Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.01.2013, 16:03   #21
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Wymogi szkoleniowe mnie nie stresują, bo umiem uczyć jeździć, a nie zdawać. Za dużo czasu, emocji i kasy poświęciłem na zdobycie kompetencji, żeby się ich teraz wstydzić. Stresuje mnie zakup motocykli. Sprawę rozwiązałoby umożliwienie zdawania egzaminu na motocyklu szkoły, a nie tylko ośrodka. Wtedy kupuję motocykle, które są zgodne z wymogami, ale ja je uznam za słuszne do nauki, a nie takie, które dealer zaproponuje na ustawianym przetargu w cenie dwóch groszy netto za miesięczną dzierżawę.

Ostatnio edytowane przez Beddie : 23.01.2013 o 16:06
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 16:21   #22
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Wszystko pięknie, i być może mógłbym się cieszyć z tych zmian, gdyby nie fakt, że moim zdaniem przez to jeszcze mniej osób będzie robić prawko na motocykl, tylko będą popycać bez papierów.
Jak dla mnie dostęp do uprawnień powinien być łatwy, żeby jak najwięcej osób je zdobyło - choćby po to, żeby je zaewidencjonować i wiedzieć, ilu ich jest. Poza tym wprowadziłbym OC kierowcy, a nie pojazdu - nie masz uprawnień, nie masz możliwości wykupić OC. A tu już kolejnych kilku by się zastanowiło, czy warto ryzykować, bo nie byłoby już Nindży zarejestrowanej i ubezpieczonej na babcię.
A to, co Wy chłopaki robicie (chylę czoła, naprawdę) - to temat na kurs doszkalający. Masz kurs doszkalający zgodny z wymaganiami PZMotu czy czegoś tam - stawka OC minus 30%. Nie masz kursu doszkalającego, tylko same uprawnienia stawka OC plus 100% - bo nie ulega wątpliwości, że jesteś większym zagrożeniem dla siebie i innych.

Podsumowując - dostęp do uprawnień łatwy, szeroka oferta szkoleń dodatkowych oraz rozwiązanie systemowe w kwestii ubezpieczeń - i wszystko jest bez bólu. Takie moje 3 grosze.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 16:31   #23
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał pyntront Zobacz post
Wszystko pięknie, i być może mógłbym się cieszyć z tych zmian, gdyby nie fakt, że moim zdaniem przez to jeszcze mniej osób będzie robić prawko na motocykl, tylko będą popycać bez papierów.
Jak dla mnie dostęp do uprawnień powinien być łatwy, żeby jak najwięcej osób je zdobyło - choćby po to, żeby je zaewidencjonować i wiedzieć, ilu ich jest. Poza tym wprowadziłbym OC kierowcy, a nie pojazdu - nie masz uprawnień, nie masz możliwości wykupić OC. A tu już kolejnych kilku by się zastanowiło, czy warto ryzykować, bo nie byłoby już Nindży zarejestrowanej i ubezpieczonej na babcię.
A to, co Wy chłopaki robicie (chylę czoła, naprawdę) - to temat na kurs doszkalający. Masz kurs doszkalający zgodny z wymaganiami PZMotu czy czegoś tam - stawka OC minus 30%. Nie masz kursu doszkalającego, tylko same uprawnienia stawka OC plus 100% - bo nie ulega wątpliwości, że jesteś większym zagrożeniem dla siebie i innych.

Podsumowując - dostęp do uprawnień łatwy, szeroka oferta szkoleń dodatkowych oraz rozwiązanie systemowe w kwestii ubezpieczeń - i wszystko jest bez bólu. Takie moje 3 grosze.
W cywilizowanym kraju o cywilizowanych dochodach i społecznie ustalonej kulturze jazdy to by się mogło sprawdzić. Sytuację, o której piszesz, czyli banalny dostęp do uprawnień już mieliśmy. Jaki tego efekt? Większość z nas wie, bo widzi. Jeżdżą leszcze, co im wujek Czesiek wypisał papierek o ukończeniu kursu, teorii nie było, bo to to samo, co na "B". Zdali egzamin, odebrali prawko i uznali, że są nieśmiertelni. Biały adidasik, jasne dżinsy, podkoszulek z kretyńskim napisem, a za plecami kurczowo wczepiona tipsami w ów kretyński napis hebanowa dupa ubrana w kuse majtki i bluzeczkę, która ogranicza ruchy kierowcy, bo się boi, że spadnie, jak Kamilek na koło pójdzie. Nigdy nie miałem takiego kolesia na doszkoleniu, bo oni nie czują takiej potrzeby. Promocje na OC mają w nosie, ponieważ do polisy dopiszą właśnie dziadka ze zniżkami, który je mozolnie w daewoo tico wypracował jeżdżąc ino w niedzielę na sumę, poza tym w PZU OC na motocykl bez zniżek kosztuje 150 pln.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 16:48   #24
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Drżą, mam nadzieję, patałachy, które na motocyklu nie jeżdżą, a mają uprawnienia do szkolenia, uczyli jedynie zdawać gówniany egzamin i produkowali klientów lekarzom i grabarzom.
i slusznie. niech sie boja. lub niech najlepiej zrezygnuja z uczenia jazdy motocyklem.

cale szczescie miesiac po odebraniu prawa jazdy bylem w motoszkole na kursie. nagle sie okazalo, ze mozna robic zupelne inne rzeczy niz manerwy "na jedynce bez gazu".

klasyczna szkola nie uczyla niczego w ciagu 20 "kursu" na kategorie A.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 17:09   #25
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Beddie, nie piję do Ciebie, więc nie poczuj się urażony, piję ogólnie na temat ;-)

Cytat:
Napisał Beddie Zobacz post
W cywilizowanym kraju o cywilizowanych dochodach i społecznie ustalonej kulturze jazdy to by się mogło sprawdzić.
No to się cywilizujmy. Utrudnienia na egzaminie nic nie zmienią, po prostu Kamilek nie przystąpi do egzaminu, nawet na podstawowym szkoleniu go nie zobaczysz, a dziumdzia w stringach i tak będzie z min jeździła, bo to samiec alfa z wielkim ptakiem jest.

A tak przy okazji to pitu pitu społecznie ustalona kultura - zamordyzm, permanentna inwigilacja, dotkliwe i NIEUNIKNIONE kary, to przyczyna porządku na "cywilizowanych" drogach, a nie naturalne predyspozycje zamieszkującej przedmiotowe tereny ludności rdzennej. U nas na Zakopiance potrafią pas zablokować i na jezdni naprawiać TIR-a co się zebździał pod górkę, spróbuj tego w niemcowni. Że o innych aspektach kultury i cywilizacji nie wspomnę.

Cytat:
Napisał Beddie Zobacz post
Promocje na OC mają w nosie, ponieważ do polisy dopiszą właśnie dziadka ze zniżkami, który je mozolnie w daewoo tico wypracował jeżdżąc ino w niedzielę na sumę, poza tym w PZU OC na motocykl bez zniżek kosztuje 150 pln.
Kurna, dlatego piszę - OC na osobę, nie pojazd. Nie ma Kamilek papierów - nie ma Kamilek OC, a to, że dziadek ma zniżki, nic mu nie pomoże. W razie banalnej kontroli to już nie pitu pitu bez uprawnień, ale też UFG i parę tysi leci, trzeba będzie Nindżę sprzedać, żeby zapłacić... Ludzi boli tylko po kieszeni. I NIEUNIKNIONA kara.

Zresztą vide sprawa z jazdą bez kasku w USA. Tak bardzo chcieli - to mają (przynajmniej niektórzy). Ale jak zabolała insiura (znaczy się ubezpieczenie, no), to zaraz bereciki poubierali (no, nie wszyscy, wiadomo).

Moim zdaniem nie tędy droga, po prostu. Tylko łatwiej zrobić zamieszanie przy egzaminach, ktoś napisał program za 30 baniek, ktoś inny sprzeda parę motocykli, interes się kręci. A zrobić porządek i zreformować cały system - niewdzięczna praca, a i firmy ubezpieczeniowe nie dadzą się tak łatwo skubnąć, jak budżet. Więc nikomu się nie pyli, ot co.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 17:12   #26
Rolo


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 129
Motocykl: RD07a
Rolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Mi się wydaję, że derastycznie spadnie ilość nowych (rozsądnych) motocyklistów a mocno przybędzię bohaterów bez prawka. Wrocław - 4te co do wielkości miasto w Polsce 700 tyś ludzi, kursów doszkalających ZERO o jakiejś przyzwoitej szkole też nie słyszałem. A weźcie pomyślcie o tych wszystkich miasteczkach 30-50 tys, przecież tam to abstrakcja jest znaleźć kogoś kto cię nauczy jeździć.
Rolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 17:19   #27
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Maćku, nie jestem urażony, bo nie mam czym. Niezmiennie jestem zdania, że trudniejszy egzamin jest lepszy, niż idiotycznie łatwy i nie weryfikujący umiejętności jazdy. Uczenie się od początku na drogach publicznych na swoim motocyklu jest niebezpieczne. Solidne podwaliny powinna dać dobra szkoła a jej pracę powinien solidnie zweryfikować egzamin, zanim zostaną przyznane uprawnienia. Nie komentuję, póki co, nowych zadań egzaminacyjnych, póki ich nie potestuję wraz z zaprzyjaźnionymi królikami. Możesz być jednym z nich, jeśli masz chęć.
Zaznaczam również, że nie piłem do żadnego konkretnego Kamila ani wujka Czesława, żeby po ryju bez sensu nie dostać.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 17:29   #28
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rolo Zobacz post
Mi się wydaję, że derastycznie spadnie ilość nowych (rozsądnych) motocyklistów a mocno przybędzię bohaterów bez prawka. Wrocław - 4te co do wielkości miasto w Polsce 700 tyś ludzi, kursów doszkalających ZERO o jakiejś przyzwoitej szkole też nie słyszałem. A weźcie pomyślcie o tych wszystkich miasteczkach 30-50 tys, przecież tam to abstrakcja jest znaleźć kogoś kto cię nauczy jeździć.
Prawko zrobiłem w Krakowie, ale na doszkolenia jeździłem do ProMotora do Warszawy. Kiedyś pojechałem na 9 rano i zostałem odesłany do Krakowa z kwitkiem, bo padało i Markowi Godlewskiemu się nie chciało tego dnia już pracować. Potem jeździłem do Tomka Kulika, też do Warszawy. Byłem też na szkoleniu Enduromanii w Bieszczadach. Kurs techniki jazdy robiłem w Toruniu, egzamin zdawałem w Bygdoszczy i Toruniu, oczywiście osobno praktyka i osobno teoria na każdą kategorię.
Wioska nie wioska - jak się chce nauczyć - to się da. Przecież prawo jazdy kategorii A nie jest obowiązkowe...
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 20:57   #29
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Beddie Zobacz post
Nie komentuję, póki co, nowych zadań egzaminacyjnych, póki ich nie potestuję wraz z zaprzyjaźnionymi królikami. Możesz być jednym z nich, jeśli masz chęć.
Rozmawiałem z moim bratem o tym przed chwilą. Obaj zgodnie stwierdziliśmy, że mamy wątpliwości, czy tak z marszu byśmy zdali :-( Wiem, że to nie najlepiej o nas świadczy, niestety. Trzeba się będzie wybrać do Ciebie poszerzyć kompetencje, jak się tylko cieplej i bardziej sucho zrobi...
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 20:59   #30
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pyntront Zobacz post
Rozmawiałem z moim bratem o tym przed chwilą. Obaj zgodnie stwierdziliśmy, że mamy wątpliwości, czy tak z marszu byśmy zdali :-( Wiem, że to nie najlepiej o nas świadczy, niestety. Trzeba się będzie wybrać do Ciebie poszerzyć kompetencje, jak się tylko cieplej i bardziej sucho zrobi...
Ale Ty masz nie zdać z marszu, tylko pójść na egzamin przygotowany
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak ogołocić Africę - step by step arty1 Regularne czynności serwisowe 5 17.01.2013 13:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.