie szczerze, że mina i sprzeda za 8?
pokazcie mi takiego!!!!!!!!!!!!! - niech no się ujawni PRAWDZIWY FORUMOWICZ
- znacie takie przypadki?
- bo ja nie
albo po dzwonie w sarnę - lub krowę - co ostnio odczytałem i wsło mi się zjeżył
yuchyo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2012, 11:50   #15
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Qbusiu, prześledziłem wątek i znalazłem tam tylko jeden wpis Jara, odnoszący się do motocykla a nie samej ceny czy dodatków widzianych z za pulpitu monitora. Jaro również nie napisał, że motocykl "poleca w ciemno" a jedynie stwierdził, że na wspólnej trasie Afri nie zdechła a akcesoryjne dodatki są coś warte. Moim zdaniem nieco przesadzasz z tym "wsadzeniem przez czarnych braci na mine", nigdzie nie znalazłem wpisu pod tytułem: "czarny bracie, ogladałem moto dwie godziny, rozebrałem na części, przelatałem nim po okolicy i czepić sie czego nie ma - wal Pan w ciemno, pies szczepiony". Wpisy zinterpretowałeś sobie subiektywnie sam i sam sobie jesteś poniekąd winien zresztą podobnie każda nasza ocena byłaby jedynie subiektywna opinią - jeden zjadł zęby na dwóch kołach a drugiemu dentysta zgrabnie omijając problem nieleczonej pruchnicy tak tylko powiedział. Blob podał rowiązanie, które jednak i tak nie gwarantuje sukcesu - osobiście oceniałem kilka motocykli, które nowych właścicieli /w tym tych z forum/ rozczarowały więc więcej tego robił pewnie nie będę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach.
Ps.
Majo, twierdzisz, że powinna zapalić się jakaś lampka Ja myślę, że nie lampka a po ch... WIELKA latarnia z tym jednak, że ani Ja ani TY nie wiemy co kolega z Bieszczad Qbie per telefon powiedział i czy do końca miał sam świadomość wszystkich ewentualnych mankamentów sprzęta a jeśli nawet to sam nie wiem czy one go faktycznie dyskwalifikowały /wszyscy piszą o atrakcyjnej cenie a gdzie jest atrakcja to pewnie będzie i zabawa/. Post napisałem bo osobiście jako "czarnuch" poczułem się mało komfortowo a Ja wygodny jetem ...

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 17.07.2012 o 11:59
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2012, 13:08   #16
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Qba ,popatrz na to inaczej zwiedziłeś kraj , i nauka bezcenna , a poza tym kupujecie sprzęt używany i oczekiwania są różne okazje za małą kasę to tylko w ERA
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2012, 13:19   #17
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
czy do końca miał sam świadomość wszystkich ewentualnych mankamentów sprzęta a jeśli nawet to sam nie wiem czy one go faktycznie dyskwalifikowały /wszyscy piszą o atrakcyjnej cenie a gdzie jest atrakcja to pewnie będzie i zabawa/
Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
oczekiwania są różne okazje za małą kasę to tylko w ERA
Moim zdaniem cena nie powinna mieć wpływu na zgodność towaru z opisem.
To dwa oddzielne elementy oferty.
Nie może być tak, że jeśli sprzedaję tanio to mogę ściemniać w opisie...
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2012, 13:21   #18
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin.111 Zobacz post
Widząc zapytania o sprzęty które jak się później okazuje należą do forumowiczów stoją na serwisach aukcyjnych a na forum nikt nie wspomina że chce sprzedać czasami myślę że sprzedawca ma powód dla którego nic nie napisał na forum. Nie można generalizować bo powodem może być brak słoneczka ale może komuś zależy na tym żeby kupił to ktoś obcy.
ROTFL
Mam drz do sprzedania, nie pisałem tu bo to nie forum drz (a na forum drz nie jestem zapisany, więc tam też nie ma mojego ogłoszenia. Na tym forumie się pojawiła w innym dziale). Pewnie mina bo wystawiłem tylko na otomoto :P
W ogłoszenia wrzuciłem rd07, opisałem co jest do zrobienia i co jest zrobione, co do poprawki itd. Cenę dałem IMHO adekwatną do stanu technicznego i dodatków, zresztą mało istotne za ile wystawiłem bo chętnych do oglądnięcia mogę na palcach policzyć.
Smutna prawda jest taka że ludzie wierzą w okazje i kupują marzenia, a okazje się zdarzają okazjonalnie i jeśli sprzęt z danego rocznika kosztuje sporo taniej to trzeba się zastanowić dlaczego. Owszem, czasami człowiek ma nóż na gardle, ale przeważnie po prostu widzi że trzeba dołożyć żeby sprzęt był więcej wart.
yuchyo: Jaka to musi być mina żeby różnica w cenie wynosiła aż 6 tyś pln?! Za zdrowy silnik z małym przebiegiem dałem 1tys eur, za gazniki 300pln, ramy czasami widywałem na ebay.de za nieduże pieniądze itd
Żeby wartość spadła z 14 na 8 to ktoś by chyba musiał przystanek autobusowy z zapewnieniem że za tydzień wykluje się z niego afryka.

O tym konkretnym egz, to się nie wypowiem bo ani go nie widziałem, ani nim nie jechałem. Pytanie czy za różnicę pomiędzy okazyjną, a normalną ceną dałoby się ten sprzęt nareperować.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2012, 13:54   #19
michoo
 
michoo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wydra
Posty: 788
Motocykl: RD03
Przebieg: 69tys
michoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 27 min 14 s
Domyślnie

No to ja opowiem jak u mnie było. Wystawiłem swoją AT tylko na forum dziale odpowiednim, podałem cenę (żadna okazja bo nie było parcia na sprzedaż), zapomniałem podać tel w ogłoszeniu, napisał do mnie pokemnon poprosił o nr telefonu, zadzwonił, przyjechał, odpaliliśmy nawet nie chciał się przejechać I kupił! Bez targowania, bez wybrzydzania.

Co najlepsze nie kupował dla siebie kupował dla kumpla a i kumpel zadowolony.
__________________
pozdrawiam
michoo

michoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2012, 16:47   #20
Maxx
51°13' N , 22°34' E
 
Maxx's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Lublin
Posty: 785
Motocykl: 690R
Przebieg: 00000
Galeria: Zdjęcia
Maxx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 2 godz 37 min 7 s
Domyślnie

Nie wiem poco takie dyskusje ,poprostu opis motocykla i zapewnienia telefoniczne o jego sprawnosci nijak nie pokrywaly sie z rzeczywistoscia ,osobiscie balbym sie wracac tym moto 300km do domu z cieknacymi gaznikami i tym uszkodzeniem przodu .(bez rozbierania wyglada mi to na brak osiowosci lozysk ,powod musial byc mocny....)
Maxx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
LASY PAŃSTWOWE - dyskusja ex1 Inne tematy 960 09.09.2014 09:04
XTZ super tenere w cieniu Afric Twin rambo Inne tematy 115 14.08.2009 12:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.