Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.11.2012, 19:13   #21
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Buli, piszesz o Xr 400 porównując ją do ttr czy masz na myśli 650r?

Wally, dla mnie ttr jest zdecydowanie zbyt nudna, wsiadłem - 1, 2,3 za wiele się nie dzieje, 4,5... i nic - dosłownie traktorek, jedzie bo jedzie. Szukam czegoś co da trochę więcej zabawy i dlatego pytam o xr 400 bo obawiam się że też jest trochę za słaba, wiesz że kawał kloca ze mnie

Ostatnia przewinęła się ładna sztuka do sprzedania i zamierzam jechac w niedziele ją obmacać.

Ostatnio edytowane przez piotreklodz : 15.11.2012 o 19:46
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 19:49   #22
buli
 
buli's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łańcut
Posty: 21
Motocykl: RD07
Przebieg: 70 000
buli jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 15 min 15 s
Domyślnie

Porównuje xr 400 z ttr 600.
Ja waże 105kg i xr daje rade Jakbym miał wybierać, wybrał bym jeszcze raz Xr. Daje dużo radości Jest dużo tańszy w utrzymaniu niż np. KTM, pod warunkiem że znajdziesz fajna sztukę. Cośik wiem bo miałem exc 400.
buli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 21:45   #23
kuras


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: koszalin
Posty: 151
Motocykl: RD04
kuras jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 17 godz 32 min 23 s
Domyślnie

ttr do xr 400 to kowadlo i nie jedzie
kuras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 22:25   #24
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

A powiedzcie panowie ilu z Was pisząc na temat ttr ją posiadało,a ile słyszało nie mam oczywiście porównania do żadnej z xr więc się nie wypowiadam,ale myślę że dynamiki jej nie brakuje,porzedni mój trampek nie miał startu,oczywiście mówię o przyspieszeniu do pewnej prędkości,nie wiem na czym jeździł Piotrek i w jakim stanie było moto ale jego odczucia lekko mnie zdziwily. Trzeba pamiętać że ttr to taka doskonalsza wersja xt,a konstrukcja silnika ma prawie 30 lat.
Ps. Piotruś jak kupisz xr zrobimy porównanie i napiszemy obiektywną relację.
Vertus72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 22:47   #25
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
Buli, piszesz o Xr 400 porównując ją do ttr czy masz na myśli 650r?

Wally, dla mnie ttr jest zdecydowanie zbyt nudna, wsiadłem - 1, 2,3 za wiele się nie dzieje, 4,5... i nic - dosłownie traktorek, jedzie bo jedzie. Szukam czegoś co da trochę więcej zabawy i dlatego pytam o xr 400 bo obawiam się że też jest trochę za słaba, wiesz że kawał kloca ze mnie

Ostatnia przewinęła się ładna sztuka do sprzedania i zamierzam jechac w niedziele ją obmacać.
jakby ci to powiedzieć , górę na Piątkowisku pewnie znasz Ja to za męki jestem ale mogę ci powiedzieć że TTR wjeżdża z każdej strony na sama górą pod odpowiednim kierownikiem już i tak nie pierwszej młodości ,na pewno dużo adrenaliny zapewni ci 2T bo myślę ze XR 400 tez będzie nudna , tak jak pisałem xr koziołek TTR traktorek ale bez przesady , ważne jest też przełożenie, łańcuch, TTR jest motorkirm uniwersalnym i oszczędnym nie mylić z XR 400/250 nieraz mam okazję powozić się i nie żebym reklamował ten model ale nie jest on taki ostatni chociaż ma wadę nie ma fabrycznego ręcznego odprężnika ale można to przerobić . Nawet super sprzęt sam nie pojedzie co można było zobaczyć na Podlasiu stara DR paląca więcej oleju niż Pb potrafiła zawstydzić super sprzęty ale to już inna historia
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 23:22   #26
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Oczywiście Wally, jeśli się już dobrze zna sprzęt to można go dużo lepiej wykorzystać. Ja pisałem o pierwszych odczuciach.
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 23:39   #27
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Najważniejsze żeby nie była zabita przez przedniego właściciela , Jak kupisz Xr będziesz zadowolony jak KTM tez, każdy się cieszy dwa razy jak kupuje i jak sprzedaje reszta to mity
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2012, 10:39   #28
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
każdy się cieszy dwa razy jak kupuje i jak sprzedaje reszta to mity
Coś w tym jest co powiedziałeśczekam z niecierpliwością co zanabędzie drogą kupna-sprzedaży Pietrek, ale na pewno będzie się cieszył, później się przyzwyczai, a następnie znów zacznie poszukiwania taka kolej rzeczy, przynajmniej u mnie tak jest 2-3 lata i wio
Vertus72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2012, 11:00   #29
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vertus72 Zobacz post
A powiedzcie panowie ilu z Was pisząc na temat ttr ją posiadało,a ile słyszało nie mam oczywiście porównania do żadnej z xr więc się nie wypowiadam,ale myślę że dynamiki jej nie brakuje,porzedni mój trampek nie miał startu,oczywiście mówię o przyspieszeniu do pewnej prędkości,nie wiem na czym jeździł Piotrek i w jakim stanie było moto ale jego odczucia lekko mnie zdziwily. Trzeba pamiętać że ttr to taka doskonalsza wersja xt,a konstrukcja silnika ma prawie 30 lat.
Ps. Piotruś jak kupisz xr zrobimy porównanie i napiszemy obiektywną relację.
Ja nie posiadałem, ale ujeżdżałem I co teraz? Żeby bardziej zamieszać- miałem i Trampka i XRkę...

Spoko Vertus, to są bardzo indywidualne sprawy... dla jednych Trampek ma moc, dla innych dopiero literek, dla jednych Afra to sprzęt offowy, inni za takowy nie uznaliby nawet TTRki... itp itd.
I te osobiste odczucia zmieniają się wraz ze zmianą motocykla. Gdybyś teraz przeskoczył na jakąś 650R czy 625sxc, z miejca powiedziałbyś: "TTRka to był muł", podobnie, jak oceniłeś trampka po przesiadce na TTR.

TTR jest bardzo przyjemnym motkiem, takim dość uniwersalnym- ani to za mocne, ani to za lekkie, natomiast odwdzięcza się bezawaryjnością, długimi interwałami między serwisami, prostotą budowy i niskimi kosztami utrzymania. Jest też łatwy w prowadzeniu i wygodny.

Na daleką wyprawę adwenczerową świetna sprawa, ale jeśli ktoś chce poszaleć wokół komina, to raczej warto poszukać gdzie indziej.


Zdrówka

Ostatnio edytowane przez Wolo : 16.11.2012 o 11:06
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2012, 12:51   #30
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wolo Zobacz post
.
TTR jest bardzo przyjemnym motkiem, takim dość uniwersalnym- ani to za mocne, ani to za lekkie, natomiast odwdzięcza się bezawaryjnością, długimi interwałami między serwisami, prostotą budowy i niskimi kosztami utrzymania. Jest też łatwy w prowadzeniu i wygodny.
Zdrówka
nie jest mocny bo ma 40KM i to jeszcze zależy jakie ma jeszcze przełożenia , wogóle pytanie powinno być zadana na innym forum bo co mogą powiedzieć użytkownicy AT o jakim tam TTR a tym bardziej przestarzałej XR z innej epoki , porównywanie do exc to jużjest fantastyka oczywiście mówimy o ADV a nie jeżdżeniu wokół komina po 4 godziny bo np. żona (dziewczyna ) prosiła ...
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT 94r. prośba o opinie nalesnikplock Inne tematy 25 17.04.2015 10:38
prośba o opinię techniczną, honda RD02 zgasła w trakcie jazdy marizaga Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 23.09.2013 23:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.