Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2009, 23:27   #11
Losiu
 
Losiu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 31
Przebieg: 22800
Losiu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Chcę go kupić.
Fajny uliczny zapierda_acz. W końcu to LC4. Dobra, poczciwa, dopracowana konstrukcja.
Jak njabardziej.ja bym go nie przerabiał. Wstaw większy zbiornik-jest na alledrogo wraz z pompą paliwa za 420 zł (28 listrów).

Kupuj, bo jak nie to ja go zwinę.

Pozdro Łoś
Losiu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2009, 23:35   #12
Robertbed
Niewierny
 
Robertbed's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 154
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
Robertbed jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 min 45 s
Domyślnie

czy WP zawieszenie wkladali standardowo?
__________________
to byly piekne dni.....
Robertbed jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2009, 00:12   #13
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

hej,
trochę naprostuję, bo się pojawiło trochę błędnych informacji w wątku (post Łosia).
Pompy hydrauliczne są we wszystkich lc4 bodajże od 2003, zresztą nie ma to zbyt wielkiego znaczenia.
Advki mają dodatkowe mocowanie stelaża przedniego na główce ramy - trzeba by dospawac, inny stelaż tylny (mocniejszy pod kufry, trochę kosztuje).
Seryjnie mają też inny moduł zapłonowy (od 2003), ale to nie problem, przynajmniej dopóki masz do dyspozycji 95 oktan.
Trochę inna będzie też instalacja elektryczna - do przerobienia.
Prawdopodobnie trzeba też by wymienić kanapę (na model od 620), bo do takiej jest przystosowany zbiornik ADV.
Z tego co kojarzę mocowania tylnych plastików mogą być inne, ale głowy nie dam - może to zależeć od rocznika od którego dokupisz stelaż.
Zbiornik 28l faktycznie wymaga pompy (mikuni, takie jak akcesoryjne do AT, można zastąpić ją STkową - bezawaryjną).
Części trzeba raczej szukać na ebay.de, bo u nas posucha - na pewno ciężko będzie owiewkę dostać (a przynajmniej nie tanio)
WP to wyłączny dostawca zawieszeń dla KTM (który jest nawet bodajże jej właścicielem), tutaj na fotkach widzę upsy 48mm, tyle że z SM - są krótsze, mają mniejszy skok, twardsze. Tył też jest inny mimo, że optycznie nie do odróżnienia.
Moim zdaniem sprawa nie warta kombinacji, jeśli możesz na nim zarobić to zrób to i kup normalną Advkę - będzie prościej, taniej, szybciej i spokojniej.
Albo inaczej - kup do tego zawias enduro, przeleć się w teren, a pomysły rzeźbienia Adv i dokładania kilogramów same Ci przejdą

pozdrawiam, Adam

P.S. Gdybyś jednak rzeźbił to chętnie odkupiłbym adapter przedniego zacisku, lub pożyczył do dorobienia na wzór gdyby była taka możliwość - byłbym wdzięczny.

Ostatnio edytowane przez fxrider : 06.11.2009 o 10:54
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2009, 10:05   #14
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Robercie, życze powodzenia, wykazales sie już jako garażowy grzebacz - nie musisz niczego udowadniać. W mojej wypowiedzi, choć pewnie powiało sarkazmem, bardziej chodziło mi o spokojną, nie podpaloną gorącą głową analizę.
Po mojemu: Jak jest tani to go kup, puśc drożej, troszkę dołóż i kup sobie adwęczera.
Potem zrób mu pożądny serwis (nauczyłeś sie na afryce, wiec sie niczego nie boisz)
W ten sposób twoje żądze garażowe będą zaspokojone a i prawdopodobnie zostanie ci sporo grosza w kieszeni.
PS: pogadaj z Dzikiem, przerabiał SMa na zwyklego enduraka i .... dlugo mu zeszło i drogo wyszło. a wydawalo sie ze to tylko koła
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2009, 23:06   #15
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

niedawno jeszcze mialem LC4ADV 1999. z tego co wiem to z enduro SM mozna łatwno. gorzej w druga strone. wiele to pewnie nie pomaga ALE. nie dalej jak 2 tyg temu widzialem CAŁE ADV640 na teile na alledrogo. ło:
http://www.allegro.pl/item800597704_...adventure.html
był jeszcze jeden - tez na USD - juz nowszy niz moj. tez komplet i na teile. moze sie jeszcze pokaze.
ogolnie to podzielam zdanie Podosa. pchnij tego SM i lepiej kup ADV od razu.
choc po lataniu tym skurczygnatem /wciaz mam zdanie ze to najlepszy Dual jaki w ogole powstał/ powiem Ci ze w teren jednak jest za ciezki i jesli chcesz terenu i jakies dojazdowki do 100km to nie pchaj sie w Adv. szkoda siana i miesni.
lepiej bedzie Ci na zwykłym LC4 - znacznie lepiej robi off. nie ze wzgledu na zawieszenie - tu zawsze jest WP i zajebisty zapas. ze wzgledu na mniejszą masę właśnie.
jakkolwiek bys nie wybrał jednak - takie LC4 to po prostu rewelacyjny sprzet w jakimkolwiek wydaniu. banan nie schodzi z japy
zazdraszczam ze jestes na poczatku tej drogi hehehehe jak sobie przypomne pierwszy winkiel na suchym z pełnym uslizgiem tyłu i ze zasrałem całą zbroje niemal i ze potem stwierdzilem ze to sie na tym moto da kontrolować... ech. chcialbym jeszcze raz
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2009, 02:18   #16
Robertbed
Niewierny
 
Robertbed's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 154
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
Robertbed jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 min 45 s
Domyślnie

dobra dobra dobra, chcialbym do porzadku przywolac,
Nie ma nic lepszego niz Africa Twin
No ale skoro mowisz ze kateem tez da sie jezdzic to zajebiscie sie ciesze,
jutro odbieram
a nawiasem mowiac ten ma pewnie tylko ze 150kg przy ok 50KM wiec taki nastolatek porywczy z niego,prawda?
__________________
to byly piekne dni.....
Robertbed jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2009, 13:19   #17
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hehehehe

jak to zostało określone: ma 54konie a każdy koń ma zajebiste ADHD.
powiem Ci ze po afryce to wrazenie jest jakbys jechał na rakiecie - reakcja na gaz jest naprawde błyskawiczna, sterowanie tym sprzetem to po prostu poezja.... heble... ech. no po prostu nie daj sie zwiesc temu ze taki ladny. to kawał łajdaka mowie zupelnie serio: slogan 'ready to race' ma w sobie WIELE prawdy.
moj ADV mial na SUCHO 154kg i 54KM z fabryki. mial zalozonego racingowego sebringa to moze mial troche wiecej. niewazne. na 1 i 2 z gazu szedł na koło przy szosowym przełożeniu i Vmax rzedu 165km/h. mozna sie smiac - ale on nie LUBIŁ jeżdzić powoli czy na szosie czy w terenie. acha - spalanie w trasie do 120km/h 5l/100km. MAX. moj mial 24tys km.
Afryka jest niesamowitym sprzetem ale czas nie k..as i przyroda idzie do przodu. jak pojezdzisz to zrozumiesz o co mi chodzi.
ZAWSZE jak rano przychodziłem do garage mowilem sobie: 'no dobra -dzisiaj powoli...' i tak do pierwszych swiateł. potem juz nie było powoli.
potwierdzi to min Pastor. taki wariat to moto na TKC jezdziło jak po szynach i bylo naprawde kontrolowalne.
sprzedałem jednak bo potrzebowałem czegos na przyszły sezon na szosę, ale wierz mi - nie była to łatwa decyzja. naprawdę. to moto potrafi uzależnić.

pozdrawiam i zycze powodzenia. jakbys mial jakies kwestie dotyczace mechaniki stricte silnikowej to w swoim trochę dłubałem - może będę mógł w czymś pomóc. na poczatek nie przejmuj sie ze brzmi jakby ktos nasypał śrub do wiadra ten typ tak ma. to cham bez szkoły no i zapomnij u lusterkach. w moim nie bylo w nich nic widac oprocz jakiejs mgły. to cham i wibrator ale w sumie jak sie na nim jedzie to sie o tym nie myśli. jak to powiedział ktos na USA ADVforum: ''po co mi suche plecy skoro i tak mam mokro w gaciach...'' to tak apropos ciuchów z goretexem w off. koles latał na LC4 własnie. hehehehe.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 07.11.2009 o 13:27
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2009, 13:38   #18
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
(..) jak to powiedział ktos na USA ADVforum: ''po co mi suche plecy skoro i tak mam mokro w gaciach...'' to tak apropos ciuchów z goretexem w off. koles latał na LC4 własnie
Dobre
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2009, 18:30   #19
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
hehehehe

na poczatek nie przejmuj sie ze brzmi jakby ktos nasypał śrub do wiadra ten typ tak ma. to cham bez szkoły

matjas
Mnie to się ten tekst podoba, słyszałem już go wiele razy ale ciągle jest aktualny Mój syn kupił z pół roku temu LC4 640 SM od angola za śmieszne pieniądze, ależ to miejski zapierdalacz, sama radocha tym jeździć, 2-ka to już na kole i gęba od ucha do ucha, w teren to już niestety dziadek na LC8 mu odjeżdżał i to w trybie błyskawicznym

pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2009, 18:48   #20
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
...jak to zostało określone: ma 54konie a każdy koń ma zajebiste ADHD...
...to cham i wibrator...
Lepiej nie mozna tego wyrazic
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
konwersja tracka z Garmina na igo8 motormaniak Zastosowanie praktyczne 2 11.07.2011 13:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.