Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2020, 09:34   #21
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Jak ktoś chce ryć komuś pole lub las, to nielegalnie będzie miał może i dużo, ale kosztownej frajdy. Ja rozumiem ze GS adv w ciężkim terenie to się nudzi, jak to tu było napisane, może wół nie pamięta jak cielęciem był, albo się przechwala.
Kolega przejechał TET od Kazimierza Dolnego na Mazury i był mega zadowolony , s ze zdjęć miejscami teren był trochę trudnawy, a też ma 1200 GS , może ktoś trasy pomylił i dlatego było nudno....
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2020, 12:48   #22
Many Bugs
 
Many Bugs's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Krosno Odrzańskie
Posty: 116
Motocykl: RD07
Many Bugs jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Robiłem tego TET-a odcinkami w tamtym tygodniu. Warto wprowadzać innowacje bezpośrednio w czasie jazdy, np TET często odbija do jakiejś wsi bo tam jest np jakaś cerkiew lub inna atrakcja, po czym z powrotem wraca na ścieżkę czyli kto widział jedną cerkiew ten widział już wszystkie i wtedy nie warto odbijać tylko ciąć prosto, przykład drugi: droga prowadząca do promu na Bugu jadąc od strony Kazimierza prowadzi po czarnym, a przecież można jechać prosto i karnąć się ścieżkami wyjezdzonymi przez wędkarzy nad samym Bugiem. Jechałem świeżo po opadach i było fajnie 😉
Ja zrobiłem tak, że Locusa dałem na podgląd trasy od 4 do 8 km i jak widziałem że trasa odbija do wsi a później z powrotem a Locus pokazywał że prosto jest droga gruntowa to ciąłem prosto

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Many Bugs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2020, 19:15   #23
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Na Słowacji nie ma tetu bo tam za jazdę rowerem po lesie jest przejebane, a co dopiero na moto. Ciurma z cyganami i szybki proces + rekreacja narzędzia zbrodni, bo u nich przestępstwem jest jazda motorem po państwowych lasach. Nie narzekać tylko cieszyć się że jeszcze można robić coś, co u innych już dawno zabronione.
Zasłyszałem ostatnio od jednego Słowaka przy zupie czosnkowej w jakimś słowackim zadupiu, że nawet po drogach między polami nie można jeździć moto jeśli nie masz tam swojego kawałka ziemi który uprawiasz. ile w tym prawdy nie? Nie wiem.. Wiem za to i wielu moich znajomych również, że do lasu u nich nie opłaca się wjeżdżać o wiele bardziej niż u nas Boli
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2020, 20:20   #24
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Jak ktoś chce ryć komuś pole lub las, to nielegalnie będzie miał może i dużo, ale kosztownej frajdy. Ja rozumiem ze GS adv w ciężkim terenie to się nudzi, jak to tu było napisane, może wół nie pamięta jak cielęciem był, albo się przechwala.
Kolega przejechał TET od Kazimierza Dolnego na Mazury i był mega zadowolony , s ze zdjęć miejscami teren był trochę trudnawy, a też ma 1200 GS , może ktoś trasy pomylił i dlatego było nudno....
Ale co tu przecwalac sie, koledzy ktorzy byli ze mna na endurakach mieli takie samo zdanie. A to nie byli lebki po 20-30 lat. Stwierdzam tylko fakt, ze odcinek ktorym jechalem jest zwyklym marnej jakosc starym asfaltem, z kawalkami gminnych szutrowych drog. O odcinki piaskowe, z duza iloscia zakretow bardzo ciezko.
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 07:19   #25
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Takie cuda to tylko na sztucznym torze
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 10:40   #26
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie ma co bałakać - TET jest i dziękować Bogu, że jeszcze jest. Jak Adagio pisze - cieszmy się tym co jest.
Z całą pewnością jest jeszcze masa innych dróg, którymi można jeździć niekoniecznie po czarnym.
Mam to szczęście, że polniakami na Dolnym Śląsku można spokojnie zrobić i 100km MARGINALNIE dotykając czarnego.
Niestety wycięli mi GPSies fjuty i już planowanie nie jest tak fajne jak ongiś.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 11:53   #27
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 925
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 17 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Na Słowacji nie ma tetu bo tam za jazdę rowerem po lesie jest przejebane, a co dopiero na moto. Ciurma z cyganami i szybki proces + rekreacja narzędzia zbrodni, bo u nich przestępstwem jest jazda motorem po państwowych lasach. Nie narzekać tylko cieszyć się że jeszcze można robić coś, co u innych już dawno zabronione.
Cytat:
Napisał wooocash Zobacz post
Zasłyszałem ostatnio od jednego Słowaka przy zupie czosnkowej w jakimś słowackim zadupiu, że nawet po drogach między polami nie można jeździć moto jeśli nie masz tam swojego kawałka ziemi który uprawiasz. ile w tym prawdy nie? Nie wiem.. Wiem za to i wielu moich znajomych również, że do lasu u nich nie opłaca się wjeżdżać o wiele bardziej niż u nas Boli
Trochę zbaraniałem.
Byłem w zeszłą jesienią na Słowacji, dwa dni włoczyłem się na moto po różnych leśnych zadupiach. Jadę asfaltem, patrzę w lewo ładna górska szutrówka w las, zakazu brak, nawet drogowskaz z odległością do następnej wsi stoi, więc wbijam. W środku lasu po kilku km rozwidlenie: w prawo zakaz, lewo brak zakazu. Za zakazem stoi kolunio w błyszczącej G Klasie i zbiera zjebkę od dwóch słowackich rangersów w terenówce. Więc podbijam grzecznie do jednego z tych gajowych i pytam czu tam w lewo gdzie nie ma zakazu mogę jechać. Mówi mi że spokojnie mogę sunąć w pieriod bylebym dalej na zakazy nie wjeżdżał. Rzecz działa się w środku lasu.

Więc jak to jest? Może chłopaki rangersy mieli dobry dzień?
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 17:16   #28
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Przez kilkanaście lat endurzenia w BN jeździliśmy przez zieloną regularnie na czapowane piwo do Zborova czy Vyżnej Polanki. Potem się skończyło, gdzieś koło 13/14 roku. Przydymali mnie na rowerze, na czerwonym szlaku jesienią ze dwa lata temu na Regetovce, dostałem 120 euro mandatu i powiedzieli żebym wypierdalał na swoją stronę, u nich nie można jeździć po szlakach przeznaczonych dla piechurów. Przy łikendach jeździ u nas po BN dziesiątki kolegów dryndami ze Slovenska. Jak myślisz, dlaczego nie jeżdżą po swojej stronie, tylko u nas.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 17:20   #29
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Trochę zbaraniałem.
Byłem w zeszłą jesienią na Słowacji, dwa dni włoczyłem się na moto po różnych leśnych zadupiach. Jadę asfaltem, patrzę w lewo ładna górska szutrówka w las, zakazu brak, nawet drogowskaz z odległością do następnej wsi stoi, więc wbijam. W środku lasu po kilku km rozwidlenie: w prawo zakaz, lewo brak zakazu. Za zakazem stoi kolunio w błyszczącej G Klasie i zbiera zjebkę od dwóch słowackich rangersów w terenówce. Więc podbijam grzecznie do jednego z tych gajowych i pytam czu tam w lewo gdzie nie ma zakazu mogę jechać. Mówi mi że spokojnie mogę sunąć w pieriod bylebym dalej na zakazy nie wjeżdżał. Rzecz działa się w środku lasu.

Więc jak to jest? Może chłopaki rangersy mieli dobry dzień?
Drogi leśne oznakowane jako dojazdowe do wiosek są legalne na takich samych zasadach jak u nas. Wszystko inne, nawet jak nie ma zakazu, może srogo zaboleć
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 21:36   #30
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,822
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 15 godz 40 min 41 s
Domyślnie

Cieszta się chłopy ze jest TET i można jeszcze w PL polatać poza czarnym, bo w UK z tym jest tragedia.

https://naturenet.net/row/rowdefinitions.html

Ni hu hu nie da się jechać w offie na legalu gdzie indziej jak tylko na Byway Open to All Traffic (BOAT), a tego jest niewiele. Jeśli coś jest sklasyfikowane jako droga konna (bridleway), scieżka piesza (footpath) i inne to już pojazdem silnikowym wjechać sie nie da.

Ja to jeszcze jestem happy bo man niedaleko do najwiekszego w Wielkiej Brytanii poligonu na równinie Salisbury Plains (prawie 40 tys ha powierzchni), na który da się na legalu wjechać (choć nie wszędzie), ale tylko wtedy jesli nie ma tam ćwiczeń.

https://www.gov.uk/government/public...pta-newsletter

Chłopaki z połowy Anglii tam na weekend zjeżdżają, aby se polatać w offie bez opierdołki, choć obowiązuje tam limit 30 mph i policja często jest z dronami, więc mandat też można dostać.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
TET Polska - cześć wschodnia na dwie afryki StrzeLuk Polska 21 05.05.2020 11:54
Północna Grecja 12.08-21.08 bukowski Umawianie i propozycje wyjazdów 10 23.06.2019 07:20
Propozycja enduro-wyprawy Polska-Słowacja(Koszyce)-Rumunia(Bukareszt)-Ukraina(Odessa)-Lwów-Polska ok.2700km Hipolit Umawianie i propozycje wyjazdów 118 23.02.2012 21:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.