Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.10.2021, 22:35   #471
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,834
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 4 godz 26 min 37 s
Domyślnie

Przykro to słyszeć Marku Już wyobrażam sobie Twoje wk..rwienie

Gdzie samochód dostał? Pytam bo może można obczaić jakie czujniki zostały uszkodzone. Zerknij tutaj:

https://evflux.pro/id3-sensors/
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2021, 22:38   #472
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,392
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 1 min 38 s
Domyślnie

Fajna wycieczka. Warto tą drogę 206 na Vrsic robić ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2021, 23:23   #473
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Tak naprawdę to nie wiem co może być przyczyną bo na szczęście dostaliśmy tylko w lusterko, podejrzewam że jakąś częścią błotnika i najlepsze jest to że lusterko się nie rozpadło tylko złożyło. Gdy jechaliśmy do Italii to zaczął co kilka minut wyrzucać błędy, naprawiać je i ponownie wyrzucać aby na koniec zostać z nimi. Podczas ładowania miał 20 minut aby o nich zapomnieć i tego nie zrobił. Przeglądając schematy raczej żaden z systemów nie jest powiązany z lusterkiem, może taki zbieg okoliczności. No a Vrsić jak zawsze bajka dla mnie, a Italia zaczyna być sympatyczna gdy kończy się płaskie albo jest biedniej. Jutro plan na Wenecję, mam całkiem sympatyczny i tani domek holenderski jakieś 8 km od centrum i będziemy się włóczyć. Autu daję szansę do jutra na wyleczenie ran, obecnie ładuję się na przedłużaczu z prędkością 10-12 km/h ale nigdzie nam się nie spieszy a na czwartek dobijemy mu do 100% i ruszymy dalej śladami 007, bo wiadomo że Wenecja to pierwszy ślad. Jeszcze co do jazdy przez przełęcz, na górze zaczął padać śnieg, na szczęście teraz w nocy jest 12 stopni a przecież wiadomo że ciepło sprzyja elektrykom.
No a lusterko jest naprawdę mocne, albo mieliśmy kupę szczęścia, osobiście myślałem że będzie dużo gorzej
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_6863.jpg (589.0 KB, 15 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2021, 23:35   #474
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Vrsic zawsze na propsie!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2021, 23:42   #475
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

W lusterku mogą byc czujniki które nie sa aktywne a mogą siać błędami.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2021, 13:07   #476
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Tak przeglądnąłem w trzy dni te 49 stron i tak poproszę jesli Marku chciałoby ci się :
Ile w s umie zrobiłeś km, ile razy byłeś w serwisie z powodu awarii bo o meandrach tankowania prundem już chyba nie trzeba pytać... a ha czy w Twoim odczuciu coś zmienia się przy korzystaniu z auta? Pewnie trudno będzie to jednoznacznie okreslić, jeśli aktualizacje nagle mogą wydobywać jakieś ukryte funkcje, użyteczności c, czy choćby optymalizację wykorzystania prundu... ale może jakaś podsuma?
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2021, 17:12   #477
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wrócimy na kwaterę to coś podsumuję


consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2021, 20:27   #478
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Tak na szybko, to wizyty w serwisie to były bardziej kurtuazyjne a z powodów rzeczywistych problemów. Nigdy z powodów softwarowych auto nie odmówiło współpracy a obecnie jest ponad 33 kkm. Problem wczorajszy, nie wytrzymałem i podjechałem do serwisu VW w Wenecji, ale nie zostawiałem. Pani powiedziała że musiałbym im zostawić auto na kilka dni bo całość jest konsultowana, naprawiana z kwatery głównej w Wolfsburgu. Auto tylko podłączony i rzeczywiście są otwarte trzy błędy ale można z nimi jechać, tą wiedzę miałem bez podłączania, ciekawostką był fakt że namieszał komunikat z informacją o aktualizacji.


Było to w trakcie jazdy a pisało o zakończeniu jazdy, może stałem na światłach, z drugiej strony podczas jazdy z Vrsić chciałem przełączyć w tryb D a on mi pisze że, wykryliśmy jazdę w dół i dobrze byłoby utrzymać tryb B. Naciśnięcie OK spowodowało błędy w systemie skutkiem są błędy. Umówiłem się już na 10 listopada by mój serwis się tym zajął, na pewno nie będzie to kilka dni, dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie z jakiego powodu nie mam ładowania 120 kw DC. Co do jazdy to używam auta pewnie specyficznie dla większości i jako takie jest dla mnie idealne. Gdybym codziennie musiał zrobił szybko 400 km to musiałbym się codziennie ładować w trasie przynajmniej 1 raz a to już inna bajka.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2021, 00:09   #479
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,834
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 4 godz 26 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie z jakiego powodu nie mam ładowania 120 kw DC.
Tylko nowe ID.3 od tego roku (nie pamiętam dokładnie miesiąca) mają ładowanie 125kW. Ze starszych modeli tylko Pro S (czyli z baterią 77kWh) ma od poczatku 125kW.

Chodzą pogłoski, że to software'owy trick odblokowac tą prędkość ładowania, więc może VW zaoferuje to w przyszłych upgrejdach.

Cytat:
The VW ID.3 will receive some upgrades in the coming year such as increased charging power. A moderate range increase is also said to be planned by the end of next year.

The article on Autocar does not name sources but says that the ID.3 can be charged at DC chargers with up to 50, 100 or 125 kW, depending on the battery size (45, 58 or 77 kWh). This would mean, should the news be confirmed, that faster-charging processes will be possible via HPC and the talk is of an increase to 130 kW around mid-2021 and to 170 kW by the end of 2021
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2021, 22:27   #480
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

W Itali jest chyba taki sam opór przeciwko EV jak w Polsce, a może nawet i większy. Nocleg w pobliżu Assisi pokazał nam prawdę o elektrykach. Pierwszym problemem był nocleg, sterowany zdalnie bez nadziei na zobaczenie gospodarza, a potrzebowałem dostęp do gniazka. Nic to w samym Assisi conajmniej dwie ładowarki firmy Enel a w pobliżu jeszcze trzy tej samej firmy i dupa. Żadnej nie udało się uruchomić, większość zdewastowana, a część potrafiła tylko wyświetlić non disponsible lub coś w tym stylu. Pokręciliśmy się po Assisi robiąc 2 rundy autem przez ściśłe centrum, zaliczając tym samym wycieczkę po mieście, tylko od tego nam nie przybyło prądu. Ruszamy w kierunku Norci z 30 % wiedząc że tam nie dojedziemy ale po drodze Cascia od świętej Rity gdzie jest jedna ładowarka , a wcześniej przy drodze szybkiego ruchu było nawet DC, tylko nie udało się jej odpalić naszą kartą, a na ściąganie kolejnej aplikacji nie miałem już siły. Jedziemy i w jednym miasteczku pokazuje ładowarkę 22kw, jak się okazało była i nawet działała bo ładowało się ID.3. Prąd jest jedziemy dalej, bocznymi drogami przez fajne przełęcze które mógłbym zrobić na motocyklu, ale auto też prowadzi się świetnie. Mamy już 10 % na szczęście jedziemy w dół i widać pięknie położone miasteczko oddalone od drogi głównej o 5 km w którym żyło 382 mieszkańców kilka lat temu. Vallo di Nero, chyba jest znane głównie turystom pieszym spacerującym po górach, ale z jakiegoś nieznanego powodu ktoś z firmy Enel wstawił tam ładowarkę, wprawdzie tylko 22 kw ale nowoczesną i działającą.


Powłóczyliśmy się po miasteczku, poszliśmy do knajpy i zebrana energia pozwoliła nam na dojazd do Norci. Tam miałem zaplanowane albergo Bernard, wpis na booking, przedsięwzięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju, ładowarka samochodów elektrycznych. Norcia po trzęsieniu ziemi w 2016 została praktycznie zniszczona i teraz próbują coś odbudowywać, ale niektóre budynki to tylko fasady. W albergo Bernard ciężko się było porozumieć w temacie ładowarki, mówię że potrzebuję tylko gniazdko w ścianie ale nie uwierzyli. Pokazali nam za to gdzie jest ładowarka firmy Enel, tylko mnie zależało na ładowaniu w nocy. Nie ma tego złego, młody człowiek, chyba trochę mentalnie opóźniony pokazał nam całe miasto i przekazał relację z dnia kiedy było trzęsienie ziemi. Ostatecznie wylądowaliśmy w B&B gdzie za pomocą przedłużacza podładowuję auto na jutro, na pewno nie będzie to 100% bo w momencie podłączenia o 18.30 pokazał 20 godzin ( niestety ciągnie 9-10 km/h. Jutro pewnie wpadniemy do miasteczka podładujemy ile się da podczas próby zakupów trufli, z tego między innymi słynie region, oraz z wyrobów z dzików. Podobno najlepsi masaże pochodzą z Norci. W miarę podładowani ruszymy w kierunku GranSasso aby poprzez Campo Imperatore zjechać w kierunku Adriatyku. Tutaj mamy szanse na lepszą infrastrukturę, zwłaszcza ładowarki DC są kluczem gdy chcemy przejechać więcej niż 400 km. Zapomniałem jeszcze że dostałem dwa maile, jeden wczoraj a jeden dzisiaj.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-10-15 o 22.38.29.png (281.7 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-10-15 o 22.38.56.png (781.9 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez consigliero : 16.10.2021 o 07:40
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.