Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2010, 10:54   #21
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Dlatego chłopy dają przód do Afry od KTM 950/990 - wagowo zbliżona
W Trampku i Bmw 800 G/s mam od Ktm 640 Adwenczer 1998 zawiech extreme.Też waga porównywalna .
... i jak to pracuje . Miód malina i orzeszki
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2010, 10:56   #22
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,953
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 13 min 42 s
Domyślnie

Panowie - nie ma co gdybać. Kolega Kędzior jest lekki a zawiaz z YZ jest dosyć twardo zestrojony. Na rozpocżęcie i z powrotem zrobimy 1000 km zmiennym terenem i wszystkie niedoróbki/błędne założenia wyjdą jak na dłoni. Znam poprzednie konstrukcje Kędziora z ostatnich 15 lat i wierze że i ta będzie śmigać STRASZLIWIE......
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2010, 11:15   #23
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 48 min 20 s
Domyślnie

Darek, ale ten zawias w ciężkim moto bez przerobienia go nie ma prawa działać tak jak powinien relatywnie do YZ. Nie oszukasz konstrukcji, setów, same sprężyny to nie wszystko.

Sety są ustawione pod określone warunki - zestrojenie i tak na gotowo robi się pod jeźdzca i masę oraz zastosowanie a nie bierze się tego z palca.

Przydałoby się mimo wszystko zrobić polerkę lag od środka i pare innych zabiegów, aby ten zawias mógł pracować w ciężkim moto.

Konstrukcyjnie i tak jest to sporo lepsze niż zawias od LC8 - YZ akurat mają bardzo fajne zawiasy, ale to nie zmienia faktu, że trzeba mocno dopracować. Pojeździ i będzie wiadomo.
Najgorsze będzie narazie hamowanie przodem - bez zabiegów będzie nieźle nurkować - a to nie jest przyjemne. Mam założony drugi komplet zawieszenia już u mnie (też magnum 50) i są niemal nowe - pomimo tego, że są ustawione już na twardo, mam już listę rzeczy do wymiany łącznie ze sprężynami. Pod masę tego moto potrzebować będzie minimum 4,8 - 5,2 Nm/mm sprężyn a to tanie nie jest - ewentualnie progresy (przy tego typu zawiasach sprawdzi się).

Sety ustawia się też pod zastosowanie oraz gęstość oleju, wierz mi, że nasłuchałem się zawodowców i sam na sobie to przeszedłem i wiem, że to jest naprawdę sztuka ustawić dobrze zawieszenie.

Zawsze możesz podstawić moto np. do Sancheza (Kurowski) i zostawić koło 500-1000zł za pełną personalizację zawieszenia pod danego człowieka.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2010, 12:59   #24
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Zawsze możesz podstawić moto np. do Sancheza (Kurowski) i zostawić koło 500-1000zł za pełną personalizację zawieszenia pod danego człowieka.
Niestety Sanchez Senior ma w dupie takie przeróbki i kasa go za taką robotę nie interesuje.
Przed chwilą dzwoniłem.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2010, 13:04   #25
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 48 min 20 s
Domyślnie

Bo Cię nie zna - on nie zajmuje się pospólstwem
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2010, 22:19   #26
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Dlatego chłopy dają przód do Afry od KTM 950/990 - wagowo zbliżona
W Trampku i Bmw 800 G/s mam od Ktm 640 Adwenczer 1998 zawiech extreme.Też waga porównywalna .
... i jak to pracuje . Miód malina i orzeszki
mam extreme od adwenczera u siebie, zobaczymy jak to będzie działać

Ostatnio edytowane przez Kuba : 10.03.2010 o 22:30
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2010, 22:31   #27
Kędzior
 
Kędzior's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Ciechanów
Posty: 170
Motocykl: RD04
Przebieg: 41 000
Kędzior jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 20 godz 58 s
Domyślnie

w poniedziałek wysyłam owiewkę do skopiowania robie adapter do hebla i ruszam na poligon na testy kyaby
__________________
RD04 & EXC 520 & WSK m06
Kędzior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2010, 09:59   #28
danek-dr
 
danek-dr's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Gorzów n.Wartą
Posty: 174
Motocykl: nie mam AT jeszcze
danek-dr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Ramires, się z tobą zgodzę. Mozna by napisać encyklopedię w 10-ciu tomach co do robienia zawiasów. Ale to z punktu widzenia jazdy zawodniczej mx czy enduro. Oni jak by mogli to by kręcili ustawieniami w trakcie jazdy...
Jestem pewien że do jazdy turystycznej tą KyB-ę da się ustawić w xrv. Czułosć, progresja, brak dobić to będą plusy. Ma tak szeroką regulację (o ile jest sprawna) że na pewno da się ustawić coś sensownego. Skręcić na "kołki" też nie problem.
Bardziej bym się martwił zmianą geometri bajka. O ile w terenie spoko to szybsze przeloty na asfalcie mogą ukazać minusy tego przeszczepu. Ale jak chłopaki maja Wp-exteme to i ta Kyba da radę. Tak myślę.
__________________
EXC 450

"Jestem synem wolnego i walecznego narodu i nie mam zwyczaju drżeć przed kimkolwiek"
A.F.Ossendowski
danek-dr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2010, 18:48   #29
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,953
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 13 min 42 s
Domyślnie owiewka rally -odcinek 2

Kędzior coś tam zaczął w pijanym zwidzie, a teraz musi się męczyć..... Dziecinna zachcianka - przecież to takie łatwe ......a wyszło 2 tygodnie w garażu.
Jest to już forma ostateczna po szpachlowaniu i klejeniu- wzór. Z niej powstaną kopie.
1.JPG
2.JPG
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2010, 20:44   #30
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Kędzior coś tam zaczął w pijanym zwidzie, a teraz musi się męczyć..... Dziecinna zachcianka - przecież to takie łatwe ......a wyszło 2 tygodnie w garażu.
Jest to już forma ostateczna po szpachlowaniu i klejeniu- wzór. Z niej powstaną kopie.
Załącznik 10731
Załącznik 10732
pod zbiornik z trampka?
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
7-8 czerwca oraz 23-24 sierpnia Paszków Rally i Adventure Bandit Imprezy forum AT i zloty ogólne 12 16.06.2014 12:18
KTM Rally luzMarija Ciuch Afrykańczyka 4 10.10.2010 22:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.