Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.09.2011, 21:42   #261
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Przecież jest jeszcze fundusz gwarancyjny.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 22:02   #262
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Przecież jest jeszcze fundusz gwarancyjny.
Ano jest i każdy z nas za niego płaci tak naprawdę bo część każdej polisy jest odprowadzana przez towarzystwa na obowiązkowy fundusz. Nie jestem pewien jak to teraz jest wg prawa ale chyba nie może być sytuacji, że kolo jest bez OC - jak nie zgłosił zerwania umowy na 30 dni przed jej wygaśnięciem to TU automatycznie wydłuża ubezpieczenie. Tak bodajże mówi prawo. Potem to towarzystwo musi ścigać delikwenta za nieopłacenie składki ale fakt, że jej nie opłacił nie znaczy że jej nie ma. TU ścignie kolesia za składkę ale tobie normalnie powinno beknąć za ubezpieczenia. Obowiązkowy fundusz aktualnie chyba pokrywa delikwentów, którzy w ogóle w gruchę walą i nie mają ubezpieczeń a drogami publicznymi się poruszają.
Kurde, biję się w piersi - znowu zapomniałem tej kartki z samochodu zabrać ale ona tam jest. Wyślij mi a jutro w ciągu dnia celem przypomnienia to może nie zapomnę.
W kwestiach medycznych - 250 niby dużo ale powiem tak: wszyscy (no może prawie) wiedzą o co biegało z moją stopą. Nie wywewnętrzniałem się tutaj jak bardzo miałem zmiażdżone kości stopy bo nie miało to sensu (ortopeda nawet nie był w stanie zliczyć odłamów) i kuźwa jestem poskładany panowie. I od połowy lipca jestem w robocie. Może jednak warto czasami trochę dodać, szczególnie, że jak pójdziesz 4x do enelmedu do 4x100 daje 400. Prosta matematyka a jeden znajomy miał problem z biodrem coś, że go po bieganiu bolało, to mu powiedział, że do końca życia biegał nie będzie bo ma jakieś tam coś tam abrakadabra (to akurat chyba w luxmedzie). A tu od ręki wiesz co i jak. Nie bez kozery chyba chodzą tu wszyscy sportowcy i inni. Na rehabie z olimpijką naszą znaną ćwiczyłem sobie. Wyciągają ludzi z gówna.
Co do MR nie ma kwestii absolutnie bez dwóch zdań - zdecydowanie najlepsza metoda diagnozowania obrazowego chyba. No może jeszcze tomograf. Ale dobry lekarz, po dobrym rtg ci powie, czy warto czy nie. Jeżeli ma wątpliwości to zleci a jak nie to nie zleci. Ja mojemu w CMC mówiłem tak: "panie doktorze, moja ubezpieczalnia buli wszystko jak leci, niech się pan doktor nie szczypie", a on na to, że jak będzie trzeba to zleci, chociaż jest wspólasem tej kliniki i zarobiłby na pewno na tym badaniu.
Powtórzę - lekarzem nie jestem ale wg mnie, tzn ja bym tak zrobił, zdejmij ten gips, załóż stabilizator, w domu go ściągaj. Na trampolinie nie skacz. Mi łuskę kazali ściągać wręcz.
Howgh
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 22:14   #263
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Doczytać muszę o tym funduszu Dzięx za poradę.
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 22:26   #264
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Jak wyglądało podnoszenie stopy w pozycji grzbietowej


Cytat:
Napisał tajga Zobacz post
No taki mam zamiar. Do poniedziałku w gipsie poczłapie żeby noga odpoczęła a w poniedziałek po południu gips sruuu i lece do menelmedu na wizytę i kolejne zdjęcia.

Normalnie stawiam stopę i dopiero jak mocno przycisnę (np. jak po schodach wchodzę) to czuję ukłucie w pięcie. To wszystko.

Zdjęcie na pamiątkę

__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 22:31   #265
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

W sensie - do góry? Nie wiem co to jest pozycja grzbietowa
Jeśli chodzi ci o to że do góry z ruchem pięty w dół (tak jakbym palce chciał podnieść do nosa) to jakoś tam ją naciągałem. Trochę rwało jak przy naciągnięciu ścięgna ale poszło jakoś i w tej pozycji mnie gipsowali.

Teraz w gipsie spoko idzie do góry tak jak lewa i czuć lekkie rwanie ścięgien - jak przy naciągnięciu własnie... nic co by bolało bardziej niż z reguły jak sobie coś naciągnę.

W sensie - no w zasadzie bólem bym tego nie nazwał i mam pełen zakres ruchu zdecydowanie w dół i w górę.

Ostatnio edytowane przez Evvil : 22.09.2011 o 22:33
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 22:41   #266
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Zastanawiałem się cicho nad ścięgnem, lecz-skoro piszesz że bangla w obydwie strony z pełnym zakresie to nie koniecznie to.
MR było by fajne, lub i KT mogło by co nieco wyjaśnić lub badanie fizykalne takie na 100%. Podejdź do kogoś nich na spokojnie obluka twoje stawy.
A jak to się stało jaki był mechaniz powstania urazu czyli jak i co Ci przycisło nogę czy wygło

Cytat:
Napisał tajga Zobacz post
W sensie - do góry? Nie wiem co to jest pozycja grzbietowa
Jeśli chodzi ci o to że do góry z ruchem pięty w dół (tak jakbym palce chciał podnieść do nosa) to jakoś tam ją naciągałem. Trochę rwało jak przy naciągnięciu ścięgna ale poszło jakoś i w tej pozycji mnie gipsowali.

Teraz w gipsie spoko idzie do góry tak jak lewa i czuć lekkie rwanie ścięgien - jak przy naciągnięciu własnie... nic co by bolało bardziej niż z reguły jak sobie coś naciągnę.

W sensie - no w zasadzie bólem bym tego nie nazwał i mam pełen zakres ruchu zdecydowanie w dół i w górę.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 22:50   #267
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Nie do końca pamiętam ten wypadek, w sumie nie wiem dlaczego - tu raczej jakieś odruchy działały. Skończyłem na prawym boku i byłem z siodła wyrzucony ale noga została na motocyklu a w zasadzie no pod nim jak leżał.

Nie była zgnieciona bo ją wyjąłem spokojnie i o własnych siłach wstałem. Wydaje mi się że przy upadku trochę mną obróciło i mogła się wykręcić a że moto zablokował ruch stopy to skręt w kostce po mojemu i tyle. Ale nie było to mocne skręcenie bo normalnie wstałem. Wydaje mi się że czułem że mi ją przycisnęło coś na moment tylko i wtedy zabolało.

Tymbardziej że kostkę trochę czuję. Nie boli ale czuję. No chyba że mam próg bólu po prostu spaprany.
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 23:17   #268
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Mię to wygląda na stopę nie obciążoną na tym rtg czyli swobodnie leżącą na boku (to jest pozycja grzbietowa?) ewentualnie napięta siłą własną. Ale przecież musi być drugi rtg prostopadły do tego. Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mi 1x rtg robili, zawsze są 2x.
Ale ja się mogę nie znać.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 23:26   #269
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Nawet 4




Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2011, 17:11   #270
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

No i podsumowałem za i przeciw i po pracy dzisiaj ściągnąłem gips. Miałem już dość bo usztywniał tyle co skarpeta a że ciężki to już kolano się zaczęło nadwyrężać i druga noga również. Poza tym swędziało jak diabli.

Ostrożnie zdjąłem i...... no cóż. Opuchlizny nie ma. Jest niewielki krwiak ale już w fazie raczej "wychodzącej", tzn. blady - takie zasinienie pod kostką. Nie boli nic w tym miejscu. Macałem macałem i trochę jak ścisnę kostkę to boli. Poza tym spoko nic się nie dzieje. Mam pełen zakres ruchów na boki i dokoła, również mogę bez problemu ściągnąć stopę jak baletnica.

Jedynie jak chodzę to przy ugięciu trochę boli i kuśtykam no i jak luźno macham nogą to zaboli w kostce. No ale to 2 dzień dopiero.
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.