Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2018, 15:09   #1
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 12 min 49 s
Domyślnie RD07 a DL 650.

Zwracam się z prośbą do tych co mieli przyjemność przemieszczać się RD07 i DL650. Chodzi mi konkretnie o wrażenia z jazdy po czarnym na dłuższych trasach. Jazda w pojedynkę z małą ilością bagażu. Na temat awaryjności tych sprzętów mam wiedzę. Który ile pali też wiem :-). Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami.

Pozdrawiam
--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 15:50   #2
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Napisz do Zimnego. Może nie zauważyć
tematu a miał chyba 2# Afrykę i małego
Stroma
Są gdzieś zresztą jego porównania na plus dla Suzuki
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 15:56   #3
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 12 min 49 s
Domyślnie

Poczekam na info od Zimnego :-). Dodam, że na DL-u nawinąłem w weekend +1000km po drogach jakie lubię. Fajnie się spisywał. Brakowało mu jedynie "duszy". Na RD07 nie miałem takiej przyjemności.

Pozdrawiam
--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 16:08   #4
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,241
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 14 godz 40 min 50 s
Domyślnie

DL lepszy na czarne; słabo się spisuje przy próbach jazdy w terenie- zwlaszcza w piasku; lepszy tez przy jeżdzie z pasażerem(nieco wyższa moc), lepsze hamulce; spalanie 5L; wtrysk, jest wersja z ABS jak ktoś potrzebuje (po 2007), lepsze reflektory.

Afra lepsza w lekkim terenie- lepiej wyważona (rozłozenie środka ciężkosci czy coś ma tu znaczenie bo tam gdzie DL przednim kołem zapadał sie w piach to Afra przejeżdzała).
Spalanie większe niż 5L.
Kola szprychowane wiec detki a w DL odlewy.

Moj DL 650, którego sprzedałem przy 25tys. po ok. 60 tys. zaczął podobno brac dość dużo oleju- Afra przy 60 tys. jest ledwo dotarta.
Jakośc materiałów Honda ver. Suzuki wypada dużo bardziej na korzyść Hondy

Aha w Stromie jest wygodne fabryczne siedzenie a w Afrze takie sobie;-)
Przy parkingowce w DL lamia się przednie kierunki i rysują/pękają owiewki (zawsze)
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 19:21   #5
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 12 min 49 s
Domyślnie

Ja to emerycko jeżdżę. Ten DL co miałem okazję nim jeździć spalił mi 4.2L/100km na odcinku ~1100km (po Polsce, V-max to licznikowe 185km/h).
Ciekawi mnie czy zmiana komina dodałaby "duszy" DL-owi.
Inna sprawa to wygląd. Tu RD07 (które już mam) bije jak dla mnie DL-a na głowę. Wiadomo jednak, że na wyglądzie się nie jeździ.
@Arti - a z tym piaskiem to nie jest tak, że tu robi robotę większe koło w Afrze?

Pozdrawiam
--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 19:47   #6
marekw
 
marekw's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 584
Motocykl: RD07
marekw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 11 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Jak brać dl to już 1000,bo jednak później może brakować mocy a na przelotach autostradowych nie spali więcej od 650.
__________________
marekw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 19:48   #7
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 50 min 50 s
Domyślnie

Nie jarzę. Masz Afrykę, DL-em zrobiłeś ponad tysiąc kilometrów, a nas pytasz, czym się lepiej jeździ?
Ja miałem RD07 i małego V-Stroma, na czarnym Suzuki bije Afrę na głowę. Jeśli nie zamierzasz wjeżdżać w teren albo bardzo dziurawe drogi to bierz DL-a. Mój miał koło 80 tys. km, oleju nie brał, licznikowe 190 wyciągał z dwiema osobami na pokładzie i z bagażem.
Myślę, że jego problemy w terenie wynikają nie tylko z małego koła, ale i z tego, że większy procent masy jest na przednie koło, dzięki czemu po winkielkach jedzie się bajecznie, ale w piachu się prowadzi jak łódź podwodna. Na dużych dziurach zawieszenie też jest mniej komfortowe niż w Afryce. Na szutrze jedzie dobrze.
Kolejna zauważalna różnica to prześwit. DL-em przy pełnym obciążeniu kilka razy przywaliłem spodem zjeżdżając z krawężnika.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 19:57   #8
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 12 min 49 s
Domyślnie

Ferdek, tak wyszło. Mam RD07 ale jeszcze na niej nie jeździłem. Jest zima, długie wieczory, lubię poczytać bardziej doświadczonych. Afryka zawsze mi się podobała wizualnie i dlatego ją kupiłem. Czy się polubimy to albo się dowiem albo i nie :-).

Pozdrawiam
--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 19:59   #9
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 12 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekw Zobacz post
Jak brać dl to już 1000,bo jednak później może brakować mocy a na przelotach autostradowych nie spali więcej od 650.
Słusznie. Nie jeżdżę motocyklem po autostradach i mam nadzieję, że nie będę miał takiej potrzeby. Ale, że tysiączka jest też tak oszczędna?

Pozdrawiam
--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 20:03   #10
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 50 min 50 s
Domyślnie

Aaaa, to zmienia postać rzeczy. Tu jest moja opinia pisana "na gorąco", świeżo po powrocie z wakacji na DL-u:
"A jeśli chodzi o DL-a, to sprawdził się super. Uważam, że ten motocykl jest idealny na tego typu wyjazdy. Na ekspresówce zapinasz szóstkę i lecisz 140-150 km/h w dwie osoby z bagażami na lajciku. W zakrętach prowadzi się ekstra, osiągi ma naprawdę dobre. Ani razu nie czułem, żeby brakowało mi mocy. Na papierze o 5KM więcej niż Afri, ale w czasie jazdy czuć, że jest mocniejszy. I kręci się do ponad 10 tys. obr. Naprawdę jest szybki. Niestety na drogach nieutwardzonych nie jest już tak różowo, do Afryki duuużo mu brakuje. Nie nadaje się do jazdy w terenie. Najgorzej znosi bardzo dziurawy asfalt. Tłucze wtedy niemiłosiernie, amorek dobija pomimo skręcenia na maksa, i masz wrażenie, że motór zaraz się rozleci. Na szutrze jest całkiem ok. O piachu i błocie można zapomnieć. Przetoczysz się jakoś, ale jest to walka o przetrwanie. Prześwit też szału nie robi, kilka razy uderzyłem centralką, cociaż nie jeździłem offem.
Mimo tych małych niedogodności jestem z niego zadowolony, jest bardzo wygodny, kanapa duża, jeszcze jedna Agnieszka by się zmieściła i wygodna, dupa nie boli nawet po całym dniu jazdy. Spalanie: przy prędkości krajoznawczej, 100-110 km/h spalił 5,1. Na dojazdówce z Wawy, prędkości dochodzące do 140-150 a czasem więcej, spalił 6,5. Myślę, że to bardzo dobry wynik. Jeśli chcesz jeździć po drogach, to jest to bardzo dobry motocykl."
A tu link do relacji, jeśli byś chciał poczytać jak się motór sprawdzał
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18732

Duży V-Strom to stary konstrukcyjnie silnik z TL-a, pali sporo więcej z tego co użytkownicy piszą. Jeśli nie potrzebujesz jeździć naprawdę szybko to mały jest naprawdę wystarczający. Zresztą to jest szybki motocykl, przy odrobinie dobrych chęci można niejednego cwaniaka na sporcie objechać Mówię oczywiście o winklach. Nie bez powodu kilka razy wygrywał Alpen Masters, rozkładając na łopatki nawet sporo mocniejszych konkurentów. Mi mocy nigdy w nim nie zabrakło, nawet na autostradzie.Aż do prędkości maksymalnej prowadzi się pewnie.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.