Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.12.2019, 18:27   #291
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wysłałem Ci na email namiary na dobrego stolarza
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 18:56   #292
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 5 min 21 s
Domyślnie

No dobra, to widziałem, ale jak kliknąłem sprawdz ofertę to nijak mi się nie zgadza.
To, ze napisali gdzieś 999 to nic nie znaczy. Bo za chwilę sie okaże, że do tego trzeba spełnić 999 nierealnych warunków.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 20:07   #293
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Mój człowiek od internetu twierdzi że to działa. Jak napisano wyznaczysz sobie strefę gdzie ta oferta będzie działać, jak napisano to miejsce pierwszego logowania. Jak odpalę sobie na wsi to w promieniu 500 m od domu będzie moje biuro. Dodatkowo masz możliwość wykorzystania 60 gb jako mobilne. Tego ostatniego nie rozwijałem zbytnio, chyba można otrzymać dodatkowy sim. Po ewentualnym zużyciu 1 tb prędkość spada do 5 czegoś, co i tak jest wystarczające do odbierania poczty i jakiś drobnych rzeczy. No ale 1 TB czyli 999 gb to nie wiem co bym musiał robić aby to skonsumować w miesiąc


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 21:44   #294
AdamB


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Skierniewice
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
AdamB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
No dobra, to widziałem, ale jak kliknąłem sprawdz ofertę to nijak mi się nie zgadza.
To, ze napisali gdzieś 999 to nic nie znaczy. Bo za chwilę sie okaże, że do tego trzeba spełnić 999 nierealnych warunków.
Ja mam dwie karty sim dedykowane do internetu z opcją internetu biurowego. Płacę 50,99 zł netto za jedną kartę. Nic mi nie wiadomo o jakiś nierealnych warunkach. Ale wiem, że jak zmieniłem miejsce używania jednej z kart to 80 gb nie starczyło i ograniczyli transfer. Wtedy za 10 zł zmieniłem lokalizację routera i od tamtej pory wszystko git.
AdamB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2019, 00:09   #295
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

[QUOTE=consigliero;660858]Jak pisałem na blacie nie będziemy oszczędzać i w tym momencie jestem raczej za wersją najdroższą, coś spiekanego ale nie pamiętam nazwy. /QUOTE]

Bardzo uważnie projektowałem moją kuchnię w domu. Ale blat mam dębowy, olejowany. I to nie jest tak, że on tylko ładnie wygląda - kuchnia jest używana intensywnie. Raz w roku biorę szlifierkę oscylacyjną, przelatuję całość w 2-3h (ale mam te blaty także w pionie) i zaciągam olejem mineralnym z ikei. W zasadzie jedno miejsce jest trudne - zlew. Tam po prostu raz na miesiąc-dwa wylewam trochę zwykłej oliwy, zostawiam na noc i rano ścieram resztki.

To, co uważam za kluczowe, jeśli chodzi o blaty, to głębokość. Nie gódź się na standardowe 60 cm, 70 jest lepsze, 80 to pełen wypas. To naprawdę robi różnicę.

Po czterech latach wygląda to tak (odnawiane w maju):
IMG_20191210_000226.jpg

z ważnych rzeczy, zwróć uwagę na ciąg technologiczny lodówka/zlew/zmywarka/szafka na naczynia. Wszystko powinno być w zasięgu półobrotu.

piekarnik na wysokości brzucha, otwierany w bok - robi różnicę.

mam tez parę "autorskich" patentów, które się sprawdziły. M.in. stolnica zamiast jednej szuflady czy kosz na śmieci w blacie (od góry). Młynek do odpadków - trudno byłoby mi teraz bez tego funkcjonować.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 15:11   #296
polly


Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Kraków
Posty: 128
Motocykl: DR650SE
polly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 5 godz 1 min 48 s
Domyślnie

consigliero podziel się namiarem jak znajdziesz człowieka do zrobienia kuchni. Będę miał do zrobienia kuchnię w Krakowie niedługo.

bukowski wrzuć zdjęcia tego kosza. Patent wydaje się być ciekawy. Ile m2 ma kuchnia ze zdjęcia? Jaka jest odległość między blatami? Dla ułatwienia odległość od piekarnika do blatu, gdzie masz płytę.
polly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 17:13   #297
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,074
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 14 min 0
Domyślnie

[QUOTE=bukowski;660990]
Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
kosz na śmieci w blacie (od góry). Młynek do odpadków - trudno byłoby mi teraz bez tego funkcjonować.
Ten kosz ma jakąś pokrywkę czy muchy latają...?!
Ja mam kompostownik, więc młynka nie potrzebuję. Zresztą, za śmieci tyle się dziś płaci...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 18:23   #298
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

nie zrobię zdjęć, bo jestem w Dolinie Pięciu Stawów
Kosz ma pokrywke, jak się dobrze przyjrzycie na zdjęciu to jest krzywo odlozona - w kącie na lewo obok zlewu. Kosz z nierdzewki, wąski ale 100 litrów ma.
wszystkie mokre rzeczy idą do młynka, więc w koszu nic nie ma dla much.
kuchnia nie jest duza, jakieś 3x4 metry. stojąc koło zlewu mam w zasięgu lodówkę (nie widać na zdjęciu, jest po lewej obok piekarnika), mikrowelle (nad piekarnikiem), piekarnik, zlew, kosz, zmywarka, stolnica (górna szuflada na prawo od zlewu), wszystkie szuflady z naczyniami, płyta grzejna, spiżarnia, ekspres do kawy, blender, czajnik, szafka kawowo-herbaciana, pojemniki do segregowania, utensylia... wszystko. a jak coś tam robię, to patrzę sobie na las

między blatami są szuflady 90 cm + chyba 30 cm od narożnej szafki. znaczy metr dwadzieścia. w lewym narożniku jest kosz na śmieci plus dodatkowy zlew z mlynkiem, w prawym natomiast szafka na garnki.

Ostatnio edytowane przez bukowski : 11.12.2019 o 20:40
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 19:12   #299
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Nie śmierdzi z tego młynka do odpadów
Mi go właśnie odradzono tym to motywując...
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 20:37   #300
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

P.. lenie.
nic nie śmierdzi. przecież pod spodem jest normalny syfon.
dla mnie młynek to game changer w kuchni.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.