Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.12.2009, 13:55   #31
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 48 min 20 s
Domyślnie

Braking to już wyczynowa półka - zdecydowanie warto.

Gdyby nie to, że nie mogłem dostać odpowiedniego modelu w ludzkiej kasie do mojego dzika właśnie Braking by tam siedział. De facto mam taką tarczę pod Huskę (w wyczynowych SM takie stosują) ale niestety - wymaga stałych, 4-tłoczkowych zacisków - zawadza o tradycyjne mocowanie zacisku.

Warto podumać jeszcze nad Moto-Masterem, jednak trudno namierzyć je w normalnej kasie w PL. Wychodzą w okolicy ceny oryginałów
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2009, 16:28   #32
Dzięgiel
 
Dzięgiel's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 130
Motocykl: RD04
Dzięgiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 godz 49 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Braking to już wyczynowa półka - zdecydowanie warto.

Gdyby nie to, że nie mogłem dostać odpowiedniego modelu w ludzkiej kasie do mojego dzika właśnie Braking by tam siedział. De facto mam taką tarczę pod Huskę (w wyczynowych SM takie stosują) ale niestety - wymaga stałych, 4-tłoczkowych zacisków - zawadza o tradycyjne mocowanie zacisku.

Warto podumać jeszcze nad Moto-Masterem, jednak trudno namierzyć je w normalnej kasie w PL. Wychodzą w okolicy ceny oryginałów
Nie mogłeś dostać modelu odpowiedniego do RD07A, tak? bo według katalogu na ich stronie tarcza, do której link podawałem pasuje do RD04 i RD07. Jeśli braking pasuje do afri, jest wyczynowy a kosztuje w przeliczeniu na dzien dzisiejszy ok 450zł/szt to chyba nie będę już dumał nad niczym innym

Z tego co widzę z tarcz pasujących do RD04 i RD07 można wybrać wave'a albo rounda (zwykłą) a ceny w obu przypadkach to109€.
http://catalogo.braking.com/bk/catal...llo=2&id_tip=0
Pytanie tylko czy da się to zamówić i jak to jest z taka tarczą typu wave, czy wymaga ona innych zacisków?

Chyba się napaliłem jak arab na kurs pilotażu na tą cene a to pewnie dla dystrybutorów kwota...chociaż może, zadzwonie do Olekmotocykle i zapytam czy mogą to ściągnąć jeśli przez internet się nie da. Wrazie w ktoś byłby jeszcze chętny dołączyć do zamówienia?
__________________
A challenge for those who go. A dream for those who stay behind...

Ostatnio edytowane przez Dzięgiel : 26.12.2009 o 16:46 Powód: dodatkowe info
Dzięgiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2009, 16:51   #33
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 48 min 20 s
Domyślnie

Nie, napisałem o mojej tarczy jaka normalnie jest używana pod SM.
Standardowe tarcze posiadają stałe lub przy większych średnicach niż 300mm coś na kształt reduktorów tłumień tarczy lub standardowe dwu elementowe tarcze. Do nich stosuje się zarówno stałe jak i pływające zaciski.

W AT masz pływające zaciski więc możesz z powodzeniem stosować tarcze każdego rodzaju poza offsetowymi (to przetłoczenie jakie powoduje większe odsunięcie osi tarczy względem koła właśnie pod 4 lub 6 tłoczkowe zaciski).

Braking standardowy będzie na poziomie oryginału, moto-master to trochę już firma gdzie płaci się za markę - cholernie droga w porównaniu do jakości.

Wave nie wymaga przy stałych tarczach specjalnych zabiegów - zakładasz i już. O nic więcej się nie martwisz. Olek Motocykle swego czasu miał Brakinga, jednak przy takich zamówieniach o ile będzie chciał zamówić nastawić się trzeba na długie czekanie. Podobnie Moto-Master dystrybuowane przez Powerbike.

Aby Ci trochę ułatwić oznaczenia dla moto-mastera są takie: (1990-2003)
Przód - zwykła tarcza (nie występuje jako wave) - u nich nazywa się to Flame - 110106 (katalogowo 648zł sztuka)
Tył - 110013 - zwykła tarcza - 648zł
Tył - 110301 - flame - 747zł

Co do Twojego pytania o dostępności tarcz do AT - ja nie mam na przodzie zawieszenia standardowego - mam "nieco" podrasowane.

Tak wyglądał założony Braking:

Na tym zdjęciu widać, że jest dwuczęściowa a pierścienie zespalające powodowały ocieranie o adapter zacisku dlatego z niej zrezygnowałem.


A tak teraz dedykowana tarcza pod moje wydumki

Tutaj już płaska z nacięciami kompensującymi naprężenia - taka jak trzeba. Skuteczność ... muszę się przyzwyczaić do bardzo mocnego hebla pomimo jednej tarczy. Średnica tarczy 320mm. Dwutłoczkowy pływający zacisk Brembo stosowany min. w KTM LC4 i LC8.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2009, 17:09   #34
Dzięgiel
 
Dzięgiel's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 130
Motocykl: RD04
Dzięgiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 godz 49 min 0
Domyślnie

Super, dzięki za obszerną informację Tak też właśnie myślałem że zamówienie w Olekmotocykle moze potrwać. Zadzwonię tam mimo wszystko i zapytam. Nawet jeśli te brakingi kosztują ok 500zł/szt to przy założeniu - jakość zbliżona do oryginału - warto. Znalazłem jeszcze na allegro coś takiego...cena śmieszna, ale co z jakością?
http://moto.allegro.pl/item859742004...wasaki_tm.html
__________________
A challenge for those who go. A dream for those who stay behind...
Dzięgiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2009, 17:12   #35
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 48 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzięgiel Zobacz post
Super, dzięki za obszerną informację Tak też właśnie myślałem że zamówienie w Olekmotocykle moze potrwać. Zadzwonię tam mimo wszystko i zapytam. Nawet jeśli te brakingi kosztują ok 500zł/szt to przy założeniu - jakość zbliżona do oryginału - warto. Znalazłem jeszcze na allegro coś takiego...cena śmieszna, ale co z jakością?
http://moto.allegro.pl/item859742004...wasaki_tm.html
Znam ich tarcze, uważam, że za tą cenę to jakość rewelka.
Mogły by być nieco twardsze - bardziej dedykowane pod ciężkie moto, ale zdecydowanie za tą cenę warto - szybciej się zajedzie to szybciej znowu będziesz miał nową.

Olek jak ja się orientowałem nie chętnie sprowadza takie wynalazki. Brakinga wziął kiedyś i wyprzedaje go powoli, zapytać niezaszkodzi.
Acha, pisz na bielski oddział gdzie jest hurt a nie na Goczałkowice czy Warszawę.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2010, 16:24   #36
PRZEMOKAMILKA
 
PRZEMOKAMILKA's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: SZCZECIN
Posty: 32
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60000
PRZEMOKAMILKA jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 49 min 55 s
Domyślnie

witam potrzebuje jakieś namiary na tył tarcze do xrv750 rdo7
__________________
HONDA AFRICA TWIN XRV 750 PRZEMOKAMILKA
PRZEMOKAMILKA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2010, 06:35   #37
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,541
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 godz 48 min 20 s
Domyślnie

oczekujesz oferty czy wymiarów?
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2010, 11:20   #38
BIAŁY
 
BIAŁY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 412
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BIAŁY jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 43 min 39 s
Domyślnie

Właśnie zrobiłem pomiar tarcz z przodu u swojej królowej (RD04) i ku mojemu zaskoczeniu wyszło mi ledwie 3 mm :-(.

A więc teraz mam problem, po muszę je wymienić.

Czy mogę prosić o aktualne informacje na temat polecanych przez doświadczonych użytkowników tarcz, oraz kto nimi handluje.

Ponieważ, przeczytałem cały wątek, ale nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi, pozwoliłem sobie wznowić temat.
__________________

1) Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
2) Szczury są jak ludzie, choć odwrotnie może być.
BIAŁY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2010, 11:25   #39
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,319
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 14 godz 12 min 38 s
Domyślnie

EBC tanie ale materiał dość ostry i szybko zjada miękkie klocki.Na średnich może być.
Dla porównania pewien model kolcków od Wiecznego zginął mi po 200km ( na EBC) a te same na oryginalnej po 500km jak nówki.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2010, 11:33   #40
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,463
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 20 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BIAŁY Zobacz post

Czy mogę prosić o aktualne informacje na temat polecanych przez doświadczonych użytkowników tarcz, oraz kto nimi handluje.
www.larsson.pl
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...g==&bid=104498
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...Q==&bid=104498
chomik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
EBC tarcza hamulcowa magicl Inne tematy 23 19.05.2014 12:52
Tarcza hamulcowa!! Boski-Kolasek Hamulce, kola, opony 19 30.01.2012 16:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.