Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.05.2011, 15:38   #31
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

motormaniak, cenne, że z pozycji motocyklisty masz taką refleksję i krytykę.
Generalnie, jak zwykle prawda jest w środku.
Oby kierowcy samochodów, też nie generalizowali, a będzie git.
Rh
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2011, 15:47   #32
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Nie jestem aniołkiem w korkach i nigdy tak nie twierdziłem. Uwielbiam "fastrygowanie" , też przegazuję czasem w korku, jak ktoś stoi na środku, ale jak zjedzie to podziękuję. Ze dwa razy przywaliłem komuś w furę z buta czy łapą (ale to były sytuacje krytyczne, np. wyjazd z podporządkowanej w nocy bez zatrzymania, czy zmiana pasa na mnie). W każdej grupie są różne elementy, ale na 2oo się coś często ostatnio najeżdża. Najlepsze jest to, że każdy motór więcej to mniejszy korek lub mniejszy tłok w KomPub. Chyba kogoś zazdrość zżera, że kisi się godzinami w korku a my latamy luzem.

Co do świadomości społecznej, to mieliśmy ostatnio na szkoleniu przedmedycznym pogadankę z panią psycholog (zero świadomości motocyklowej). Miała nam powiedzieć jak sobie radzić ze stresem związanym z ratowaniem czyjegoś życia po wypadku (chyba). Zeszło na to jak ludność postrzega motory i ich jeźdźców. Oczywiście motocykliści są źli, zawsze na jednym kole, 200km/h między biednymi samochodami. No i takie artykuły, kampanie ("idzie wiosna będą warzywa") zapewne b. pomagają w uświadamianiu ludności...mordercy na motocyklach, zabijają całe autobusy dzieci i niewinnych kobiet... Jeszcze lepsze są komentarze pod takimi artykułami...
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2011, 15:58   #33
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Cały czas śmigam pomiędzy puszkami w korku. Chodzi o kulturę i przez to jak będziemy postrzegani. Tak samo w terenie. Jak jadę droga leśną gdzie nie powinno mnie być to nie obsypuje spacerowiczów piachem i nie przejeżdzam na pełnej piździe koło rowerzystów.... kwestia kultury. Jeżdźenie po terenie wcześniej czy puźniej w PL się mocno ograniczy, jeśli zaczną się restrykcje za przeciskanie w korku będzie marnie.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2011, 23:20   #34
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 24 min 44 s
Domyślnie


Zmieniłeś się nie do poznania
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2011, 11:59   #35
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Opłata za motocykl będzie wynosiła 50% stawki za samochód osobowy. Taki to skutek. Oczywiście znając naszych wspaniałych parlamentarzystów odpowiednie przepisy wykonawcze będą gotowe na koniec sezonu
Przepisy wykonawcze, to jednak minister bedzie plodzil. Rozporzadzenie jakies np. Wiec nadzieja jest. Chyba
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2011, 13:16   #36
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Cały czas śmigam pomiędzy puszkami w korku. Chodzi o kulturę i przez to jak będziemy postrzegani. Tak samo w terenie. Jak jadę droga leśną gdzie nie powinno mnie być to nie obsypuje spacerowiczów piachem i nie przejeżdzam na pełnej piździe koło rowerzystów.... kwestia kultury. Jeżdźenie po terenie wcześniej czy puźniej w PL się mocno ograniczy, jeśli zaczną się restrykcje za przeciskanie w korku będzie marnie.
I o to wlasnie chodzi. Nieco kultury i uprzejmosci.
Postawa "mnie sie nalezy, wiec wyp..." jest irytujaca nawet w kolejce do kasy
To ze wolno mi przeciskac sie pomiedzy samochodami w korku, nie znaczy ze w danej sytuacji moge. Zupelnie nie wiem, skad wzial sie pomysl, ze kierowcy maja obowiazek przepuszczac motorzystow. A juz zupelnie nie kumam, skad przekonanie niektorych motorzystow, ze nie tylko wolno im omijac korek, jadac pod prad, ale tez, ze kierowcy jadacy tym pasem z naprzeciwka musza ustapic im drogi (standardowa scena na ulicach np. Domaniewskiej i Idzikowskiego w Wawie).

_troll_on
Moze to wszystko zaczyna sie wczesnie w zyciu, kiedy inna mama z bruchem wypchnie nasza mame, bo ona jest bardziej w ciazy, starsza pani zlutuje nas siatami po glowie przepychajac w autobusie, bo jej sie nalezy miejsce, itd. itd. az wyrastamy w przekonaniu, ze w swiecie sa same rzeczy, ktore sie komus naleza? Wiec trzeba sobie tez jakies przywileje zaklepac i zapluc, zeby byly nasze, sie nam nalezaly? I jakby co oflagowac sie, zablokowac droge, pojsc pod sejm, no nie wiem co, w kazdym razie bronic! swa wlasna piersia
_troll_off

Ostatnio edytowane przez samul : 19.05.2011 o 13:28
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2011, 13:29   #37
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Kreowaniem poglądów kierowników puszek zajmują się już nasi najmłodsi na skutrach 50-tkach. Sypią w korku do świateł fiki miki zajmują pozycję pierwszego pod światłami i po zielonym bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz 10km/h bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz 20km/h i tym speedem do następnych świateł. Tutaj kierowcy samochodów dali by radę jechać szybciej gdyby nie gnojek który powtarza proceder na długości 20 km. Jakoś się nie dziwię wtedy że trąbią i obcesowo zajmują pozycję przed skuterem w odległości 0,00000001 mm
Musimy się nauczyć jak żyć razem. Jak dziękować jak karcić tych co np. kiepy na kurtki ciskają jak się ich mija w korku, no i jak zakładać nogę na tablicę rejestracyjną aby była czytelniejsza
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2011, 20:46   #38
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Dobrze, że u mnie na wsi tylko ja mam motora. Mogę narzucać wysoką kulturę
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2011, 22:27   #39
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Dobrze, że u mnie na wsi tylko ja mam motora. Mogę narzucać wysoką kulturę
U mnie na wsi, chociaż przez wioche zawsze jeżdżę wolno, wg "wiejskich mediów" zapitalam jak jebnięty i zaraz się zabije.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2011, 17:39   #40
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Generalnie społeczeństwo mamy znerwicowane...bo za mało słońca w roku, bo 20 lat temu komuna padła, a dalej klepiemy biedę, bo sąsiadowi lepiej się powodzi niż mi... itd itp. Chamstwo wyłażące z Polaków, prostactwo, małostkowość, zazdrość i chciwość powoduje, że mamy takie a nie inne zachowania na drogach, w urzędzie, sklepie itd. Oczywiście też nie mówię o wszystkich, ale jakąś taką ogólną tendencję można zauważyć, zwłaszcza jak się rozmawia z ludźmi którzy bywali w świecie tu i tam, to jest jakaś skala porównawcza. Na szczęście nasze forum zadaje kłam tym moim przemyśleniom i duch w narodzi nie gaśnie. Wiem że trudno czasem zdobyć się na uprzejmość na drodze, kiedy na łbie same problemy w pracy w domu, ale jakoś trzeba czasem zacisnąć zęby i odpuścić sobie, przynajmniej raz na jakiś czas.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Morderca jest kim innym niż to opisują media. zagon Inne tematy 32 21.10.2009 11:07
co jest z hamulcami ? paysyk Hamulce, kola, opony 2 16.05.2009 11:22
co to jest? Robertbed Układ elektryczny i zapłonowy 14 24.09.2008 11:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.