Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.07.2008, 08:09   #11
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

temat rzeka.... wałkowany non stop... wnioski zawsze te same... tylko po co sie szlifierek czepiać tego nie rozumiem jak wyjadę do roboty na cbr to jestem "be" a jak afryką to "cacy" ...... w głowach Wam się pojebało
__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 09:32   #12
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

To samo pytanie można postawić kierowcą osobówek, którzy nigdy w życiu ciężarówką nie jechali. Nie wiedzą jak się to prowadzi, jak hamuje, jak rozpędza, jak skręca. Ktoś kto jeździ na co dzień (a pewnie większość z nas) katamaranem, a motocykl traktuje jako odskocznię od codzienności, wie jak się zachować wobec motocyklisty.
Oczywiście w żadnym z tych przypadków nie ma świętych.
Mieszkam 300 m od obwodnicy Trzebnicy. Jak jest sobota czy niedziela i mam trochę czasu, to siadam z bronkiem na tarasie ze stoperem i mierzę czas "sportowcom", którzy próbują bić rekordy okrążeń na obwodnicy. Cały czas się zastanawiam, jaki k.....a jest sens jeżdżenia w kółko (miasto, obwodnica, miasto, obwodnica?
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 10:23   #13
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał EGON Zobacz post
temat rzeka.... wałkowany non stop... wnioski zawsze te same... tylko po co sie szlifierek czepiać tego nie rozumiem jak wyjadę do roboty na cbr to jestem "be" a jak afryką to "cacy" ...... w głowach Wam się pojebało
Egon - nie chodzi o wrzucanie szlifierek do worka z napisem "be".
Chodzi raczej o to, jak oni są postrzegani a przez ich pryzmat postrzegani są wszyscy motonici.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 12:12   #14
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Egon - nie chodzi o wrzucanie szlifierek do worka z napisem "be".
Chodzi raczej o to, jak oni są postrzegani a przez ich pryzmat postrzegani są wszyscy motonici.
nie widzę związku.... dla mnie to debilne tłumaczenie... ciekaw jestem przez jaki pryzmat patrzą na kolesia w skórach, frędzlach który na grzmiącym "czopku" awanturuje sie ze mu droge zajechali i upierdala nożem lusterko - autentyk więc narzekanie na ścigi to idiotyczny stereotyp którego zawzięcie się trzymacie... nie ważne na czym się jedzie tylko jakim się jest człowiekiem, moto z tym nie ma nic wspólnego.... a tu narzekania jak na 4um tymbarkowych motocyklistów...
__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 12:16   #15
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robert Movistar Zobacz post
Cały czas się zastanawiam, jaki k.....a jest sens jeżdżenia w kółko (miasto, obwodnica, miasto, obwodnica?
taki kochasz to lub nie.... jedni cipki inni rybki

__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 12:30   #16
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

jechałem szybko gdyż lubię zapierdalać :P

tschoda, dzida i do przodu. Najgorsze co można zrobić to bujać się z tą samą prędkościa co puszka. Albo snuć się po drodze jak cień. Jak się jedze trochę szybciej, jeszcze parę razy przeskoczy się z pasa na pas, żeby komuś przelecieć swiatłami po lusterkach to Cię zauważą. A jak trafisz na fiuta czy buraka co się będzie chciał z tobą ścigać albo będzie agresywny to zatrzymaj się na 2 x siu. Jak się zatrzyma i wyskoczy do Ciebie to lej w mordę.

Ja jeszcze nie miałem tak skrajnych przypadków a mało nie jeżdzę ... wolno też nie
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 13:31   #17
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Jeśli ktoś ma wrażenie że na drodze chcą go zabić to polecam jazdy doszkalające. To na prawdę dużo daje ... Zawsze będę twierdził że pewnych rzeczy człowiek sam się nie nauczy dopuki ktoś mu nie pokaże jak to robić. To dotyczy zarówno jazdy na moto jak i jazdy na nartach czy pływaniu na desce...

Zap..dalać można ale z głową na karku. Np gdy przejeżdżam przez skrzyżowanie i widzę że w podporządkowanej stoi jakiś samochód zawsze delikatnie dohamowuję przodem żeby przykleić trochę oponę i w razie konieczności ostrego hamowania nie zblokować przodu. Oczywiście wszystkich sytuacji nie da się przewidzieć - pokazał to niestety ostatni weekend, ale jakoś już od długiego czasu nie miałem żadnej sytuacji, w której miałbym pełne gacie (odpukać w niemalowane).
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 14:49   #18
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

dobrze prawisz, ja dzisiaj u Mareckiego szorowałem tym i owym i znać różnice
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 15:02   #19
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

nie generalizuje i nie wkladam wszystkich scigow do jednego worka.ale przed kupnem AT jezdzilem 3 sezony hayka.i dziwne,zadne turystyki,czopki czy inne wymysly nie reagowaly na mnie tak jak dzielni kierowcy scigow.nie mowie o wszystkich,ale 80 procent z nich to byli pojeby ktorzy koniecznie chcieli mnie zblaznic pokazujac swoje umiejetnosci.na torze bardzo prosze ,ale te pojeby nie odrozniaja toru od ulicy.na torach sa cieniasami,zato na ulicy mistrzami.tylko szkoda ze jeszcze inni jezdza kolo nich i przechodza przez ulice.NIE WSZYSCY ALE PRZEWAZAJACA CZESC TO DEBILE,jak dla mnie.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 15:36   #20
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał EGON Zobacz post
nie ważne na czym się jedzie tylko jakim się jest człowiekiem, moto z tym nie ma nic wspólnego....
Hmm a może powiedzenie "jaki pies taki pan" da się nagiąć do "jakie moto taki motocyklista" ? Nie znam ludzi jeżdżących na ścigach ale muszę powiedzieć że wśród posiadaczy Afryczek nie spotkałem jeszcze żadnego typowego "poj...ba". Może to nie motocykl sprawia jakim człowiekiem ktoś jest tylko pewne typy ludzi ciągną do pewnych typów motocykli.

Jakoś nie wyobrażam sobie na Afryczce dresika, który jest mistrzem prostej a moto służy mu głównie do lansowania się na mieście i od czasu do czasu wożenia dupy z procą na wierzchu. Do sportów ciągnie cała masa ludzi, którzy mają zero pojęcia o jeździe ale muszą k..wa mieć conajmniej 100 koni między nogami bo jazda na CB 500 czy GS 650 to dla nich jest po prostu wieśniactwo.

Stereotyp owszem istnieje - to tak jak ze stereotypem o kierowcach samochodów BMW... ale wystarczy popatrzeć na informacje o wypadkach na forum ogólnym i zaczyna się człowiek zastanawiać czy ten stereotyp nie jest prawdziwy.
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Naprawa walka zdawczego RD04 szwedzkikucharz Silnik, sprzęgło, skrzynia 41 04.06.2012 23:39
Walka z PZU kto pomoże? Rodezjan Inne tematy 7 21.04.2011 09:28
wypełnienie owiewki rally by Hans - czyli zimowa walka z nudą hans Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 28 01.03.2011 10:22
Na Wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja! - Czyli jak planować, żeby wyszło kompletnie inaczej niż się planowało czosnek Polska 61 15.02.2011 19:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.