Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.10.2023, 18:03   #1
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie Złe dane w CEPIKU - przebieg.

Jako że nie raz mi pomogliście może i tym razem ktoś podpowie. Dostałem do dyspozycji samochód służbowy bez dowodu rejestracyjnego (jest w firmie w centrali), myślałem że ktoś tego pilnuje ale kontrola drogowa rozwiała moje nadzieje - przegląd skończył sie miesiąc temu. Niby nic; elektronicznie zabrany dowód, zaświadczenie na dwa dni uprawniające do jazdy i na dojazd do stacji kontroli pojazdów; jadę i tu zonk okazuje się że w CEPIKU jest stan licznika wyższy o 25000km i diagnosta nie chce podbić przeglądu (auto prawie nowe 2019rok) sprawne ale te kilometry. Prawdopodobnie któryś poprzedni kierowca zrobił pierwszy przegląd na telefon, po znajomości nie wiem gdyż pierwsze badania techniczne powinny być na dwa lata tutaj ktoś podbil tylko na rok i z dupy wziął kilometry. Uprzedzam odkręcane nie było nikt nas nie kontroluje z przejechanych kilometrów i nie ma takiej potrzeby. Dodatkowo te badania były robione tak ze 200km odemnie. Ten pracownik już nie pracuje i nie ma z nim kontaktu .
Co teraz drogie bravo jak to ugryźć, niby na stronie CEPIKU jest :
Jak poprawic dane w CEPiK:
"Kto i jak może to poprawić? Jedynie stacja kontroli pojazdów, która wykonała badanie może poprawić stan licznika. Zwróć się do takiej stacji o to, aby jej pracownik wysłał komunikat z dobrym stanem licznika (komunikat modyfikujący - typu „M”) do centralnej ewidencji pojazdów (CEP)."
... podejrzewam że jak zadzwonię to mnie zleją (jutro zadzwonię) , dojechać autem aby uwiarygodnić stan licznika nie mogę bo nie ma przeglądu.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2023, 20:16   #2
waw


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 269
Motocykl: nie mam AT jeszcze
waw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 18 godz 48 min 22 s
Domyślnie

Na szybko - korekta na poprzedniej skp albo oświadczenie o wymianie drogomierza z całym dobrodziejstwem.
Jeśli PO kontroli drogowej, to ciekawe, czy nie będą wzywać.
waw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2023, 20:40   #3
Afro_BAU
Był Fafruk- jest po ludzku


Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Augustów
Posty: 464
Motocykl: RD04
Afro_BAU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 11 godz 35 min 36 s
Domyślnie

Mieliśmy taką sytuację, w 20letnim busie kilometry nie zgadzały się o parę tysięcy. Kierowca z właścicielem na komendę, pół dnia jakichś zeznań, samochód na parking policyjny, ogólnie jaja jak berety. To była jakaś różnica końcówki 32, a 23 czy jakoś tak. Ogólnie źle wpisany przez diagnostę. Sprawa zakończyła się właśnie wystawieniem jakiejś korekty przez diagnostę i jego "gorzkie żale".
__________________
Nie oglądaj się za siebie bo ci z przodu ktoś zajebie.
Afro_BAU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2023, 20:50   #4
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Kiedyś poprawiałem to na stacji diagnostycznej ktora zrobiła błąd
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2023, 20:54   #5
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Mam tą świadomość i jeżdżę w mysl zasady jak będą mieć problem to będę się tym parał. Żeby nie było diagnosta uswiadomiony. Najwyżej świstek wystawi.

Wysłane z kanapy
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2023, 20:55   #6
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 51 min 47 s
Domyślnie

Aż polazłem sprawdzić liczniki moich pojazdów z tym co mam w m-obywatelu... Wszystko gra mać! No!
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2023, 21:37   #7
Dżon


Zarejestrowany: Jul 2023
Miasto: GPU
Posty: 13
Motocykl: CRF1000
Dżon jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 35 min 32 s
Domyślnie

gliniarze także potrafią wpisać numer rejestracyjny i marki samochodu - przypadkowe jakieś z parkingu czy z drogi wpisując także o zgrozo stan licznika siedząc w krzakach i kimając na niedzielnej służbie. A że na konende nie mogą wrócić z pustymi rękoma to na pałę w 30 min robią 40 kontroli i reszta dnia spokojnie można sie kulać po mieście algo zakiprować pod wiaduktem. Nie pytajcie skąd wiem - wiem.
A potem ... na SKP wychodzi zonk. Wtedy powinno się zgłosić o korekte danych na komisariat - zrobią to .
Trochę inna sytuacja ale w podobnym temacie .
Dżon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 09:04   #8
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 6 godz 9 min 38 s
Domyślnie

W tym przypadku jedynie stacja kontroli pojazdów, która wykonała badanie może poprawić stan licznika. Zwróć się do takiej stacji o to, aby jej pracownik wysłał komunikat z dobrym stanem licznika. W przypadku błędnie wpisanego stanu licznika przez policjanta, modyfikację zapisu stanu licznika dokonuje Policja a najlepiej ta jednostka która dokonała wpisu. Weryfikuję takie wpisy i dokonuje korekt, nie ma z tym żadnego problemu. Tak, policjanci też sie mylą.
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 09:43   #9
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dobrze że jest ten temat bo zaglądnąłem z ciekawości do badań technicznych. Motocykl zrobiłem 5 dni później a teraz widzę że do badania technicznego elektryka pozostało 16 dni. Co do wpisu przebiegu to w moim przypadku jeździłem na komisariat aby mi wpisali przebieg podczas tzw kontroli
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 17:19   #10
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Tak tylko podsumuję; dzięki za odzew temat załatwiony telefon do SKP która robiła przegląd, wysłane aktualne zdjęcia licznika, dowodu i pojazdu sms-em, przeliczenie ile to mogło być tych kilometrów rok temu i pan po prostu poprawił/skorygował odpowiednie wpisy przy okazji firma zyskała bo był to pierwszy przegląd od nowości to został też skorygowany na dwa lata a nie na rok jak było wcześniej. Dlaczego tak było nie ważne kto mądry ten się domysli, ja jestem zadowolony bo wczoraj to musiałem brać busa i jechać nim do domu.
Tak więc warto czasami posprawdzać swoje dane ze stanem faktycznym bo być może nie zawsze się uda tak łatwo jak mi.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dane serwisowe CRF 300 Wojtkuuu Dział ogólny 4 09.05.2022 10:52
Dane z dowodu RD07A Bałtrok Inne tematy 2 11.09.2018 17:04
Dane na temat at rd 03 ? DRAGON76 Inne tematy 6 17.08.2011 17:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.