Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2017, 21:45   #11
sarmata39
Banned


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 39
Motocykl: RD03
sarmata39 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 14 min 35 s
Domyślnie

Franz - piszesz żeby wymienić kierę na 28 mm , a potem że też masz 650 L gdzie jest mocowanie na 22mm i do głowy by Tobie nie przyszło żeb w swoim zmieniać na 28 mm - może ja czegoś nie rozumię ? . Mam zwyżki na 88 mm i ledwo mi linki dostają , ale działa . Żeby było mało powycinałem mocowania podnóżków i są teraz 30 mm niżej i 30 mm do tyłu . Wymiana półek to wydatek od 200 zeta w górę , a wymiana kiery to też w moim przypadku cena zaczyna się od 200 zeta więc lepiej zainwestować w półki . Tylko niech nikt nie pisze głupot o prostowaniu twardych kier do stanu fabrycznego . Pisałeś że moto można odchudzić nawet o 10 kg , no cóż ja odchudziłem o 11,5 kg bez użycia tytanu i karbonu , ale warto bo to mocno czuć w terenie .
sarmata39 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2017, 09:06   #12
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Nie przekrecaj, nigdzie nie napisalem ,że do glowy by mi nie przyszlo wymienic na 28 mm tylko na zmianę półek.
Po prostu motocykl kupilem juz z nowa kierownicą , a podwyzszenie dokupilem na allegro. Głupotą w moim przypadku byloby wymieniac od razu na 28 mm , a nową 22 mm sprzedawać za pól ceny na allegro zwłaszcza , że nie zdarzylo mi sie jeszcze żadnej wykrzywic przez 20 lat jazdy motocyklem...W Transalpie i xr 400 mam 28 mm.Zastosowane podwyzszenie z przejsciem 22 na 28
Ale byly tam stalowki a motocykle byly gruntownie przebudowane od podstaw
Nie sadzilem , ze masz 2 metry wzrostu. Wymiana półek Ci nic nie da jak nie zmienisz stylu jazdy
Czyli nie przekraczaj 80 % swoich możliwości.
Nie wazylem motocykla wiec dokladnie nie wiem o ile odchudzilem. 10 kg na oko.
Zastosowany wydech fmf, zbiornik 15 l ims, akumulator shorai, usuniecie sls, podnozkow pasazera,
Pojemnika ze stelazem na akumulator oryginalny, zmiana swiatla stop na male - to chyba tyle dało.
Dorzucone- płyta alu pod silnik, handbary zeta, bagaznik alu
Przyszly rok - chlodnica oleju xr 400, kickstarter NX 650, 2 i 5 bieg wymiana przelozen,
Vapor, emulatory, stabilizer scott
Do orania w terenie lepsze coś lzejszego
U mnie bedzie miała zastosowanie na emeryckie balkanskie wyjazdy.


W afripedii jest wymiana łożysk wykonana przez podosa z fotkami z 2008 roku
Sa tam wymiary. Oryginał to kulkowe. Zastępcze stożkowe
Z netu wynika ze afra i wszystkie xry maja te same łożyska
Stożkowe to SSH 902R
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 15.02.2017 o 21:06
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Osłona reflektora przedniego PszemekADV Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 6 21.02.2015 12:45
Mocowanie przedniego koła BIAŁY Hamulce, kola, opony 33 28.10.2010 00:28
Regulacja tylnego zawiasu Artuditu Rama, zawieszenia, napęd 10 28.08.2009 10:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.