Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.03.2008, 09:16   #1
bartek
cienszki psipadek


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pobiedziska
Posty: 44
Motocykl: RD03
bartek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 35 min 15 s
Domyślnie światła przód

ello, Dziewczęta i Chłopaki! Tytułem przedstawienia: Bartek, 28 lat, od kilkunastu godzin właściciel afry rd03, wykształcony ponadwyżej, taktowny, z dużym... dystansem do otoczenia, urzędnik (robię wiele by to zmienić). Znalazłem Was już jakiś czas temu, czytuję posty i cieszę się, że mogę już jakiś zamieścić, a jest po temu okazja. Mianowicie: mój świeży sprzęt cosik nie pali mijania i drogowych. Co może być przyczyną? Postojwa żarzy, kierunki są. Włącznik trybi bo słyszę stuk przekaźnika (czy cuś). Faktem jest, że sprawdzałem bez włączania silnika bo godzina była późna i miałem na względzie spokojny sen sąsiadów. Bez obaw- wiem, jak moto chodzi, znamy się od trzech lat. Bezpieczniki wymieniłem. Żarówy wyglądają ok, ale również zmienię. A propos, gdzie mogę się zaopatrzyć pokrywkę bezpieczników? Będę wdzięczny za czyjś szybki acz treściwy odpis

Ostatnio edytowane przez podos : 09.04.2008 o 22:58
bartek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2008, 10:23   #2
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 38 min 34 s
Domyślnie

Witam

jezeli slychac przekaznik to znaczy ze wlacznik dziala.
musisz sprawdzic czy do przekaznika dochodzi +12V bedzie to grubszy przewod , trzeba tez sprawdzic przewody masy.
Mozliwe ze uszkodzony jest sam przekaznik.
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2008, 11:43   #3
bartek
cienszki psipadek


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pobiedziska
Posty: 44
Motocykl: RD03
bartek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 35 min 15 s
Domyślnie

dzięx, ale weź nie strasz z tym przekaźnikiem Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że przyczyna tkwi w braku uruchomienia silnika i boleję nad koniecznością orki w robocie do 3.30pm, co uniemożliwia empiryczne przekonanie się o trafności teoretycznej diagnozy. W poprzednim sprzęcie mogłem świecić czym dusza zapragnie w każdym czasie, ale afra, jak powszechnie wiadomo, jest konstrukcją wysoce przemyślaną, niemal idealną Przekaźnik... cholera

Ostatnio edytowane przez bartek : 31.03.2008 o 12:51
bartek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2008, 13:47   #4
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartek Zobacz post
dzięx, ale weź nie strasz z tym przekaźnikiem Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że przyczyna tkwi w braku uruchomienia silnika
Przekaźnika się nie bój kosztuje od 6 do 25zł w sklepie (wczoraj kupilem 2szt z kabelkami i gniazdkami za 20zł - przekazniki swiateł malucha).
Przekaźnik świateł niema nic wspólnego z uruchamianiem silnika, po prostu żeby duży prąd nie płynął przez włącznik na kierownicy jest zastosowany przekaźnik którym sterujesz za pomocą małego prądu (w maluchu własnie w celu przedłużenia żywotności "włącznika zespolonego świateł.." stosuje się zestaw który zanabyłem drogą kupna.).

Pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2008, 15:15   #5
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Jak oba ślepia nie świecą to obstawiam brak masy. Podaj mu sztucznie mase na oprawke lub styk z jakiejś pewnej śruby z mocowania koła lub przy ramie.
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2008, 08:25   #6
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Ja bym na poczatek sprawdzil woltomierzem jakie jest napiecie na wyjsciu na zarowke. Skoro mowisz, ze ostatnio nie masz czasu zejsc do motocykla (i nie odpalales go dawno), to moze padl akumulator i stad zarowki tylko zarza. Jesli nie, to przelec jakims kontaktorem wszystkie styki od instalacji swiatel.
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2008, 09:33   #7
bartek
cienszki psipadek


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pobiedziska
Posty: 44
Motocykl: RD03
bartek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 35 min 15 s
Domyślnie

podziękować wszystkim piszącym! Sprawdzam wszystkie sugestie diagnostyczne. Wezwany na odsiecz wykształcony elektrycznie stwierdził, że po primo: aku jak ta lala, po secundo: prąd wychodzi z włącznika, bieży ku przekaźnikowi, z przekaźnika niby wychodzi, a do oprawek żarówek nie dochodzi i po tertio: trzeba by obnażyć całą instalację od aku począwszy na tej plątaninie pod zegarami skończywszy by mieć ogląd całości. Wykształcony elektrycznie wysunął postulat, że z pewnością jest to jakaś pierdoła, która z racji swej nieistotności potrafi wydatnie zepsuć samopoczucie użytkownika pojazdu. Chciałbym bardzo by wykształcony elektrycznie miał rację...

Ostatnio edytowane przez bartek : 03.04.2008 o 09:36
bartek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2008, 22:59   #8
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

A jak juz wszystko ladnie porozpinasz popsikaj sobie sprajem do styków elektycznych wszystkie złączki.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2008, 13:04   #9
bartek
cienszki psipadek


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pobiedziska
Posty: 44
Motocykl: RD03
bartek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 35 min 15 s
Domyślnie

Elo,elo. Wszystko zrobione - troszku to trwało, ale efekt wyśmienity. Nie obyło się bez wizyty u maga elektryki spod Wrześni - Jasiu, jeśli czytasz (ew. kiedyś przeczytasz) wielki dzięx. Czarodziej, jak to czarodziej - mruczał cosik w niezrozumiałym języku (ino kurwy żem zrozumiał), używając czarnoksięskich utensyliów w postaci ucinaczek, mierników, kabli z żarówką i bez oraz głowy kombinował i wykombinował.Dzięx, dzięx, dzięks.
Do zobaczenia na szlaku!
bartek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2008, 23:45   #10
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 705
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 10 godz 13 min 59 s
Unhappy cosik podobnego

Ruszyłech ja dzisiaj z kopyta kole 21 spod bloków w we wsi mojej i po 100 metrach światła w mojej królowej kaput jadę jaszcze 20metrów i myślę mam grzebanie przy bezpiecznikach a tu hokus pokus i som światła..Dobra moja myślę jakoś do dom wrócę po kilometrze znów myk i nie ma .Stałem opukałem włącznik świateł ale myślę ,że w jakbym się w czereb palnął to efekt byłby taki sam >Jadę znów 100 metrów i znów są Następne parę kilometrów nie było już problem ów (uff) . ciżby jak u kolegi cosik z masą albo innym ustristwem
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeciwmgielne światła z tylu motocykla. ramires Wszystko dla Afryki 35 24.01.2023 20:57
Słabe światła. Skydiverek Układ elektryczny i zapłonowy 21 11.10.2011 13:58
swiatła awaryjne tom64 Wszystko dla Afryki 26 05.02.2011 19:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.