Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.01.2011, 19:37   #21
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
Ja teraz używam Makity i DeWalta, jestem zadowolony ale teraz jak będę musiał coś wymienić to postawie na Milwaukee. Widziałem ten sprzęt w akcji, zajebisty.
Co do Hilti to rzeczywiście też świetny sprzęt, tylko uważać na sprzęt używany przywożony z wysp. Oni tam używają na budowach obniżonego napięcia do 110V i można trafić właśnie taka sztukę. W warsztatach normalnie 230V. To samo tyczy się DeWalta.
Jeszcze kilka lat temu był problem z serwisem i częściami do Milwaukee, może się już poprawiło.
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2011, 22:34   #22
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
Ja teraz używam Makity i DeWalta, jestem zadowolony ale teraz jak będę musiał coś wymienić to postawie na Milwaukee. Widziałem ten sprzęt w akcji, zajebisty..
Ooo zapomniałem o nim. W Szwecji to miałem - wyjechana jakość. Hiltii wcale więcej nie wytrzyma niż DeWalt. Piła szablasta DeWalta przecinała dębowe bale z gwoździami, Hilti - padło. Ale nowe Hilti ma fajny bajer - zabezpieczenie przed kradzieżą. Czujnik oddalenia, jak ktoś nie powołany zabierze - wyłącza się i blokuje.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2011, 08:37   #23
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Ooo zapomniałem o nim. W Szwecji to miałem - wyjechana jakość. Hiltii wcale więcej nie wytrzyma niż DeWalt. Piła szablasta DeWalta przecinała dębowe bale z gwoździami, Hilti - padło. Ale nowe Hilti ma fajny bajer - zabezpieczenie przed kradzieżą. Czujnik oddalenia, jak ktoś nie powołany zabierze - wyłącza się i blokuje.
To prawda system ten nazwali TPS (Theft Protection System). Nie dokońca jest to czujnik oddalenia.
Działa to tak że narzędzie wyposażone w ten system można zakodować przykładając kartę kodującą do oznaczonego miejsca na maszynie. W komplecie jest jeszcze mały okrągły breloczek z tym samym kodem do używania na co dzień.
Maszyna po wypięciu z sieci na dłużej niż (nie pamiętam 30s może 1minuta- czas na zmianę gniazda w miejscu pracy) sama się blokuję i jej uruchomienie może nastąpić po przyłożeniu breloczka lub karty kodowej.
Może się komuś przyda: Wysyłając maszynę do serwisu nie odblokowujcie ich!!! Serwis ma "złotą" kartę odblokowującą wszystkie maszyny (Jarzyna ze Szczecina ). W Polsce bardzo dużo maszyn udało się odzyskać dzięki TPSowi. Często trafiały na serwis po sprzedaży bo kontrolka się świeci to pewnie szczotki się skończyły, nawet usunięcie nr seryjnego z obudowy (w niektórych maszynach) nic nie daje. W elektronice jest zdublowany i w ten sposób można dojść czyja to maszyna. Warto skradzione narzędzia zgłaszać do Hilti Center aby wprowadzili do rejestru.
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2011, 11:29   #24
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Serwisowanie elektronarzędzi w autoryzowanych serwisach to kompletna finansowa porażka. Ostatnio musiałem oddać ukośnicę Makity do serwisu i zdębiałem. Wirnik i plastikowa obudowa stojana kosztowały 70% ceny nowej maszyny o koszt wymiany nawet nie spytałem. Kupiłem nową i szczerze mówiąc poczułem się oszukany, wybierając Makitę brałem pod uwagę dużą sieć autoryzowanych serwisów, ale ceny serwisu są tak skonfigurowane że nie opłaca się ich naprawiać. Porażka.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2011, 12:03   #25
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Masz w 100% rację. Dużą częścią stałych dochodów firm takich jak Makita Hilti Bosch itd. jest dochód ze sprzedaży części. Pamiętam jak wiele można było zaoszczędzić na serwisowaniu Hilti w czasach gdy nie były w ogólnej sprzedaży części zamienne.

Mam kilka maszyn które serwis producenta skazał na złomowanie (wystawiając kosztorys naprawy bliski cenie nowego urządzenia), udało je się przywrócić do życia za 150-250zł. Trzeba tylko wiedzieć co naprawdę trzeba wymienić i gdzie kupić oryginalne części. Dla przykładu Serwis sugeruje wymianę wirnika bo ma lekkie wybranie na komutatorze i już koszt 350-400 zł, wystarczy komutator przetoczyć i wytrzyma jeszcze ze 2-3 kpl szczotek.

Jeżeli macie jakieś maszyny (dobrych producentów nie jakieś jednorazówki) to znam dobrego gościa który wie co robi i za rozsądne pieniądze).
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2011, 23:00   #26
HBRT
Hubert
 
HBRT's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 175
Motocykl: R1200GS
Galeria: Zdjęcia
HBRT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 9 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Nie chcialbym zakladac nowego watku, bo pytanie mam podobne, tzn: Jaka wiertarke SDS kupic? Czy da sie znalezc cos rozsadnego w granicach 600-700 PLN? Mialaby sluzyc glownie do wiercenia w twardym betonie, srednice otworow 14mm max. Zwykla udarowa wiertarka nie daje rady. Kucia poki co raczej nie przewiduje. Nie chcialbym zadnej chinszczyzny tylko cos co dluzej posluzy. Jakies propozycje?
Na alledrogo wybor duzy w tych cenach, tylko co wybrac?

Ostatnio edytowane przez HBRT : 03.01.2011 o 23:04
HBRT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 01:02   #27
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał HBRT Zobacz post
Nie chcialbym zakladac nowego watku, bo pytanie mam podobne, tzn: Jaka wiertarke SDS kupic? Czy da sie znalezc cos rozsadnego w granicach 600-700 PLN? Mialaby sluzyc glownie do wiercenia w twardym betonie, srednice otworow 14mm max. Zwykla udarowa wiertarka nie daje rady. Kucia poki co raczej nie przewiduje. Nie chcialbym zadnej chinszczyzny tylko cos co dluzej posluzy. Jakies propozycje?
Na alledrogo wybor duzy w tych cenach, tylko co wybrac?
Ja mam SKILA i spokojnie daje radę. Weź największą (chyba 750). Ja mam 650 - sprzęgło działa w momencie uderzenia w zbrojenie. Za taką kasę kupisz chyba też Makitę.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 13:37   #28
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
ceny serwisu są tak skonfigurowane że nie opłaca się ich naprawiać
No to przecież dzisiaj norma, bardzo często się nie opłaca naprawiać, łatwiej kupić nowe. Oddaj choćby motór czy samochód do ASO na większą naprawę...
Albo sobie człowiek radzi jak napisał Vooytas albo buli za nowy sprzęt/naprawę.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 22:59   #29
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 46 min 56 s
Domyślnie

Co do wiertarki, polecam Kres-a. Robię nim 2 lata. Tyle że wiercę do 10 mm. max. Ja szukałem małej lekkiej wiertarki. Nie zawiodłem się.
O taką mam: http://allegro.pl/kress-mlotowiertar...369241070.html

Ostatnio edytowane przez torak : 04.01.2011 o 23:03
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 23:25   #30
Antek


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 266
Motocykl: Trampek PD 06
Antek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 18 godz 17 min 31 s
Domyślnie

Przypomniała mi się jedna rada, którą kiedyś usłyszyałem od starego harleyowca (ale takie z duszą prosto z bezkresnych prerii hameryki).

Jakość narzędzi poznaje się po długości kabla zasilającego. Im dłuższy, tym lepsze narzędzia.
__________________
Kliknij. Ciebie to nie kosztuje, a głód boli.
http://www.pajacyk.pl/index.php

--

"My, którzy mamy tak wiele przestrzeni
i tak mało czasu, stajemy się nomadami."
Annie Lebrun
Antek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Buty - pytanie jochen Archiwum 35 22.12.2011 13:32
Pytanie o prędkościomierz bartol Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 4 13.06.2011 12:33
Czy znacie to narzędzie consigliero Inne tematy 7 12.03.2011 14:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.