Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2020, 18:50   #71
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Wieczór

Jak wyrwać wentyl? Ano starczy, ze oponka spadnie z rantu i się obróci ciągnąc za sobą detke. Przyczyną jest zawsze za niskie ciśnienie i brak szpanera. A za małym cisnieniem nie koniecznie stoi działanie ridera, może typ być mała dziurka i powoli schodzące powietrze. Jak się nie "wyczuje" na czas i z jakiegoś powodu odkręci lub mocniej przychamuje tyłem to bez trzymaka prawie na bank masz wyrwany wentyl.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2020, 19:38   #72
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Hm... chyba jednak na dalsze trasy bez zapasowej dętki się nie obejdzie. Tak jak pisze Emek, duża dziura i przecie w miejscu nie stanę.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2020, 01:46   #73
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Kiedys Pavlin z motocycle adventures opublikowal filmik nagrany "na zywo" w jakim stanie mial detke po przebyciu w PRZEDNIM kole - na normalnej asfaltowej drodze. Nie moge znalezc tego filmu ale.. detka wygladala jakby ktos siadl i podziurawil ja nozem zadajac cios za ciosem. Dziesiatki jesli nie setki nawet nie dziur ale podluznych rozciec. Nie wiem (i Pawlin tez nie widzial) jakim cudem sie to stalo, podejrzewal ze tracaca cisnienie detka byly przyszczypywana, albo jakims cudem poszarpaly ja zakryte nyple, no nie wiadomo. W kazdym raziem nikt normalny nie wozi powiedzmy 30 latek, wiec bez detki bylby w czarnej d.
Ja wożę zapasowe dętki w torbach Heed na gmolach.
Te torby kosztują niewiele a poza dętkami mieszczą sie jeszcze rękawice robocze i trochę szmat, które jaj wiadomo w trasie zawsze się przydają.
Jak wiadomo złapanie gumy to loteria. Mi zdarzyło się to raz
na skutek tego, ze wulkanizator przesunął gumową opaskę z nypli (bandaż) i dętka przetarła się tak, że rozpadła się na kawałki. Na szczęście stało się to w tylnym kole, bo jechałem ponad 100.
Łatki nic by nie dały, bo z dętki nie było czego zbierać.
Zdjąłem koło i pojechałem motorem kolegi do najbliższego miasteczka. Cala akcja trwala mniej niż godzinę i obyło się bez assistanca a przy okazji szukając wulkanizacji trafilem na warsztat chlopakow z Łowców Niewygód - bo to na Podlasiu było
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2020, 09:14   #74
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Jak wyrwać wentyl? Ano starczy, ze oponka spadnie z rantu i się obróci ciągnąc za sobą detke. Przyczyną jest zawsze za niskie ciśnienie i brak szpanera. A za małym cisnieniem nie koniecznie stoi działanie ridera, może typ być mała dziurka i powoli schodzące powietrze. Jak się nie "wyczuje" na czas i z jakiegoś powodu odkręci lub mocniej przychamuje tyłem to bez trzymaka prawie na bank masz wyrwany wentyl.
W CRF1000 odkleić oponę od felgi (tył) to trzeba się jednak nasiłować Sama jazda to za mało.
W innych sprzętach, zwłaszcza tych lżejszych jest tak jak piszesz- dużo łatwiej.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2020, 10:02   #75
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie Dętki?

Wyjechałem kiedyś z lasu na szosę z niskim ciśnieniem około 0,5 atm i jakiś cwaniaczek na światłach mnie podpuścił. Zielone ogień i stoję już na następnych światłach. Podjeżdża chyba chętny żeby drugi raz go złoić zielone ja maneta na maxa obroty w górę, a ja stoję w miejscu. Felga się kręci, a opona stoi. Na kapciu do domu i od tego czasu jeżdżę na trzymakach.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2020, 19:49   #76
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomas_XRV Zobacz post
Wyjechałem kiedyś z lasu na szosę z niskim ciśnieniem około 0,5 atm i jakiś cwaniaczek na światłach mnie podpuścił.
Ostro! Ja nawet na wydmach nie schodzę poniżej 0.8 a na czarnym do momentu dopompowania to wolniej i łagodniej niż emeryt . Mowa o dużym ciężkim moto oczywiście.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
dętki werzaba Wszystko dla Afryki 6 18.04.2010 10:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.