Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.10.2011, 21:49   #11
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,007
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 54 min 18 s
Domyślnie

jesli chodzi o uszy to przy zakładaniu masz rozciągnąć kask za paski w przypadku shoeia masz wypełnienie z jakieś termo costam i zawsze po zimie ten kask się robił ciaśniejszy
pinlok nie przeszkadza choć minimalnie ogranicza pole widzenia działa jak podwójna szybka w czasie długiego deszczu miedzy nimi potrafi się zebrać trochę wody
co najważniejsze w zimie nie parował tzn tam gdzie pinlok było ok reszta zaparowana
zapięcie DD ja obsługuje w rękawiczkach i to w czasie jazdy mi nie przeszkadza a wygodne i bezpiecznie pewnie to kwestia przyzwyczajenia
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2011, 23:31   #12
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maryjan Zobacz post
hero kleiłeś pinlocka do caberga czy jest jakiś montowany na kołki ? Bo mnie wku... ten pseudo napylany, który defakto paruje.
Można kupić takie co sie wierci małe dziurki na podstawie dodanego do zestawu szablonu wciska kołeczki i szyba wygląda jak oryginalnie wyposażona w ten bajer. Zaleta to ze jak się zużyje/podrapie wkładka to wymieniasz i juz nie musisz kombinować z wierceniem itd. A klejone to nie bawisz sie w wiercenia ale jak przychodzi do wymiany to trochę zabawy z odklejaniem. Zresztą przy przyklejaniu tez musisz zwrócić uwagę na to, że szybki często pokryte sa fabryczną warstwa antyparującą , która z natury jest tłusta i wypada ją zmyć w celu lepszego przylegania taśmy dwustronnej tej z wkładki.Tu masz linki - w polsce nie znam ale masz pogląd na temat
http://www.thevisorshop.com/acatalog...Sense_975.html
http://www.thevisorshop.com/acatalog...serts_977.html
http://www.thevisorshop.com/acatalog...f_Pinlock.html
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.

Ostatnio edytowane przez hero : 02.10.2011 o 23:39 Powód: dodalem linki
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2011, 09:14   #13
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

HA! to będę wiercił - pinlock do Lazera na kołki to jakieś 80 pln i nigdy nie miałem z nim problemów dotyczących parowania szyby.
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2011, 10:48   #14
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Odnośnie Shoei:
Mam go juz ok 2lata.
Nie wyobrażam sobie go ściągać bez rozpinania...
Pinlok działa - nie paruje - aczkolwiek jak mocniej popada to łapie trochę wilgoci i paruje - wtedy trzeba go wyjąć i wysuszyć...(2razy mi się to zdarzyło)
Nie mam porównania do innych kasków - ale jak pierwszy raz go zakładałem to podrapałem sobie dość mocno facjate... - potem sprzedawca mi powiedział ze trzeba go za paski rozciągać na boki...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 11:30   #15
Jabar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: warszawa
Posty: 30
Motocykl: Trampek xl700
Przebieg: 002500
Galeria: Zdjęcia
Jabar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 7 godz 17 min 45 s
Domyślnie

Mam DS'a i po kolei:
1. czy Shoei ma rozmiarówkę zaniżoną - w wiekszosci kaskow uzywalem rozmairu L (np. w typowo samochodowych kaskach Sparco czy Momo ew. OMP) tutaj używam M i jest tak jak ma byc - wchodzi ciezko ale jak juz sie wlozy to nic nie uwiera i nie przeszkadza.
2. czy przy bańce 60-61 cm. czyli rozmiarówce xl zakładając Shoeia pożegnam się z uszami . Moja banka ma jakies 58-9 i w M jest w sam raz - z uszami brak problemu - najlatwiej gdy ma sie na lbie kominiarke - nie podwijaja sie "sluchy"
3. czy ten cały pinlock nie wkur... kierownika i co to właściwie jest - Antifog jest fajny - ale nieco ogranicza pole widzenia - zwlaszcza jak chce sie jechac z uchlona szyba (jest waski.
4. czy zapiecie DD jest mocno w tym przypadku upierdliwe /miałem takie kiedyś w Suommy i czasem krew mnie zalewała/ - To zapiecie jest zajebiste - raz zapinasz a potem tylko zaciskasz i luzujesz bez motania
5. co najbardziej w tym kasku /pomijajac cenę/ "boli" - jak pisali poprzednicy - daszek ktory nic nie daje (znaczy zwieksza opory powietrza i halas - bo przed sloncem chroni tylko przez 15 minut dziennie - bo tylko wtedy kat padania promieni sie lapie na ten "daszek". Ponadto srubki sie luzuja (jedna zgubilem) od daszku.
z zalet - super wygodny i dosc lekki, ponadto kapitalnie wykonany i bezpieczny (wg testow) ponadto ma calkowicie wyciagane wnetrze wiec mozna je prac, do tego mozna dokupic wysciolki w roznych rozmiarach dostosowujac do makowki innej niz mial na mysli skosnooki producent
__________________
W rok dookoła świata (z dwuletnim brzdącem) => http://www.wpzs.pl/
Jabar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SHOEI hornet JANEK Kaski 241 07.10.2013 12:54
AGV AX-8. Alternatywa dla Shoei Hornet? Miklaz Kaski 127 02.10.2012 18:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.