Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.01.2021, 07:04   #11
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

tu jeszcze jedna fotka w temacie rozwiewajaca watpliwosci jak to mierzyc
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg unnamed.jpg (30.5 KB, 156 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 18:20   #12
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

A macie może jakiś pomysł jak sprawdzić czy głowica była planowana ?

.... Jedyne co przychodzi mi na myśl to porównać powierzchnię w obu głowicach - jeżeli jedna będzie bardziej równa bez znaków od uszczelki to znaczy że planowana,

Strasznie mnie to wkurza - wyciągnąłem wczoraj silnik i przy okazji poodzierałem niedawno malowaną ramę
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 18:47   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Glowica tylu jest za wysoko wiec raczej nie byla planowana tylko na uszczelce moze byc za wysoko. Ktos mogl wlozyc jakas dorabiana albo nawalil uszczelnienia.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2021, 03:07   #14
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

Ściągnałem tylnią głowicę ....

Zgodnie "z oczekiwaniami" - uszczelka poklejona uszczelniaczem, który trzymał na tyle mocno że trudno było rozdzielić głowicę i cylinder - wkręciłem śruby w otwory montażowe napinacza i udało się rozmonotwać to badziewie,

Uszczelniacz, mokra/zaolejona uszczelka, ślady przedmuchu na cylindrze, głowica i tłok z nalotem najprawdopodobniej od oleju,

Zdjęcia:
https://drive.google.com/drive/folde...Oh?usp=sharing

Tak więc na silniku wtopiłem i to konkretnie ... polecam zastanowić się dobrze jeżeli ktoś szuka używanego silnika i chciałby go kupić od handlarza - szczególnie "Juga Tomasz, TMMoto, Winiary obok Sandomierza". Po silnik do 600'tki pojechałem 300km, - i okazało się że super igła, różnica 2 barów sprężania pomiedzy cylindrami, zużyty wałek .... 650'tke kupiłem żeby nie wrócić z niczym - nieprzemyślana decyzja,

W najbliższym czasie demontaż główicy z przodu - już się boje co tam zobaczę bo poklejona uszczelka nie wyjaśnia dlaczego jest różnica na rozrządzie, ani po co to było zrobione.

Muszę w jakiś sposób sprawdzić czy ktoś szlifował tą przednią głowicę (po jaką cholerę ?) ... jeżeli nie to wyczyszczę uszczelniacz z uszczelki, zamontuję, dokręce 15NM i sprawdzę czy różnica na rozrządzie znikła - gdyby tak było, i nie będzie luzów na panewce, to wymienię uszczelniacze zaworów (niewielki koszt) i poskładam,

Jak planowana - to chyba sprzedam trampka na części,

Szynszyll,

Trzymam cię za słowo ... że to tylnia głowica jest za wysoko (od nawalonego uszczelniacza) - na zdjęciach z serwisówki mały klin trochę wystaje (z 2.5 mm) ... ale liczę po cichu że masz tutaj rację - bo wiedzę na 100% masz.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc !!

Mariusz
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2021, 03:10   #15
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

Wygłupiam się

Dziękuje za pomoc !!,

Mariusz
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2021, 08:04   #16
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,332
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 50 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
tu jeszcze jedna fotka w temacie rozwiewajaca watpliwosci jak to mierzyc
I w tym pomiarze wysunięcia szerokiego języka ponad korpus jest limit max 17mm czy jak pisałeś wcześniej między językami?
U mnie cienkie języki są poniżej korpusu.
__________________
AT03
Dzieju jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2021, 08:05   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Ja nie wiem co goscie za tekture tam wsadzili. Przeciez na glowice do TA idzie stalowa wytloczka jak na foto a tam jest jakis papier :O chyba ze zle widze na fotkach. znam ta ekipe bo sam sie raz dalem nabrac na ich ogloszenie - wrocilem z niczym.

Zrzuc obie glowice zmierz profesjonalnie ich wysokosc i porownaj. Jak bedzie taka sama to na oryginalnych uszczelkach zloz. Pod spod miedzy karter a cylinder tez daj ori i ma byc rowno na obu. Jak masz glowice zdjete to szarpnij sie odrazu na regeneracje i uszczelniacze - koniecznie oryginalne.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg c99255a242e98255b04ec74812d3.jpeg (34.3 KB, 8 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 03.01.2021 o 10:03
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 00:56   #18
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

Temat na razie muszę odłożyć na parę dni - w ramach "naprawiania" barku dostałem jakiś zastrzyk i mam go nie używać za mocno przez przeszło tydzień,

Przednia głowica wygląda podobnie ...


Udało się partyzanckim sposobem zmierzyć suwmiarką wysokość z boku przy łańcuszku (zdjęcie poniżej - czerwona kreska to poziomica, niebeskie kółko - miejsce gdzie prostopadle mierzyłem suwmiarką)

https://drive.google.com/file/d/1p1T...ew?usp=sharing

Różnica 0.1 mm (86.64 vs 86.75) - nie pamiętam niestety która głowica była niższa. Pomiar muszę powórzyć,

Pewnie trzeba byłoby zainwesować w czujnik zegarowy na statywie żeby sensownie to zmierzyć - albo wysłać do pomiaru,

Czy taka różnica może być powodem różnicy w rozrządzie ? - nie wydaje mi się, raczej stawiałbym na uszczelniacz.


Wyczyściłem starą uszczelkę z tego gluta i w wolnej chwili (po podreparowaniu barku) poskładam i lekko dokręce żeby sprawdzić czy jest różnica.

Nie wiem czy zainwestuje w oryginalną uszczelkę głowicy - zależy od różnicy w cenie,

Czy oryginalna uszczelka może mieć inną grubość niż zamiennik z Athena ?

Jeszcze jedna ważna kwestia - czy wał może mieć luz wzdłuż osi ? ... 1mm - taka moja obserwacja, bo dalej szukam z czego wynika różnica w wychyleniu klina rozrządu

I druga - czy znaki na zębatce mają w 100% pokrywać się z rantem głowicy ? ... na przednim cylindrze tak nie jest, na tylnim tak ... w 600'tce też była różnica (oba garnki),

Co do TMMoto - polecam ... uważać i unikać,

Nawet jeżeli to nie gościu pokleił (nalot na dole cylindra już był) to na pewno wiedział co jest z silnikiem, zresztą 600'tka po która przyjechałęm też była "igła" a różnica sprężania i luz na wałku,

Ciężko jest znaleźć dobre części do tych naszych wysłużónych Afrykańskich i Trampkowych pojazdów - ale z handlarzem to tym bardziej ryzyko - lepiej poszukać po znajomych, na forum ... podejmować decyzje bez ciśńienia i na gorąco.

Dlatego - tym bardziej, kto ma fundusze to chyba bardziej opłaca kupić nowy motocykl (na przykład CRF 1000/1100 lub jakikolwiek inny) - a jeżeli nie to zrobić pełny serwis silnika,

Pozdrawiam,
Mariusz

Ostatnio edytowane przez Novy : 05.01.2021 o 01:16 Powód: Połączenie postów
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 11:40   #19
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 19 godz 55 min 3 s
Domyślnie

Jeżeli w nowych sprzęgłach firmowych do 4 kółek valeo a luk przy grubości okładziny jest rozrzut 1mm, gdzie wartość graniczna to 1,5mm to tak może być różnica w grubości uszczelek. Najlepiej kupić athenę i poprosić kogoś kto ma ori o zmierzenie.
Sam to montujesz wiec musisz umieć wyszukać w service manualu takie rzeczy jak wysokość graniczna głowicy lub max. plan płaszczyzny.
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 12:08   #20
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

uszczelka glowicy

oryginal 134pln

athena 121pln

uszczelka pod cylinder

oryginal 59pln

athena 59pln

wiec o czym my mowimy?

z uszczelniaczami zaworow juz nie jest tak wesolo:

ori 39pln sztuka

athena 16pln sztuka

ale jak pisalem radze Ci je zmienic bo ten olej na tloku nie jest z uszczelki tylko z zaworow/tloka

zmierz od razu parametry ukladu tlokowo/korbowego jak masz wszystko na wierzchu
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka pomiędzy 25.3 a 10.4 consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 9 22.03.2019 10:06
Wyciek płynu pomiędzy cylindrami i przy pompie peter8700 Układ chlodzenia 3 25.04.2018 19:59
650 a 750 - Róznica mocy ? gilong Inne tematy 18 06.10.2010 13:28
Jaka roznica pomiedzy rozmiarami kol RD04 a RD07 Robertbed Hamulce, kola, opony 7 18.06.2008 10:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.